Testy, testy, porównawcze spadochrony paralotniowe

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Testy, testy, porównawcze spadochrony paralotniowe




przez Christophe » 02/07/12, 13:17

Porównanie spadochronów ratowniczych (niezbyt ekonomiczny jako przedmiot, ale interesujący dla początkujących w swobodnym locie) i uzupełnia ten temat: https://www.econologie.com/forums/parapente- ... 11196.html opublikowane w Paragliding +

Porównanie spadochronowych lub spadochronowych ratowników spadochronowych

Przeczytaj także ostatnie zeznanie belgijskiego pilota, który dokonał akcji ratunkowej, która może ... bardzo źle zakończyć: http://www.parapentebelge.be/parapenteb ... 0anodin%20!

Pomoc nie czyni nas niewrażliwymi!

Na kursie przełajowym, we wtorek 29 maja 2012 r. Z Antoine (monitor pasażerów w Annecy) Nieco wietrzny dzień z Pasażu Montmin przez Margeria, Colombier, Acluzat. Większość grupy przeszła dalej na północ w kierunku Wielkiego Łuku, podczas gdy my trzej piloci omijamy ząb po prawej stronie, aby dołączyć do Wielkiego Łuku. (wylot około 2200m). Przekraczanie doliny Albertville jest nieco niepewne. Przybyłem w środkowej części doliny na poziomie autostrady iw ułamku sekundy mój żagiel skręca w prawo, zamyka się i natychmiast skręca. Napędzane do przodu moje ciało znajduje się w pozycji poziomej; Wieszam się w wodery i obracam się z niewiarygodną prędkością. Całkowicie skręcone linie do pionów pchają moją głowę do przodu. Na 45 stopniach przede mną został mi tylko jeden materiał. Udaje mi się uruchomić akcję ratunkową, która otwiera się bardzo szybko, ale której linie owijają się wokół linii żagla, który jest zawsze w ruchu. Mam czas, aby chwycić mikrofon i powiedzieć dwa razy: Marcel, pomóż! Padam jak kamień. Po (bardzo długim) momencie i wciąż w automatycznym obrocie (choć nieco zahamowany przez ratunek), i bez mojego zrozumienia, jak ratunek jest uwalniany powoli i odzwierciedla mój żagiel. Zawsze schodzę tak szybko. Całkowicie pochylony do przodu i bez możliwości dotarcia do D, chwytam rozkazy wiszące przede mną i szybko owijam je wokół dłoni. Po nieskończonym czasie (będąc moją pozycją w uprzęży) udaje mi się zrobić kilkanaście zakrętów z każdej strony i żagiel wraca do mnie. Thierry Moreau prowadzi mnie i zachęca w radiu. Ratunek przejmuje kontrolę i zaczynam schodzić pionowo. Zostawiłem pod sobą 1900 m próżni, mam w tej chwili maksymalnie 3 lub 400. Schodzę do węzła autostrady, nie mogąc nic zrobić. Mam wybór między rzeką (potokiem), dwoma liniami topoli wzdłuż rzeki, autostradą i wszystkimi jej rampami dojazdowymi oraz 3 stawami rozmieszczonymi po obu stronach rzeki , Przeleciałem właśnie nad kilkoma tysiącami hektarów łąk i pól uprawnych, a jedyne miejsce, gdzie lądowanie nie jest dobre, jest pod moimi stopami. Mój żagiel dryfuje i popycha mnie w kierunku potoku (Isère). Kilkadziesiąt metrów od ziemi, nowa wichura w kierunku topoli. W tej chwili widzę linię średniego napięcia, która blokuje rzekę i którą wąsko przekroczę, zanim przejdę przez potok o wysokości kilkudziesięciu metrów. Powiew wiatru w korytarzu rzeki prowadzi mnie z powrotem do linii energetycznej. W chwili jej dotknięcia szansa będzie chciała, aby w ostatniej chwili mały szkwał popychał mnie w kierunku małej wyspy na brzegu rzeki, którą zderzę ze sobą stopami i zgiętymi nogami. Gwałtowny kontakt na wysokości głowy, przez który pozostanę niespokojny na kilka sekund (cóż, sądzę, ponieważ pozostali piloci znajdą bardzo długo czas, kiedy Thierry dzwoni do mnie przez radio, by zapytać, czy wszystko jest w porządku.) Po kilku sekund (minut), mogę odebrać radio, by uspokoić wszystkich. Jestem na wyspie całkowicie otoczonej wodą i to kamień, który uderzył mnie głową. Moja pomoc, wciąż spuchnięta, ciągnie mnie z powrotem i (cud) w osi żwirowni Moja paralotnia jest mniejsza niż trzy metry od potoku. Opanowałem to. Thierry oznajmia mi w radiu, że próbuje szybko wylądować, aby do mnie dołączyć. Kierowca, który widział mnie, zszedł już tam, ale nie może do mnie dotrzeć z powodu wody, która nas dzieli. Zapewniam go. Służby ratownicze zostały powiadomione, ale ostatecznie zostaną anulowane. Thierry dołącza do mnie, a potem przybywa Guy (prom). Przepakowuję, jak potrafię i przechodzę przez metr wody (martwe ramię, które oddziela mnie od brzegu). Kiedy mierzę szansę na to, by nie doznałem obrażeń, pojawia się luz i padam lekko: zaciśnięte gardło, drżące ręce… W całkowicie drugim stanie powrócimy do Florimontane po odzyskaniu wszystkich innych pilotów, którzy w międzyczasie wylądowali. Dwie godziny drzemki, aby spróbować wrócić na tor, a potem lekka kolacja. Następnego dnia wracam w krzyż z innymi. Po pierwszej nieudanej dekoracji w Montmin wracam z grupą do zębów Lanffonta. Szybko zrozumiałem, że nie posunę się bardzo daleko. Straciłem wszystkie kierunki, najmniejszy ruch żagla wywołuje nieproporcjonalne reakcje pilotujące i ciągle jestem „zawieszony” przy moich kontrolach. Postanawiam zatrzymać się i ogłosić moje przedwczesne lądowanie grupie. Wróciłem do strachu przed moimi początkami paralotniarstwa. Bardzo trudny moment po wylądowaniu mierzący wszystko, co trzeba odbudować. Moja analiza Po dyskusji z instruktorem przywołujemy możliwość braku reakcji (możliwe tempo). Pamiętam, że ekstremalna przemoc i szybkość incydentu, nigdy żaden staż SIV nie pozwoli mi sobie z tym poradzić (oczywiście mówię tylko za siebie). Skręt (kilka obrotów) nie pozwolił mi na żadną reakcję. W tym przypadku Ds są oczywiście niedostępne, a napięcie w liniach nie pozwala na odizolowanie jednego, aby pociągnąć żagiel. Podczas manewru straciłem prawie 1500 m - co by się stało przy mniejszej wysokości? Ratownicze taśmy spadochronowe pod wpływem tarcia częściowo stopiły się i zostaną wymienione następnego dnia. Moim największym nieszczęściem było, że wpadłem w jedyne miejsce, którego można uniknąć w tej ogromnej dolinie. Cudem jest obecność tej małej wyspy o szerokości około trzydziestu metrów, na której ląduję, a koniec mojego żagla jest 2 lub 3 metry od wody potoku. Jeśli wpadnę do wody, gwałtowność rzeki nie pozostawia mi szans. Mając 10 okrążeń wieszaka wokół rękawiczek, odłożę (na suchy ląd) długie chwile, zanim będę mógł je zdjąć. Nie byłbym w stanie dosięgnąć noża do linii. Wyspa, na której ląduję, jest widoczna w Google (współrzędne: 45 ° 34'06 .31 N; 6 ° 13'14.87 .XNUMX E - wieś Chamousset / Aiton). Wydaje się, że przyczyną incydentu było przekroczenie strefy ścinania między wiatrem w dolinie a wiatrem pogodowym. Dwa dni później, w cichszych warunkach pogodowych, będziemy lecieć do Semenoz na ponad trzy godziny, niezbyt zrelaksowani, ale zdeterminowani do latania. Miałem całkowite zaufanie do mojego żagla, pewność, czego nauczyły mnie szkolenia pilotów i przekonałem, że rezerwowy spadochron uchronił mnie przed wszystkim na wszelki wypadek lub ..... Będziemy musieli zmierzyć się z faktami: podczas paralotniarstwa nigdy nie opanujemy wszystkiego! Ostrożnie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 02/07/12, 21:13

Tak,

jasne jest, że w tym przypadku szansa jest niewielka

warunki paralotniarzy nie do przyjęcia dla paramotorysty są zasadniczo przyczyną tego rodzaju wypadku

latanie w trudnym terenie jest bardzo trudne, nie mam żadnej kontroli, musimy stale przewidywać ruchy powietrza

Rich będzie tym, który wymyśli parę okularów zdolnych do wizualizacji ruchu mas powietrza
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 275