Magazynowanie wody deszczowej: wreszcie niedrogie rozwiązanie?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Magazynowanie wody deszczowej: wreszcie niedrogie rozwiązanie?




przez Did67 » 12/08/12, 18:50

Od dawna fascynował mnie pomysł magazynowania wody deszczowej.

Jednak do tego czasu w przypadku znacznych ilości (np. 10 m3) ceny były dyfuzyjne. Jak 2 euro...

Właśnie odkryłem oferty elastycznych zbiorników PCV w cenie 600 http://www.la-citerne-verte.com/recuper ... .htmleuros na 10 m3:

Oczywiście zajmuje miejsce i jest brzydkie!

Mam pokój.

Zastanawiam się też nad zintegrowaniem go poprzez otoczenie go okładziną drewnianą + na górze porośnięta roślinnością rama z listew (jak wiata samochodowa)... Zobaczysz tylko ogień!

I dzięki temu będę mogła bez skrupułów zajmować się ogródkiem (podlewanie wodą pitną trochę mnie stresowało...). Zwiększenie mojej produkcji powinno spłacić cysternę... A może nawet założyć szklarnię (w której podlewanie jest obowiązkowe!).

Na szczęście mój ogród jest daleko od domu. W związku z tym będę mógł ustawić cysternę w połowie odległości: na tyle nisko, aby woda deszczowa mogła spływać do środka bez pompowania; i na tyle wysoka w stosunku do ogrodu, aby można było spodziewać się zamontowania kroplówki bardzo niskociśnieniowej (nawet jeśli oznaczałoby to wydłużenie czasów podłączenia)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/08/12, 23:03

elastyczny PVC nie przeznaczony do kontaktu z żywnością, dlatego zawiera ftalany jako plastyfikator...

w domu mam tańsze: okrąg z blachy o wysokości 1,2 m przypominający basen naziemny... dno w piasku i plandekę polietylenową do szklarni, która będzie służyć jako wykładzina

żadnego cięcia i spawania, po prostu tworzy zagniecenia na pionowych ścianach

Plastik do szklarni dostępny w szerokości 8m pozwala na wykonanie dużych zbiorników

polietylen do szklarni jest znacznie lepszej jakości niż ten do plandek na kiszonkę, który jest zbyt biodegradowalny

ten zbiornik jest na otwartej przestrzeni... woda jest wciąż zielona... zbiornik stoi tam od 20 lat polietylen jest nadal dobry na dnie... zaczyna się rozpadać na górze, gdzie zostaje odsłonięty, gdy zbiornik nie jest pełny

tworząc dobrze zamknięty dach, polietylen nie będzie już narażony na działanie słońca i będzie trwał jeszcze dłużej, a woda pozostanie czysta, a nie zawsze zielona
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 13/08/12, 00:43

Czytałem na stronie
Nasze produkty posiadają certyfikat do kontaktu z żywnością (aprobata IANESCO)

A za 100€ więcej masz 15m3, co dodatkowo obniża cenę za m3
Osobiście umieściłem swoje ulubione, nigdy nie wiadomo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/08/12, 11:45

chatelot16 napisał:
w domu mam tańsze: okrąg z blachy o wysokości 1,2 m przypominający basen naziemny... dno w piasku i plandekę polietylenową do szklarni, która będzie służyć jako wykładzina


Przyjrzałem się stronie „silosu” z okrągłej blachy falistej... Nie wydawało mi się to takie tanie!

Później oczywiście w rozwiązaniach regeneracyjnych, dla tych, którzy mają możliwości, na pewno będzie jeszcze taniej. Są też cysterny na stacjach benzynowych, które są rozbierane (niektóre z dnia na dzień są zamykane), odgazowywane... Dla tych, którzy mają możliwość...

Rzeczywiście, PVC jest tam oznaczony jako „żywność”. To powiedziawszy, podczas podlewania mojego ogrodu ślady ftalanów mogą zostać zaadsorbowane/zniszczone przez glebę. Pomiędzy butelką dla dzieci a cysterną z wodą do nawadniania...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/08/12, 12:33

silosy z tektury falistej są za drogie! pofałdowanie jest bezużyteczne: płaska blacha o grubości 0,8 mm stoi sama, bez żadnego wzmocnienia

to tak jak z basenami naziemnymi: trzeba zrobić 20cm odstępu piasku pomiędzy gruntem a dnem tafli, żeby plastik tworzący uszczelkę nie przesunął się pod płachtę

Odzyskałem od handlarza żelazem koniec zwoju blachy o szerokości 1,2 m i grubości 0,8 mm, zrobiłem sobie zbiornik o średnicy 3,5 m, który sam się trzyma ... zmontowany za pomocą rzędu śrub 5 mm

oraz basen o średnicy 5 m ze sztywnym kołem wzmacniającym brzeg, tak aby można było się o niego oprzeć

Wykonałem także silos zbożowy o średnicy 2,5 m i wysokości 2,4 m, który bardzo dobrze trzyma się również bez zbrojenia... montowany metodą spawania acetylenowego

bez możliwości spadnięcia na rolkę blachy, konieczne jest zmontowanie za pomocą wkrętów blachy ocynkowanej o aktualnych wymiarach

możliwe jest również wykonanie okrągłej ściany z płyty wiórowej z betonowymi łańcuchami żelaznymi, aby wytrzymać napór wody: jest droższa niż blacha, ale trwalsza
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/08/12, 13:25

OK!

Próbowałem znaleźć rozsądną cenę, ale rzeczywiście jest grywalna!

Dla informacji, bez reklam: http://www.leboutte.be/catalogue_fr_Met ... nisee.html

57 euro za 3 m x 1,5 m w 1 mm

Przy 3 arkuszach masz obwód prawie 9 m, „użyteczną” wysokość 1,25 m

Czyli promień około 1,4m.

Oznacza to objętość około 7,7 m3. Za 3 x 57 euro. Bez śrub, plastiku... i pracy! No cóż, nagle taki duży plastik nie powinien być rozdawany! Potrzebujesz co najmniej szerokości prawie 6 metrów.

Ale rzeczywiście, jest nie do pobicia!

Aby uniknąć glonów, można nałożyć na niego czarną plandekę? (jeśli chcę kapać, nie blokuj kroplowników!)

Dziękuję, prawdopodobnie zmienię plany!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/08/12, 13:53

Rozwiązaniem pozwalającym uniknąć glonów jest czarna plandeka, na której ułożona jest sterta kiszonki

z otworem pośrodku, aby zapobiec gromadzeniu się wody deszczowej w pokrowcu
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/08/12, 15:49

w dużym lokalnym sklepie z artykułami metalowymi i stalą ocynkowane płyty o wymiarach 1,5 m x 3 m kosztują 40,2 euro bez podatku w przypadku 1 mm i 34,8 euro bez podatku w przypadku 0,8 mm

0,8 jest dość sztywne: jest to grubość karoserii
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 275