Poproś o wyjaśnienie słownictwa

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 30/10/05, 19:47

Proszę o wyjaśnienie słownictwa

Doskonale zdaję sobie sprawę, że nasi przyjaciele z Quebecu muszą mieć jeszcze większe trudności ze zrozumieniem ze względu na zmiany, zastosowania i rozbieżności w języku francuskim po obu stronach Atlantyku. (jedna galeria = jeden stojak na śmieci)

Kiedy czyta się z wielką przyjemnością, wyjaśnienia, komentarze i faworyciAndré delektujemy się, zachwycamy, doceniamy. Ale kiedy szukamy konkretnego punktu, ponownie czytamy, cofamy się o krok, aby ocenić lub odgadnąć dokładne znaczenie subtelności jego wyrażeń.
Jeśli chodzi o wyjaśnienie techniczne, szkoda pisać lub czytać cały akapit, a pod koniec czytania zawsze zastanawiasz się, czy zrozumiałeś coś dobrze, czy odwrotnie. …
Do tego dochodzi interpretacja i osobiste zrozumienie czytelnika, tak aby w końcu wyjaśnienie otrzymane przez czytelnika mogło być całkowicie odwrócone od pierwotnego pomysłu szefa projektanta.
W języku technicznym musimy, o ile to możliwe, używać słów, które nie poddają się interpretacji ani zamieszaniu i które stoją w sprzeczności z wielkodusznym i uniwersalnym podejściem edukacyjnym mówiących.
Być może pozwoliłoby to nowym członkom uniknąć zadawania tych samych podstawowych pytań, ponieważ nawet jeśli zadali sobie trud przeczytania archiwów, w ich umysłach wszystko jest pomieszane, wywrócone do góry nogami, niejasne.
Dwa przykłady:
--1-- "Powyżej" lub "Poniżej"; ogólny przykład: „ gaźnik jest nad kolektorem ssącym ".
- Bierze się pod uwagę kierunek przepływu płynów w rurze?
- Czy też, biorąc pod uwagę jego fizyczne położenie, podwyższone w stosunku do drugiego składnika?
W tym wyrażeniu obie odpowiedzi są prawdziwe, ale którą z nich autor miał na myśli?
Wydaje się to oczywiste nawet dla mniej wprawnych, ale mechanik powiedział mi, że wysiadał z aut z gaźnikiem umieszczonym pod spodem. WIĘC…

--2-- "Do przodu" lub "do tyłu"; przykład, który często się pojawia: zwężka Venturiego jest przed gaźnikiem „Po czym nadal nie jesteśmy poinformowani…
W tym przypadku mamy na myśli kierunek przepływu płynów.
- Czy powinniśmy rozumieć „przed”?
- Czy powinniśmy rozumieć „po”?
Kiedy grupa ludzi porusza się w jednym kierunku, a my idziemy „przed” grupą, to na ogół mijamy ją i znajdujemy się „po”… Nie? Czy rozumiesz problem?

*** Aby zlokalizować pozycję, ideałem byłoby użycie konkretnych słów, które nie wprowadzają w błąd.

++ Jeśli chcemy opisać fizyczne położenie sytuacji w przestrzeni, w stosunku do desygnatu: używamy słów: przed, po, przed, za, nad, pod, w stosunku do innego określonego obiektu lub w stosunku do obserwatora.

++ Jeśli weźmiemy pod uwagę przemieszczenie płynu (cieczy lub gazu) w rurze; biorąc za analogię obraz cieku wodnego, w naszej logice podajemy jako znaczenie pozytywne znaczenie przebiegu w czasie wspomnianego płynu;
używamy słów: w dół, w dół, w górę, w górę, obiekt referencyjny.
" Zwężka Venturiego jest za gaźnikiem... " to wyrażenie, które nie jest już mylące.

I nie pożyczaj mi innych słów lub intencji, których nie wyjaśniłem.
Szkoda, jeśli Pan de Moliere (Alias fanfreluche) przewraca się w grobie! W tych dyskusjach nt forum, bez względu na pisownię!
A jeśli napiszemy „jaskółka” lub „hammon”, czytelnik nie będzie się tym przejmował, ponieważ najpierw zrozumie podstawowe znaczenie idei technicznej…

Dla wygody większości niekoniecznie popadajmy w przesadę, nawet jeśli przedstawione pomysły są słuszne.
Taka maksyma naszego poety pij wodę (ze źródła, trochę dziwne):
" Se ki ce konsoi bi1 Cnonse clermen, é lé mo pr le dir ariv ézémen "
przydatny link: http://s.billard.free.fr/referencement/ind...once-clairement

Gegyx
0 x
Wish =>
Potrafi mówić normalnie
bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 30/10/05, 20:36

Istnieją również różnice w słownictwie:

Nasi belgijscy przyjaciele będą rozmawiać o frigolithe (dosłownie kamień do lodówki) do styropianu,

nasi przyjaciele z Quebecu będą rozmawiać o celuloidzie (jeśli dobrze pamiętam) do folii do rzutników,...

W każdym razie wzbogaca to nasze przemówienia i zawsze znajdzie się ktoś, kto je połączy.

Pomyślmy, kiedy wiemy, że jest kilka słów użytych do umieszczenia ich w nawiasach. Były:

Mój samochód ma 68 KM...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 30/10/05, 22:28

Halo
Za każdym razem, gdy piszę na forum , zdaję sobie sprawę, że większość czytelników mówi po francusku z Francji, więc staram się znaleźć odpowiednie terminy techniczne, nie mogę zaprzeczyć mojemu pochodzeniu Urodziłem się w Metz, ale większość mojego życia to Quebec, więc kiedy wyjaśniam silnik tutaj, byłoby wiele słów, które nie są ani angielskie, ani francuskie, często ich kombinacją, co jest dla was trudne.
Nie mylcie się, że mieszkańcy Quebecu, którzy udają się do forum gubi się w tym technicznym języku, głowica = głowica cylindrów, zawór = kurek, zawór = pojedynczy, wał korbowy = wał korbowy, miska = obudowa, pokrywa zaworów = pokrywa zaworów, wahacz = człowiek, rozrusznik = ssanie, świeca zapłonowa = świeca itp.
moglibyśmy napisać o tym książkę, ale ważne jest zrozumienie przekazu, a na górze, kiedy wyjaśniam ustnie, jest dobrze, ale żeby to napisać
jest bardziej złożony. Przeczytaj to ponownie, często wymazuję za dużo i nie mogę już nadążyć za znaczeniem wyjaśnienia, i znowu, jeśli komputer nie zawiesi się przy długim tekście, wchodzę .... wyrażenie tabarnouche Quebec
(galeria = taras, czyli weranda wokół domu, miejsce, w którym bujasz się na bujanym fotelu)
co więcej, pochodzenie fotela bujanego to pierwsi osadnicy, dawni nawigatorzy bretońscy, przypomina im to fale na łodzi, to starzy ludzie dali mi to wyjaśnienie.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 30/10/05, 22:32

Być może powinniśmy stworzyć wątek (temat) z postami (wiadomościami) zawierającymi tłumaczenie terminów używanych w każdym z krajów francuskojęzycznych, o których tutaj mowa. Już zacząłeś i możemy stopniowo dodawać warunki.

Więc ci, którzy nie znają terminu, mogą się do niego odnieść...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 30/10/05, 23:25

Dziękuję za odpowiedzi, ale wydaje mi się, że po raz kolejny nie rozumiemy się.
Nie narzekam na różne regionalne kwalifikacje do argumentowania w forum lub do oznaczania przedmiotów; generalnie zawsze kończy się to ułożeniem w dobrym nastroju.
Nie twierdzę też, że mam leksykon synonimów regionalnych ani jakiekolwiek esperanto.
Mój pierwszy tekst kładł nacisk na to, że a proste zdanie, niewłaściwie użyte, w strategicznym miejscu i to cała treść tekstu została zniekształcona…
Zalecam również usunięcie wszelkich niejasności, systematyczne stosowanie „ poparcie "Lub" pod górę gdy chcesz zlokalizować jedną część względem drugiej w rurze, w której płynie płyn.
Chciałbym również poznać, proszę, prawdziwe znaczenie dwóch standardowych zdań, które zacytowałem we wstępie:

" gaźnik jest powyżej z rury ssącej ".

" zwężka Venturiego jest naprzód gaźnik ".

Gegyx
0 x
Wish =>

Potrafi mówić normalnie

bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 248