Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez Christophe » 17/06/17, 12:47

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory forums właśnie przełączyłem się na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS, więc wszystko jest teraz zaszyfrowane i bezpieczne. Stare strony HTTP są przekierowywane do ich odpowiedników HTTPS...

https.png
https.png (4.19 KB) Wyświetlono 2777 razy


W zależności od ustawień przeglądarki może być konieczne przeniesienie.

Niektóre strony mogą być oznaczone jako nie w 100% bezpieczne: ma to miejsce w przypadku, gdy do wiadomości wstawiono niebezpieczną treść i wczytano ją podczas ładowania strony: w 99% przypadków są to obrazy hostowane gdzie indziej w protokole HTTP.

Kilka dni temu, spodziewając się upływu forums w HTTPS przekazałem wszystkie hostowane obrazy lub pliki (stary system PJ forums) na econologie.info w HTTPS.

W przypadku jakichkolwiek komentarzy lub usterek, należy je opublikować tutaj. DZIĘKI.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez Christophe » 17/06/17, 14:04

Brak reakcji, nowe wiadomości... wydaje się, że w większości przypadków działa to „przejrzyście”. 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez chatelot16 » 17/06/17, 14:09

dzisiaj wszystko działa, wczoraj było coś nie tak

niełatwo to zmienić... przypomina mi to belgijską historię... żeby usprawnić ruch, samochody będą musiały jeździć po lewej stronie jak w Anglii, a po miesiącu, jeśli to zadziała, ciężarówki też będą jeździć po lewej stronie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez Christophe » 17/06/17, 14:13

Wczoraj? Co się działo? :?

Ponieważ zacząłem zmieniać jakieś 2 godziny temu?

ps: nawigacja na starych smartfonach nie będzie już możliwa...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez Christophe » 17/06/17, 14:18

Oto przykład wiadomości wysłanej właśnie teraz casse* bezpieczne połączenie strony dzięki włączeniu zewnętrznego obrazu w protokole HTTP: energia-odnawialna/magazynowanie-na-morzu-poprzez-pompowanie-turbining-etap-elektryczności-odnawialnej-t14791-60.html#p320821

* informacje do i z econologie.com pozostają bezpieczne, ale fakt umieszczenia tylko jednej niezabezpieczonej (zewnętrznej) treści podczas ładowania strony spowoduje wygenerowanie „alertu” w nowoczesnych przeglądarkach, w związku z czym nie będziemy już widzieć zielonej kłódki… szkoda, ponieważ webmasterzy nie mogę nic z tym zrobić. Bezpieczeństwo należy sprawdzać tylko dla bieżącego adresu URL HTTPS...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez chatelot16 » 17/06/17, 16:41

wczoraj lub od kilku dni zauważyłem, że zakładka ekonologia często działa tak jakby nie była jeszcze załadowana mimo że dawno na nią nie klikałem więc powinna być w stanie spoczynku i wtedy kiedy klikam na inny link ekonologii wyskakuje trafia na zabronioną stronę

może przed włączeniem https w trybie online załadowałeś serwer za pomocą innych manipulacji i nie był on w stanie obsłużyć wszystkich połączeń? ponieważ kiedy kliknąłem ponownie, wyświetliła się właściwa strona
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez Christophe » 17/06/17, 17:30

Oh? Nigdy tego nie zauważyłem...

Powiedz mi, czy to się powtórzy w HTTPS?

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez chatelot16 » 17/06/17, 18:06

tak, to trwa

pozostałe karty Firefoksa mają stałą favikonę, a ekonologia prawie zawsze ma obracające się niebieskie kółko... musi być kilka dodatkowych reklam
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez Christophe » 17/06/17, 18:26

Chodziło mi głównie o błąd zabroniony...

W przypadku ładowania, które się nie kończy, powinno być lepiej zmienić parametr...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: The forums przejdź na bezpieczne połączenie SSL/HTTPS




przez chatelot16 » 17/06/17, 20:11

wśród reklam jest wielka głowa nie wiem czego, zbyt pikselizowana... kliknięcie na nią powoduje otwarcie obrazu w innej zakładce https://www.scania.com/fr/fr/home.html? ... jvt2017150

i wyraźnie rozpoznajemy w rogu ich strony ich logo, które zaśmieca stronę forum

reklama to zanieczyszczenie, które staje się coraz większe!

reklama jest głupia, żeby zjadać sobie nogi w dosłownym tego słowa znaczeniu
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 294