Alternatywna energia dla kół 2?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
Pouz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 13/09/05, 11:47




przez Pouz » 18/09/05, 14:04

cześć evribodi!

Bezwarunkowo na motocyklu (Triumph Tiger 885i dla tych, którzy wiedzą), chciałbym użyć alternatywnej energii do benzyny.

Zerknąłem na elektryczny. Ale skutery mają absurdalny zakres przy nie mniej absurdalnych prędkościach, najlepiej w dół, z wiatrem na plecach <_

Zmrużyłem oczy na motocykle z silnikiem diesla (sisi, istnieje!):
Enfield? Tak ... Moc jest więcej niż ograniczona (9 CV ze zmodyfikowanymi wałkami rozrządu), a gdy tylko się podniesie, musisz pedałować ... Nie ma szczęścia, mieszkam u stóp Wogezów.
Inne marki nie są importowane do Francji:
Diesel dla armii amerykańskiej To byłoby idealne. Prędkość optymalna 1030 km / h, maksymalna 110, 160 l na 2 ( :D ). Nie ma szczęścia, wciąż jest zarezerwowany dla wojska (USA i NATO).
Niemcy mają to:
Diesel Wiesel . Nawet zawija się w oleju roślinnym!
Ale to nie jest zatwierdzone we Francji ... Szansa ...: zły:

Dostosować system Pantone?
Webmaster uważa, że ​​nie ma wystarczającej ilości miejsca i że rozwój byłby „bardzo szybki.
Krótko mówiąc, moja skromna wiedza mechaniczna wydaje się nieaktualna.

Co zostało na 2 kołach we Francji?
0 x
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 18/09/05, 17:47

Pozostało:
_ Generator turbulencji
_ magnesy na zasilaniu paliwem
_ grafit w paliwie
_elektroliza (do sprawdzenia)

A może zaprojektowałeś pierwszy motocykl hybrydowy?
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 18/09/05, 18:26

Pouz napisał:Webmaster uważa, że ​​nie ma wystarczającej ilości miejsca i że rozwój byłby „bardzo szybki.
Krótko mówiąc, moja skromna wiedza mechaniczna wydaje się nieaktualna.

W obecnym stanie mojej wiedzy myślę, że dostosowanie pantone na 2 kółkach jest zbyt skomplikowane ... niemniej użytkownik tego forum właśnie spróbowałem
Dowód na zdjęciach i filmach: http://members.chello.fr/a.meaglia/cariboo...ost1/index.html
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 18/09/05, 21:18

Wydaje mi się, że przeczytałem, że motocyklista miał LPG (: huh :) jego becane (750 VFF, jeśli dobrze pamiętam) ...

Nie mogę go już dostać w swoje ręce ... <_

Ja sprawiłam, że się uśmiechnęłam, kiedy wyjaśnił mi metodę pisania książki drogowej.
Wszystkie punkty zatrzymania znajdowały się w pobliżu stacji, na której był LPG (~ 150 km).
W tym czasie nie było wygrane z góry :P :P
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 19/09/05, 00:15

Ale zapomniałem ... Jak 2 ekologiczne koło, jest rower !!
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Avatar de l'utilisateur
Pouz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 13/09/05, 11:47




przez Pouz » 20/09/05, 11:59

J'expiik, Patrice:
Mieszkam 50 km od miejsca pracy (nie mogę mieszkać bliżej, pani ma miejsce zamieszkania na swoją pracę).
Zatem podróż tam rowerem nie jest łatwa. Zwłaszcza, że ​​mam 10 terminali autostradowych ...

Mogę wsiąść do pociągu, ale w mieście, w którym pracuję, nie ma stacji.
Tak więc pociągiem:
- 1/4 roweru, aby przejść z mojego domu na stację
- 3/4 pociągiem do dworca głównego w Strasburgu
- 1/2 roweru, aby przejść ze stacji do mojego TAF (i ponownie, szybko pedałować!)

To samo dotyczy zwrotu.

Gdy jest ładna pogoda, jest to możliwe. Kiedy pada, gdziekolwiek pada śnieg, jest to już mniej oczywiste.
Nie to, że przeszkadza mi bycie mokrym, ale moi przełożeni umiarkowanie doceniają przybycie ociekającego i spoconego włóczęgi do pudełka.

To bardzo ogranicza moje możliwości. :(
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 20/09/05, 15:44

Wypróbuj czterosuwowy silnik o pojemności 125 cm4, z kopalnią, to 3,9 l / 100 km na 120 metrów ... (w każdym razie trochę 110 km / h) i 400 km autonomii z 16-litrowym zbiornikiem :)

uniknie oderwania głowy od zestawu Pantone;)

Obraz

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Avatar de l'utilisateur
Pouz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 13/09/05, 11:47




przez Pouz » 20/09/05, 21:58

To tylko odsuwa problem <_

Mój tygrys zużywa 5 l na 100. 5.5 l, kiedy podlewam.

3.9l, to dużo paliwa, od niechcenia (mówimy „zubożony depozyt” B)). Nie warto inwestować 20.000 1 franków, aby zaoszczędzić tylko 100 L / XNUMX.

To, że mogę się obejść bez wchodzenia do pompy, modyfikując młyn lub napełniając benzyną domowej roboty, wykonaną za pomocą amuuru, bardzo by mi się podobało ...: rolleyes:

To życie jest okrutne dla motocyklistów :(
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 164