Pomoc econologie.com: kontakty i partnerzy w zakresie reklamy

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Pomoc econologie.com: kontakty i partnerzy w zakresie reklamy




przez Christophe » 26/01/06, 12:09

Po dyskusji na temat „zielonych” (neonowych? : Chichot: ) Tutaj : https://www.econologie.com/forums/politique- ... 26-10.html , zasugerowano mi założenie nowego tematu o kontaktach i osobach, które mogłyby pomóc ekologii i rozwojowi Pantone.

Oto osoby, z którymi się już skontaktowałem (odkąd 4 lata temu opuściłem szkołę), ale bez powodzenia :zmarszczyć brwi: :

-Ademe
-Anwar
- Zainteresowania
-Zielony pokój
- zielone (krajowe)
- zieleń (lokalna w Strasburgu)
- Sieć Nicolasa Hulota
-Huberta Reevesa

(proszę: nie wdawać się w jałowe spory dotyczące formy i sposobu moich próśb… to nie popchnie sprawy do przodu.)

Celem tego tematu jest zatem próba promowania tej witryny/procesu Pantone poprzez wyszukiwanie partnerów, dlatego konieczne jest:

1) Wymień różnych potencjalnych partnerów/organizacje
2) Zastanów się nad formą prezentacji (kim jesteśmy i czego chcemy), więc dlaczego nie pomyśleć o stworzeniu broszury prezentacyjnej dla przyszłego stowarzyszenia?

Wszystkie pomysły są mile widziane!
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 06 / 08, 00: 47, 4 edytowany raz.
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 26/01/06, 12:38

Odpowiedź w wątku: https://www.econologie.com/forums/politique- ... t1426.html

Econology napisał:Takiej reakcji się spodziewałem: to ja oświadczam się nie w sposób oczywisty : Evil:


Ach, tego nie powiedziałem, pytałem, jak to przedstawiłeś! : Chichot:
Rozpoczynam krytykę, aby posunąć sprawę do przodu

Econology napisał: Uważam, że forma nie ma aż takiego znaczenia, kiedy ma się kierować do osób zainteresowanych i świadomych już problemów środowiskowych...


Błąd !! Forma jest tu niezbędna, aby pokazać powagę, postęp, to, co proponujemy, czego chcemy..
Christophe, Ty, który szukasz pracy (ja też jej szukam!), musisz wiedzieć, ile czasu spędza rekruter przeglądając stos CV: 20 sekund/CV. Moim zdaniem tak samo jest z osobami, które studiują wnioski o dofinansowanie w ministerstwach czy innych.

Econology napisał:W swoich działaniach najczęściej naiwnie postępowałem mailowo z załączonymi dokumentami lub zdjęciami, po prostu prosząc ich... o pomoc (w jakiejkolwiek formie)... w celu rozwinięcia procesu.


Kolejny błąd!! Musisz wyrazić swoją prośbę bardzo jasno i zwięźle!
Ciebie, znasz swój temat, swoje potrzeby i cele. Twój rozmówca
nie wie tego. Nie może spędzić na tym temacie tyle czasu, ile ty spędziłeś. Jeśli poprosisz o pomoc finansową, potrzebujesz jasnego budżetu z harmonogramem i celami.

E.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 26/01/06, 13:08

Zgadzam się, ale w większości przypadków nie otrzymałem nawet odpowiedzi na moje prośby (w najgorszym przypadku zostałem zignorowany, w najlepszym wypadku: „Nie możemy nic dla ciebie zrobić”)...co dobrze to potwierdza. nie przejmowałem się moją prośbą… Nie sądzę, że lepiej sformułowana prośba naprawdę zmieniłaby sytuację.

To było 4 lata temu... od tego czasu wiele się zmieniło (a rosnąca liczba gości z branży ekonologicznej potwierdza tę hipotezę), może nadszedł czas, aby powtórzyć te kroki w bardziej uporządkowany sposób... Stąd zainteresowanie tego temat...
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 26/01/06, 14:47

Problem w tym, że dopóki nie wiemy, co chce zrobić Econologie (patrz dyskusja o stowarzyszeniu), nie możemy postawić jasnego żądania i wyróżnić się na tle innych próśb.

Zatem moim zdaniem musimy już przejść przez definicję projektów ekonologicznych.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 26/01/06, 15:11

Cóż, tak, Nono, ale ogólne zarysy zostały już ustalone w poście „Utworzenie stowarzyszenia”, wydaje mi się… Potem zawsze możemy dopracować…
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 27/01/06, 21:02

Chodźmy!

Aby popularyzować ekologię, trzeba mieć broszurę prezentacyjną.
Nie ma potrzeby tworzenia kolorowych książek w miękkiej oprawie na błyszczącym papierze o gramaturze 250 gr, ale mają one charakter informacyjny.
2 dwustronne kartki formatu A4, to już całkiem sporo miejsca na przedstawienie się i wystarczy na to.

Broszura ta zostanie rozesłana do wybranych przez nas osób i instytucji.
podnosić świadomość na temat procesu GEET lub że chcemy informować o istnieniu ekonologii.
Lepiej jest przygotować ogólną broszurę, której towarzyszyć będzie spersonalizowany list z konkretną prośbą lub podkreślający zainteresowanie współpracą. Jeśli to możliwe, list należy wysłać do konkretnej osoby, a nie na adres ogólny.

Treść broszury:
Dobrą rzeczą jest to, że na stronie ekonomicznej znajduje się już ogromna ilość informacji i danych.

Podstawowa zasada: bądź syntetyczny

Plan broszury:
1/ Kontekst ekologiczny/ekonomiczny/polityczny
problem/stan obecny

2/ przedstawić forum i stowarzyszenie
- liczba członków, frekwencja
- skala krajowa (patrz międzynarodowa),
-istnieje od ..

3/ przedstawić działania wykonane lub będące w toku
- konkretne działania: Kyot'Home,...
- liczba osób dotkniętych chorobą
- przedstawić ocenę: od XXX zrobiliśmy XXX

4/ wybierz 1 lub 2 główne działania w toku
- cele
- program z zaplanowanym harmonogramem

5/ metody finansowania i działania
- jak, podaj szczegóły, sprzedaż XXX,

6/ wymień około dziesięciu artykułów i filmów o ekologii
- preferują znane czasopisma
- przedstaw każdy artykuł w jednym zdaniu
- umieścić link do strony, aby móc zapoznać się z artykułami

Ogólna prezentacja: weź prezentację witryny i dodaj kilka zdjęć i diagramów, aby ją ulepszyć.

Powiedz sobie, że broszura będzie stopniowo dystrybuowana pocztą, poprzez bezpośredni kontakt na targach energii odnawialnej, targach organicznych, nieformalnych spotkaniach
Tak będzie można poznać ekonologię, że zmierzymy jej powagę i wpływ. Dlatego prośby o pomoc finansową będą brane pod uwagę w większym stopniu.

E.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 27/01/06, 23:17

Przeczytałem twój plan, emlaurent, i mam kilka uwag do poczynienia.

Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy ma to promować GEET, czy econo.

Twój plan dotyczy bardziej promocji ekonomii i należy dodać część: „przyszłe osiągnięcia > dlaczego prosimy Cię o pomoc”.

Aby promować system, byłoby raczej:
1) prezentacja systemu, jego zalet, potencjału w przyszłości
2) prezentacja ekonomii, jej osiągnięć, projektów
3) czego konkretnie oczekujemy od Twojej pomocy i co będzie Twoją zaletą.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 27/01/06, 23:22

Właśnie przeczytałem ponownie dyskusję i zdaję sobie sprawę, że stawiamy wóz przed koniem: przede wszystkim potrzebny jest nam status prawny. Jest absolutnie konieczne, aby ktoś się tego trzymał, aby zamontować ten ksjdfgqsdb of assos.
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 27/01/06, 23:41

Christine napisał:Przeczytałem twój plan, emlaurent, i mam kilka uwag do poczynienia.

Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy ma to promować GEET, czy econo.

Twój plan dotyczy bardziej promocji ekonomii i należy dodać część: „przyszłe osiągnięcia > dlaczego prosimy Cię o pomoc”.

Aby promować system, byłoby raczej:
1) prezentacja systemu, jego zalet, potencjału w przyszłości
2) prezentacja ekonomii, jej osiągnięć, projektów
3) czego konkretnie oczekujemy od Twojej pomocy i co będzie Twoją zaletą.


Tak, dokładnie.
Wolałbym prezentację ekonologii (wszystkich działań) z podkreśleniem procesu GEET (który jest jego sercem).
Nie możemy jednak skupiać się na promowaniu GEET, ponieważ jest to tylko jeden aspekt i jedna z wielu możliwości technologicznych
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 27/01/06, 23:44

Christine napisał:Właśnie przeczytałem ponownie dyskusję i zdaję sobie sprawę, że stawiamy wóz przed koniem: przede wszystkim potrzebny jest nam status prawny. Jest absolutnie konieczne, aby ktoś się tego trzymał, aby zamontować ten ksjdfgqsdb of assos.


Tak i nie! Wszystko musi być zrobione w tym samym czasie, ponieważ statut stowarzyszenia będzie zależał od celów (co będzie w broszurze), a napisanie broszury jest ogólnie bardzo dobrym ćwiczeniem, aby określić, dokąd chcemy zmierzać (status stowarzyszenia)!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171