Auto vs Mini Moto

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27

Auto vs Mini Moto




przez bpval » 02/12/07, 19:43

Halo

Od kilku dni waham się czy napisać post w tym temacie.

Samochód kontra motocykl = 2 zgony

Bez żartów, 15 dni temu jeden z moich synów, wracając z zajęć, wjechał na zakręcie prosto w ścianę (choć na prostej jest to głupie)... wielka panika... ale tylko obrażenia

Nienaruszona ściana
Mój Fred to samo, ale może trochę mniej światła, biorąc pod uwagę ołów w mózgu... nian, nian
Twingo HS ---> bezpośrednio na złomowisko

W młodości miałem kilka jednośladów z tłokami, struganymi głowicami cylindrów i spreparowanymi Del'Ortosami.

Sporo też misek
JA, nie założyłem kasku, założyłem go na siodło.

................
Miski, które zrobią słońce moim MOBem, i znajdę się rozdartym
cała koszula, spodnie i buty w rowie.

A kask przypięty do motocykla całkowicie zniszczony....

Najbardziej żałuję.... Przedmiot kolekcjonerski....(kask)

............. Scenariusz w toku.....

Samochód policyjny poruszający się po drodze i chodniku
Minimotocykl kilka metrów dalej (~5)

Całkowicie zniszczony przód radiowozu
Minimotocykl, jakby to powiedzieć, jak nowy w opakowaniu...
Na ziemi... 5 metrów dalej... jak sprężyna... bez widocznych uszkodzeń... Mini jest mocny
Nie kierowcy-pasażerowie
Mój Fred nie ma nic
Umarli
Minimotocykl najwyraźniej nikiel
Zniszczony samochód policyjny
OK, powtarzam się....

Żadne media nie podkreśliły oczywistej sprzeczności tego niszczycielskiego szoku dla pojazdów czterokołowych i dwukołowych.

Ja, kiedy składałem kulę, miałem jedno koło na dwa
Znaliśmy się na poważnie

Wezwij świadków zderzenia dwóch kół
vs
ściana
Autos
Ciągniki
Babcie

Ciao
0 x
PIF PAF POUM
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 02/12/07, 20:21

Recykling OUT

uszkodzenie

W życiu może być kocioł
i śmiech
W życiu są przynajmniej kotły i żarty i +

Wyróżniający się
Ciao
0 x
PIF PAF POUM
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/12/07, 00:28

: Arrow: Jak wszyscy ludzie posiadający pewien zmysł obserwacji, zauważyłem, że widelec motocykla nie był wygięty.
Oznacza to, że motocykl nie uderzył czołowo w samochód. Zatem to samochód uderzył w motocykl. (Czy nas okłamano?)

Samochód jest uszkodzony z przodu, a obecne Renault „eksploduje” z przodu przy najmniejszym, nawet nieznacznym uderzeniu, zauważyłem to trzy razy w ciągu ostatnich dni przy bardzo małych wstrząsach, zderzakach i reflektorach Renault Scénic, najnowsze generacji Clio... pozostań na ziemi.
Wydaje się, że wynika to z konstrukcji tych pojazdów, która pochłania uderzenia w pieszych...
Zatem tych uszkodzeń, choć są niezwykłe, nie należy dramatyzować, chociaż poprzeczka chłodnicy jest dość zdeformowana...

Należy raczej skupić uwagę na szybie „eksplodującej” w wyniku uderzenia ciała ludzkiego (duża powierzchnia i kształt uderzenia), a nie – jak zapowiadano – „żelaznych prętów” (które powodowałyby niewielkie uderzenia). Tam bierzemy ludzi (populację) za idiotów!

: Evil: Dlaczego jesteśmy okłamywani? :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 03/12/07, 00:36

Dobra analiza Citro i podoba mi się bardziej...

Nie zagłębiałem się zbytnio w ten temat (obrazki widziałem tylko raz), ale prawdą jest, że kwestia „widelca” (wstyd mi, byłem gangsterem i motocyklistą) jest oczywista. ..

Teraz, gdy przeoczysz jakiś priorytet, równie dobrze możesz zostać uderzony w bok... każdy wypadek jest wyjątkowy.

Jeśli chodzi o uderzenie w przednią szybę, powiedziałbym, że to nawet 2 ciała... a to oznacza, że ​​radiowóz nie przestrzegał prędkości... (cóż, to nie jest nowość...)

Bardziej martwi mnie to kontrowersja „powypadkowa”, według której nie pomogliśmy (właściwie) dwóm młodym ludziom umierającym na chodniku...
0 x
oliburn
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 181
Rejestracja: 30/01/07, 07:59
Lokalizacja: 33 Merignac




przez oliburn » 03/12/07, 07:34

Myślę, że rower (nie jest to rower kieszonkowy) został uszkodzony w ramie i silniku
zasadniczo w najmocniejszym miejscu roweru.
prędkość motocykla nie była wystarczająca (w porównaniu do innego pojazdu), aby dzieci mogły przejechać przez maskę lub dach... największy wpływ miał efekt „uboju” i prędkość policyjnego pojazdu, dlatego uderzyły w przednia szyba.
to tylko skromna opinia motocyklisty, który sporo przejechał
miski (80% w motocrossie) w tym jedna z przodu ale jechałem
wystarczająco szybko, aby przelecieć nad pojazdem, wysokość
motocykla (125 TS Suzuki) i prędkość uchroniły mnie od najgorszego!!!
0 x
Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym panem ... "
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/12/07, 09:31

: Arrow: Obrazy widziałem tylko raz (jedyny raz w tym tygodniu, kiedy włączyłem telewizor). :?
Po prostu rzuciło mi się to w oczy, ale mogłem przeoczyć inne szczegóły...

Rower wydawał mi się mini rowerem terenowym, którego nie należy mylić z rowerem kieszonkowym.

Dawno temu miałem w rękach 125TS z 1976 roku, nie było nas na wszystko z nim stać... (hamulce bębnowe, podstawowe zawieszenia, moc...)
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 03/12/07, 09:51

Moim zdaniem jest to rower typu dirt lub chiński pitbike za 400 euro, który nie jest dopuszczony do ruchu drogowego...
Dzieciom nie wolno było używać go tam, gdzie go używali, a tym bardziej, gdy znajdowały się na nim dwie osoby!

A skoro oboje zmarli, zastanawiam się, czy mieli na sobie kaski.... Już nawet nie mówię o innych zabezpieczeniach, które musi nosić każdy motocyklista...

To tragiczny wypadek z udziałem policjantów, którzy prawdopodobnie poważnie zlekceważyli podstawowe zasady bezpieczeństwa (właściwie „Kowbojów”).
Ale te dzieciaki nigdy nie powinny były trafić na ten rower!

Widziałem już ludzi jeżdżących na minimoto (wysokość zderzaka) po otwartej drodze, bez kasku w T-shircie. W dniu, w którym przydarzy im się wypadek, chcę im życzyć powodzenia!

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 03/12/07, 11:13

:? Ja też mam ochotę ich spoliczkować, ale nie czuję się moralnie uprawniony, by powiedzieć im „brawo”. (Myślę o ich rodzinie, też jestem tatą) :zmarszczyć brwi:

Wszyscy byliśmy młodzi i robiliśmy mniej lub bardziej głupie rzeczy, nawet jeśli mieliśmy rodziców, którzy dobrze nas obserwowali. Te dzieciaki pozostawione samym sobie nie mają tyle szczęścia...

Przeżyłem i jestem całkiem bezkompromisowy. Burzliwe i nieświadome dzieci czasami stają się odpowiedzialnymi dorosłymi, jeśli dadzą im czas. : Arrowu:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 03/12/07, 11:44

SixK napisał:W dniu, w którym przydarzy im się wypadek, chcę im życzyć powodzenia!


Przepraszam, ale jako motocyklista (sam nim jestem) nie mogę ci tego powiedzieć! Dwoje dzieci NIE żyje, przypominam wam!!

Gdyby nie było tam radiowozu, mogliby nadal żyć...

Często mówimy o „nieświadomych” motocyklistach, którzy jeżdżą za szybko, ale rzadko o tym mówimy stawka odpowiedzialności w przypadku śmierci motocyklisty!!

Większość zgonów jest spowodowana przez samochody, które odmówiły pierwszeństwa... ale łatwiej jest oskarżać rowerzystów, bo ich „wpływ” (polityczny i gospodarczy) jest znacznie mniej istotny niż kierowców…

ps: powyżej 50km/h przy "bezpośrednim" uderzeniu kask przestaje się przydać, za to przydaje się w przypadku "poślizgnięć i uderzeń pośrednich"...Podstawową funkcją kasku jest zapewnienie ochrony aerodynamicznej...
0 x
oliburn
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 181
Rejestracja: 30/01/07, 07:59
Lokalizacja: 33 Merignac




przez oliburn » 03/12/07, 13:04

słyszeliśmy o tym na tym rowerze !!!!!!!
to nie jest kieszeń, ani brud, ani mała rzecz
to Kawa 85 cm3 KX i kosztuje 3800 euro nowego : Chichot:
to prawdziwy motocykl (nawet jeśli jest nieco niższy), który wspina się na drzewa, dobrze trzyma chodnik i dobrze hamuje
to prawdziwa maszyna krzyżowa, ale zabroniona na drodze

zobaczysz to tam...
http://www.crazymoto.net/index.php?showsujet=81112
0 x
Bądź swoją własną pochodnią, swoim własnym schronieniem, swoim własnym panem ... "

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 328