Małe grzewczy i izolacja dodatkowa fortuna ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Małe grzewczy i izolacja dodatkowa fortuna ...




przez Grelinette » 19/12/08, 14:20

Bonjour à tous,

Oto problemy, które się u mnie pojawiają i na które mam nadzieję, że niektórzy podpowiedzą mi dobre rozwiązania, a które inni też mogą przyjąć, bo zapewne nie jestem sam w takiej sytuacji:

Jestem najemcą (więc bez większych inwestycji) w małym, dość starym domu, który jest:
1. bardzo słabo ogrzewany :płakać:
2. bardzo słabo izolowane :płakać: :płakać:

Z drugiej strony mam dość niski czynsz i mieszkam w przepięknej okolicy na wsi. (Nie chcę też stosować przymusu wobec wynajmującego, aby zmusić go do pracy).

1. Istnieją wszystkie rodzaje małych grzejników pomocniczych, które są łatwe w konfiguracji i ekonomiczne: grzejnik w kąpieli olejowej, konwektor radianowy, piec naftowy, wentylator grzewczy itp.).
Czy znacie ich zalety i wady i co polecacie?

2. W całym domu sufit jest dość wysoki z odsłoniętymi belkami stropowymi. Pomyślałem, że jeśli naciągnę płótno na belki, powstanie bufor o wielkości około 20 cm między powietrzem w pomieszczeniu a sufitem, aby zapewnić prowizoryczną izolację termiczną. Myślałam o rozłożeniu welonu zimowego lub papieru tapicerskiego.
Co myślisz ? Czy masz inne pomysły na niedrogie i łatwe w montażu materiały?

Dziękuję za (bardzo) szybką poradę (wkrótce przewidywane są ochłodzenia!).

ps: dla tych, którzy radzą mi założyć dodatkowe swetry, to już zrobione! :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 20/12/08, 00:24

Doskonały pomysł na zimowy welon na belkach. Dlaczego nie także na ścianach? (zamocuj listwę na górze ściany, aby welon nieco odsunął się od ściany)
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 20/12/08, 08:38

Halo

Istnieje wiele rodzajów małych grzejników pomocniczych, które są łatwe w montażu i ekonomiczne: grzejnik olejowy, konwektor radianowy, piec naftowy, wentylator grzewczy itp.).


Mówiąc ekonomicznie, masz na myśli przy zakupie?
Bo przy użytkowaniu liczy się cena za zwróconą KWh
Jeśli chodzi o ogrzewanie elektryczne, wiesz, co o tym myślimy. forum . Na bezwładność kąpieli olejowej nie ma cudu, wystarczy przedłużone promieniowanie, które da trochę większy komfort. Finansowym interesem byłoby uruchamianie go w nocy, aby przywrócić dzień. Ale zapas kalorii jest stosunkowo niski, chyba że zakryjesz grzejnik skrzynką izolacyjną (?)

W przypadku bardzo modnych ostatnio pieców na naftę trzeba pamiętać, że wdychamy gazy powstałe w wyniku spalania, a ich konsekwencje dla jakości powietrza w pomieszczeniach niewątpliwie nie są obojętne.

Piec na drewno lub pellet jest często dobrym kompromisem, a w twoim przypadku można go odzyskać. Jednak konieczne jest oczywiście posiadanie przewodu odprowadzającego dym i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

W przypadku izolacji ścian lub sufitów ekonomicznym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie materiałów z odzysku. W przeciwnym razie odpowiednia byłaby cienka izolacja, która odbijałaby ciepło do wnętrza, a cena za m2 była rozsądna.
Przede wszystkim nie należy kłaść na suficie materiałów łatwopalnych takich jak styropian.
Ze względów estetycznych nie jest to idealne rozwiązanie, chyba że rzeczywiście pokryjesz całość tkaniną.
Jedynym małym problemem są gniazdka elektryczne, oświetlenie itp.

powodzenia

A+
0 x
LOGIC12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 116
Rejestracja: 28/01/08, 05:41
Lokalizacja: dwunastej Pireneje
x 5

ogrzewanie pomocnicze




przez LOGIC12 » 20/12/08, 19:54

witam: Spróbuj także zmniejszyć ogrzewaną objętość: na przykład korytarz lub wejście bez drzwi wewnętrznych, załóż zasłonę, aby ograniczyć ogrzewaną objętość.

Obniżenie sufitu to świetne rozwiązanie, ale efektowniejsze byłoby w przypadku prawdziwego sufitu podwieszanego.

Unikaj pieców olejowych: wytwarzają dużo wilgoci, co utrudnia ogrzewanie domu, nie mówiąc już o pleśni itp. Niezbędna jest także produkcja CO i CO2 oraz dobra wentylacja, która niweluje wytwarzane ciepło.
Nie staraj się zbytnio ogrzać domu, ale ogrzej siebie, więc zaopatrz się w praktyczny grzejnik. Prosty konwektor z odzyskiem ciepła, który można zawiesić na ścianie, załatwi sprawę i będzie miał moc 750 lub 1000 watów. Trzeba to ustawić (zrobić), kładąc pod stołem, ciepło nie może lecieć bezpośrednio na sufit, a kiedy jesz, jest ci gorąco.
Nawet jeśli korzystasz z prądu, tylko w czasie swojej obecności i nie ustawiając termostatu na maksymalną moc, zużycie pozostanie rozsądne.
Za drzwiami wejściowymi wykonaj SAS z zasłoną, która ochroni przed zimnem. Nie zapomnij o zasłonach w oknach, które tworzą izolujący materac powietrzny i podwójnych zasłonach na noc.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 501