Witryna, która pozostawia ... zamyślona! - Zgodnie z econolo?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Billie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 02/05/05, 08:42
Lokalizacja: Villeneuve-de-Berg (07)

Witryna, która pozostawia ... zamyślona! - Zgodnie z econolo?




przez Billie » 30/11/05, 14:18

Odkryłem dziś rano
przemyślane.com

Nie zwiedziłem jeszcze wszystkiego, ale to, co zobaczyłem, zachwyciło mnie i jest dokładnie tym, w jakim kierunku staram się podążać.
Nie wiem, skąd pochodzą ci ludzie, ale mają naprawdę dobrze uargumentowaną analizę, która trafia w sedno.

Ocenę pozostawiam Państwu!
I powiedz nam, co myślisz.
:P
0 x
„Zdajemy sobie sprawę, że szczęście hałas sprawia, kiedy odchodzi.” Jacques Prévert.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/11/05, 14:38

Bardzo dobrze udokumentowana strona, ale czytelność i nawigacja są dla mnie trudne... Szkoda.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 30/11/05, 15:18

To prawda, że ​​ta strona jest dobra.
Jak już powiedziano... szkoda ze względu na zdatność do lotu.
Nie przestrzegali zasady 3 kliknięć, a to jest
nie jest zbyt ciężki do podróży.
ale poza tym jest to bardzo pouczające.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Billie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 02/05/05, 08:42
Lokalizacja: Villeneuve-de-Berg (07)




przez Billie » 30/11/05, 15:24

Rzeczywiście, będąc „grafikiem”, potwierdzam „anergonomię”. Ale hej, jest trzeźwo (wszędzie mogą być różowe i pomarańczowe gradienty oraz animowane kliparty! : Lol:) i najważniejsza jest treść, dobrze napisana, przejrzysta, skomponowana i udokumentowana... z wieloma linkami.

Ta prezentacja „alternatywy”, podobnie jak strona, rzuca światło na wiele rzeczy:
Termin techniki alternatywne mówi sam za siebie. Przywołuje możliwość otwarcia drogi do innych realiów społecznych, dzięki wdrażaniu technik odpowiadających na realne problemy, zwracając się – w tym przypadku – w stronę poszukiwania większej autonomii. Idealna jest oczywiście całkowita autonomia, ale tutaj alternatywa staje się prawdziwie utopijna.

Alternatywny duch wyczerpał się. Oprócz czynników historycznych (w szczególności upadku społeczności w latach 70. i 80.) możemy paradoksalnie wspomnieć o ewolucji społeczeństwa jako całości w kierunku większej troski o środowisko.

W trakcie konferencji międzynarodowych narzucano terminy poprawne politycznie, tym bardziej poprawne, że każdy rząd – niezależnie od tego, jak bardzo zanieczyszcza środowisko – może je przyjąć, jak np. zrównoważony rozwój czy zrównoważony rozwój.

Osoby aktywne w dziedzinie technik alternatywnych znalazły jednocześnie chemię w kontaktach z władzami publicznymi. Ci, oprócz tego, że dysponują niesamowitymi zasobami finansowymi, dogadują się jak złodzieje z profesjonalistami, zważywszy na brak zawłaszczenia tych wszystkich technik ze strony społeczeństwa.

Biznesizm w naturalny sposób łączy się z zatajaniem wiedzy i głęboką tendencją do infantylizacji społeczeństwa.

Krótko mówiąc, promocja popularnego i zdecentralizowanego know-how prawdopodobnie nie stanowi priorytetu w takim kontekście.

Jednak... cud nad cuda, odpowiednie techniki od dawna cieszą się niesłabnącym powodzeniem we współpracy z krajami rozwijającymi się!

Daje to realne możliwości poznania zasobów ludzi, dokumentacji, a także konkretnych, sprawdzonych osiągnięć, których powodzenie jest często żywotnie interesujące dla zainteresowanych grup (...)

http://pensifs.com/techniques/accueil-sources.php
0 x
„Zdajemy sobie sprawę, że szczęście hałas sprawia, kiedy odchodzi.” Jacques Prévert.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 30/11/05, 15:33

Jestem zajęty przeglądaniem tej witryny, nie można zaprzeczyć, że to znalezisko
co jest na wagę złota.

Wciąż uczę się o piecach na drewno, z każdą stroną dowiaduję się coraz więcej
Jednak od 20 lat samodzielnie ogrzewam drewnem i
resztę z rodzicami.
0 x
Gigie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 27/11/05, 16:33

strona internetowa pensifs.com




przez Gigie » 30/11/05, 16:36

Dziękujemy za zgłoszenie nam tej strony. To bardzo interesujące. Ale nie znalazłem tam zwykłej sekcji „Kim jesteśmy?”
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/11/05, 16:45

Tak, to samo... i martwi mnie ta część: http://pensifs.com/techniques/epistemologie.php

Mam trochę trudności ze zrozumieniem jego użyteczności.... Jakie przesłanie chcą przekazać?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Billie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 02/05/05, 08:42
Lokalizacja: Villeneuve-de-Berg (07)




przez Billie » 01/12/05, 10:37

Tak... nie widziałem, warto przeczytać kilkoma oczami i z jasną głową!

Rozumiem krytykę stanowisk naukowych, które potwierdzają lub nie potwierdzają stanowisko i moralne odniesienie nauki w społeczeństwie:
- jego legalność w oczach wszystkich
- jego zdolność/chęć kwestionowania teorii
- jego życie w kontekście nauczania

w zasadzie: nauka, zorientowana na człowieka, czy na techniki „utylitarne”?

Warto jednak to wyjaśnić i powinniśmy zobaczyć, kim są wspomniane osoby!

Takie zdanie budzi we mnie sceptycyzm:
„Ale najciekawszym elementem jest możliwość uświadomienia sobie potencjału teorii takich jak falsyfikacjonizm jako początku definiowania nowego typu człowieka, zdolnego skutecznie odpowiedzieć na wyzwania współczesnego świata”.

:?
0 x
„Zdajemy sobie sprawę, że szczęście hałas sprawia, kiedy odchodzi.” Jacques Prévert.
Avatar de l'utilisateur
Billie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 32
Rejestracja: 02/05/05, 08:42
Lokalizacja: Villeneuve-de-Berg (07)




przez Billie » 01/12/05, 10:45

http://fr.wikipedia.org/wiki/Karl_Popper

Gdzie dowiaduję się, że „refutability” mówi się po angielsku: falsifiability
francuskie słowo „fałszowanie” trochę mnie wprowadziło w błąd podczas czytania…

http://fr.wikipedia.org/wiki/Thomas_Kuhn

Pffff....

To była tylko informacja!
Roll:
0 x
„Zdajemy sobie sprawę, że szczęście hałas sprawia, kiedy odchodzi.” Jacques Prévert.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/12/05, 11:40

Billie napisał:http://fr.wikipedia.org/wiki/Thomas_Kuhn

Pffff....

To była tylko informacja!
Roll:


Oula...Mam mały problem z filozofami... : Lol:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 291