Blogi ekologiczne dla gości zajmujących się ekologią?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.

Czy założyłbyś bloga „ekologicznego”?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Blogi ekologiczne dla gości zajmujących się ekologią?




przez Christophe » 12/08/06, 16:00

Zastanawiam się nad możliwością (żeby wykorzystać trochę więcej mocy serwera witryny) założenia systemu blogów dla gości zajmujących się ekologią.

1. opcja.

Rozumiem przez to, że każdy odwiedzający będzie miał możliwość założenia swojego bloga, o ile będzie poruszał tematy związane ze środowiskiem, energią czy ekologią.

Przewaga systemu w porównaniu do innych istniejących systemów blogowych: możliwość wyrażenia siebie na prawdziwej stronie (innej niż forum), aby połączyć blogi o tej samej tematyce (ekonomicznej) i przede wszystkim połączyć je ze sobą.

Ze swojej strony myślę o wykorzystaniu 2 lub 3 blogów dla „mnie”, aby zapisywać i podsumowywać najciekawsze dyskusje z forum....

Druga opcja jest stworzenie jednego wspólnego bloga dla wszystkich odwiedzających ekonologię: każdy mógłby zatem pisać tam wiadomości...

Zatem pytanie: czy byłbyś zainteresowany założeniem swojego bloga?

dziękuję
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 11 / 06, 18: 52, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 14/08/06, 15:13

Cóż, nie ma tłumu, eh : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/09/06, 13:24

Cóż, kierując się licznymi opiniami przytoczonymi powyżej, zdecydowałem się poddać: założyć blog społecznościowy!

Zainstalowałem więc wstępnie blog ekologiczny (na razie tajny adres 8) ).

Blog to bardzo prosta witryna, która składa się z szeregu wiadomości, które mogą być duże (jak prawdziwy artykuł) i komentowane przez odwiedzających.

Chciałbym trochę zrobić blog społecznościowy ponieważ ekologia to sprawa każdego, to znaczy każdy, kto chce, może wziąć udział w roli redaktora/moderatora
wiedząc, że w każdym razie wszyscy odwiedzający mogą zamieszczać komentarze do wiadomości. Trochę jak mini forum.

Chcę (powiedz mi, jeśli się mylę) podzielić tego bloga na następujące podsekcje:

1) Paliwa kopalne
2) Energie odnawialne (by sprawdzić, czy trzeba dokonać podziału ze względu na liczbę nowych)
3) Produkty „ekologiczne”.
4) Produkty antyekologiczne (takie jak Actimel, Individual Pringle, Hummer...etc.)
5) Wydarzenia, które warto zobaczyć

Itp. itp. Twoje opinie są mile widziane!

Blog ten umożliwiłby także „zapisywanie” podsumowań niektórych dyskusji nt forum.

Stopniowo zastąpiłaby „wiadomości” witryny „econologie.com”, która po prostu nadawałaby wiadomości powiązane z artykułami napisanymi w witrynie.

Oczywiście ważne będą powiązania pomiędzy obiema witrynami.

Więc. Co sądzisz o pomyśle?

Na początek potrzebowalibyśmy zespołu składającego się z 5 do 6 redaktorów (jest nas już 2) zmotywowanych do tworzenia 1 do 2 „wiadomości” (i więcej, jeśli jesteś zainteresowany) tygodniowo…

Jeżeli Cię to interesuje (jako redaktora) proszę o kontakt w wiadomości prywatnej...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 25/09/06, 14:33

Uważam, że pomysł jest bardzo dobry, ale nie jestem pewien, czy mam czas niezbędny do pisania artykułów w tempie, które mówisz (1 do 2 tygodniowo). Ostatecznie, 1 do 2 razy w miesiącu, może znajdę czas...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/09/06, 14:37

Wiesz, artykuł niekoniecznie jest czymś ekskluzywnym... Przypomnienie informacji znalezionych w Yahoo lub Google News, na przykład z podaniem źródła, byłoby idealne. Trochę jak to, co robimy na forum..

Być może najlepiej byłoby zdefiniować redaktorów według źródła informacji. (X wyszukuje w Google, Y wyszukuje w Yahoo... itd.)?

W przypadku „większych” artykułów (w stylu produktów antyekologicznych) 1 do 2 miesięcznie byłoby więcej niż odpowiednie...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 25/09/06, 15:08

Aha, OK, OK, OK.

W tych warunkach nie widzę dużo więcej w porównaniu z tym samym nowym Yahoo, Google czy innym opublikowanym w forum i komentowane przez jednego lub drugiego.

Jedyną różnicą, jaką widzę, jest to, że blog jest z definicji mniej „poruszający” niż blog forum, być może łatwiej byłoby znaleźć tam informacje niż w forum.

Czy w tym momencie nie mogliśmy przewidzieć, że tematy zaczną się od forum, i w zależności od bogactwa interwencji przenosimy je na bloga, czy nie?

Czy mogłoby to uniknąć „martwych” tematów na blogu?

Innym rozróżnieniem może być to, że rezerwujemy blog dla tematów „ponadczasowych” lub przynajmniej o dość długim okresie życia („porady dotyczące mniejszego spożycia”, „dom ekologiczny”, „FAQ Pantone” itp.). forum zawierałby przede wszystkim tematy bardziej szczegółowe, bardziej powiązane z konkretnymi bieżącymi wydarzeniami (np. „przepis na zakazany nawóz pokrzywowy”, „wybory prezydenckie 2007” itp.).

Co o tym myślisz, Christophe? (i co o tym myślisz?)
W zasadzie podsumowując moje pytanie, jak odróżnić newsa”forum„blog informacyjny?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/09/06, 15:15

1) Oznaczałoby to, że wiadomości będą kierowane, filtrowane i komentowane przez odwiedzających.

2) Uch, z definicji wiadomości ”forum" To nie istnieje ;)

3) W przeciwnym razie myślę, że zrozumiałeś tę ideę szeroko (prawdopodobnie wyraziłem się niepoprawnie powyżej) i różne „WIĘCEJ”, które ten blog przyniesie w porównaniu do forum...To oczywiście wymaga dopracowania!

Jeśli chcesz to założę Ci konto na PW i podam Ci URL żebyś mógł zobaczyć jak to działa... Pewnie Cię to zainspiruje...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 27/09/06, 13:57

Nikt inny nie jest zainteresowany pracą redaktora na tym blogu? :|

W tej chwili jesteśmy....3: Christine, Targol i ja...
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 27/09/06, 19:57

meh. jeśli chodzi o wznowienie wiadomości, to naprawdę nie widzę sensu.

To, co czyni blog tak uroczym, to fakt, że są to małe, osobiste teksty.

Wolałbym, aby każdy znalazł czas na osobistą refleksję lub krótką notatkę o nastroju, nawet jeśli ma to miejsce tylko od czasu do czasu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 28/09/06, 08:59

Myślę, że wiki będzie lepiej pasować do tego, co chcesz zrobić.

Na wiki każdy z rejestrujących się w dziedzinie ekologii może dodać swój wkład, jest to także ciekawe narzędzie do kompleksowego omówienia tematu podczas tworzenia odsyłaczy.

Na koniec myślę, że wszyscy znacie Wikipedię opartą na tej zasadzie :)

Osobiście nigdy nie waham się dodać jednej lub dwóch linijek informacji na temat tego, co wiem na wiki, ale nie mam już czasu na przeglądanie forum aż tak bardzo chciałabym się wtedy zarejestrować, żeby blog był na bieżąco, nawet zbiorowy...

Cóż, to tylko moja opinia.
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 199