AirBnb, ekologiczna alternatywa dla mieszkań w ruchu?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

AirBnb, ekologiczna alternatywa dla mieszkań w ruchu?




przez Christophe » 01/12/19, 11:25

Właśnie spędziłem swój pierwszy wieczór AIrBnb, cóż, lepiej późno niż wcale.

Dla tych, którzy zapadli w sen zimowy przez ostatnie 10 lat, Airbnb umożliwia wynajem łóżek pomiędzy osobami, zarówno całych domów, jak i domów lub pokojów w domu danej osoby.

Możemy zatem uznać, że jest to bardziej ekologiczna alternatywa dla hoteli, przynajmniej jeśli chodzi o pokoje, ponieważ:

- generalnie jest dużo taniej
- wpływ na środowisko jest mniejszy niż pokój hotelowy

Punkty ujemne po moim pierwszym tygodniu AirBnb:

- system rezerwacji jest dość uciążliwy: musisz złożyć wniosek (wpisać swoją kartę kredytową...), gospodarz musi odpowiedzieć w ciągu 24 godzin, a następnie musisz ponownie potwierdzić w ciągu 24 godzin. Dopiero w tym momencie Twoja prośba zostanie naprawdę potwierdzona, a Twoja karta kredytowa obciążona.
Więc przegapiłem moją pierwszą rezerwację!
- samo sprawdzenie konta jest dość kłopotliwe (prawdopodobnie w celu odstraszenia złoczyńców: łatwo jest wyrządzić krzywdę, gdy wilk jest w stadzie...)
- AirBnB filtruje numery telefonów przed dokonaniem płatności (tak, chcą prowizji)
- niektóre sloty oznaczone jako wolne w rzeczywistości nie są darmowe
- niektóre ceny są droższe niż w hotelu
- strona nie wydaje się zbyt łatwa w użyciu
- nigdy nie wiesz, kogo spotkasz: nieuchronnie są ludzie cieplejsi od innych, dla mnie powitanie było dość chłodne, ale wystarczająco uprzejme. Potem nie prosiłem o więcej.

Dla tych, którzy chcą przetestować, możesz wpisz ici możesz cieszyć się aż do Skorzystaj z tego linku i zniżka o 36 € na pierwszą podróż

Czy inne osoby już tego próbowały?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: AirBnb, ekologiczna alternatywa dla noclegu w podróży?




przez Christophe » 01/12/19, 11:49

Potwierdzam, że system (wstępnej) rezerwacji jest naprawdę zepsuty, a strona szczerze mówiąc nie jest przyjazna dla użytkownika… : Chichot:

Przykładowo: jeśli chcemy zadać członkowi proste pytanie, koniecznie musimy podać datę podróży... a jeśli nie wiemy, kiedy przyjedziemy?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: AirBnb, ekologiczna alternatywa dla noclegu w podróży?




przez Christophe » 01/12/19, 12:06

No cóż, nic nie rozumiem: właśnie zarezerwowałem nowy pokój z wyprzedzeniem i jest on automatycznie akceptowany, bez odpowiedzi gospodarza ani mojej... : Chichot:

Gdzie jest ten cholerny podręcznik airbnb??? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Re: AirBnb, ekologiczna alternatywa dla noclegu w podróży?




przez Sen-no-sen » 01/12/19, 13:01

Jako punkt ujemny można dodać spekulacje, jakie pociąga za sobą ten model Lotniczy BNB, czyli kupowanie przez bogate osoby lub firmy mieszkań w eleganckich centrach miast w celu wygenerowania maksymalnego zysku, co prowadzi do wyludniania się historycznych centrów ich mieszkańców na rzecz zamożnych turystów.
Paryż, Barcelona, ​​Lizbona itd. (lista niepełna!) stopniowo przekształcają się w bezduszne miasta-muzea w wyniku tego ultraliberalnego modelu.
Ogólnie rzecz biorąc, nie sądzę, aby tego typu praktyki można było uznać za ekologiczne.
1 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: AirBnb, ekologiczna alternatywa dla noclegu w podróży?




przez GuyGadebois » 01/12/19, 13:06

0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: AirBnb, ekologiczna alternatywa dla noclegu w podróży?




przez Christophe » 01/12/19, 13:17

Sen-no-sen napisał:Jako punkt ujemny można dodać spekulacje, jakie pociąga za sobą ten model Lotniczy BNB, czyli kupowanie przez bogate osoby lub firmy mieszkań w eleganckich centrach miast w celu wygenerowania maksymalnego zysku, co prowadzi do wyludniania się historycznych centrów ich mieszkańców na rzecz zamożnych turystów.
Paryż, Barcelona, ​​Lizbona itd. (lista niepełna!) stopniowo przekształcają się w bezduszne miasta-muzea w wyniku tego ultraliberalnego modelu.
Ogólnie rzecz biorąc, nie sądzę, aby tego typu praktyki można było uznać za ekologiczne.


Moje uwagi dotyczyły zwykłego użytkownika, którym jestem... ale dobrze zrobiłeś, otwierając debatę.

Więc tak, po prostu, gospodarka partycypacyjna przyciąga również margouliny i handlarzy… a więc jest to przeciwieństwo pierwotnego pomysłu…

W związku z tym moglibyśmy również przytoczyć nieuczciwą konkurencję ze strony profesjonalistów... ale uważam, że niektóre miasta/rządy wprowadziły już przepisy w tej sprawie jakiś czas temu, prawda? Podobnie jak w przypadku Ubera dla taksówek...

Ale z jakimi konkretnymi działaniami w AirBnB?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: AirBnb, ekologiczna alternatywa dla noclegu w podróży?




przez Christophe » 01/12/19, 13:20

GuyGadebois napisał:https://www.journaldugeek.com/2019/02/13/cybercriminels-profitent-de-uber-airbnb-blanchir-de-largent/


To nie dlatego, że mniejszość nadużywa jakiegoś systemu, należy go całkowicie potępić. Jest dokładnie ten sam problem z systemem bitcoiny i kryptowaluty

5% do 10% ludzi jest zasadniczo złych (lub staje się takimi)... cóż, musimy sobie z tym poradzić!
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 551