Colissimo de la poste, katastrofa?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine

Colissimo de la poste, katastrofa?




przez manet42 » 26/03/11, 14:09

Witam,
Jestem szalony...
27 lutego firma przysłała mi colissimo następną część do mojego ogrzewania.
Obietnica na poczcie: dostawa w ciągu dwóch dni.
Brak wiadomości, ostrzegam nadawcę 8 marca, szukaj... paczka jest w sortowni od 2 marca.
Brak wiadomości 11-go, reklamacja do nadawcy, który kontaktuje się z pocztą... Byłby błąd w adresie, paczka jest wstrzymana, służby nie wiedzą, co z nią będzie.
14 marca nowe kroki i wreszcie prośba o wycofanie towaru ze stanu magazynowego przez firmę.
22 marca skomplikowane wspólne procedury (telefon, e-mail, internet, nowa prośba o wycofanie). Paczka podobno "zajęta pocztą i już w drodze"... W rzeczywistości udało mi się dowiedzieć, że jest jeszcze w sortowni, że plik jest otwarty. Od 3 tygodni do miesiąca na przetworzenie i paczkę zwróconą do nadawcy!
Czyli ewentualna dostawa do mnie pod koniec kwietnia.... Wszystko to przez błąd w trzeciej cyfrze kodu pocztowego.
Paczkę można było od razu zwrócić, ale to za proste dla poczty...
Na szczęście firma przysłała mi nową część na wypożyczenie. Dzięki Rotex.
Wnioski:
Colissimo to droga usługa, której należy unikać.
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 26/03/11, 14:19

Korzystanie z kiala i innych jest czasami lepsze, zwłaszcza jeśli nie ma Cię w pobliżu, gdy mija poczta!!

Pogardzani pracownicy poczty nie zawracają sobie głowy poprawianiem kodu pocztowego!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 26/03/11, 14:32

Colissimo to droga usługa, której należy unikać


Cóż, to prawda... :|

Teraz, jeśli masz tańszych przewoźników, zamieniam się w słuch.

Nie otrzymujesz paczki. Dzięki numerowi śledzenia wiesz (czasami), gdzie znajduje się Twoja paczka.
Dzwonisz do sprzedawcy i on musi zarządzać...
Szybko, jeśli to pilne...
Może odnowić wysłanie, aby dotrzymać umowy.
Co zrobił późno.
Twój manager to przede wszystkim sprzedawca, który pomylił się w adresie. I to do niego należy wybór odpowiedniego przewoźnika, który zadowoli jego klientów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 26/03/11, 15:00

Dostarczono mi już dziesiątki paczek "Colissimo" i rzadko mam z nimi jakiekolwiek problemy, w każdym razie nic, czego nie dałoby się załatwić pójściem na pocztę.
Zdarza się błąd, nie za 1 problem musimy oceniać całą usługę.

Na przykład miałem więcej problemów z „prywatnymi” firmami kurierskimi, których dostawcy raz na dwa nie mogli znaleźć mojego adresu, na przykład musieli jechać 1 godziny, aby dostać się do ich magazynu, aby odebrać paczkę.
Krótko mówiąc, oczekiwanie nienagannej obsługi od firmy, która codziennie przetwarza dziesiątki tysięcy przesyłek, to trochę przesada.
Nigdy nie popełniłeś błędu?
Są tylko ci, którzy nic nie robią i nie robią bzdur...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/03/11, 16:02

1) Nie należy mylić „Colissimo” z „Chronopost”. Colissimo to bardziej nowoczesne opakowanie marketingowe „paczki pocztowej”.

2) Miałem tyle samo problemów z prywatnymi kurierami: część dostarczona do imiennika pomimo dokładnego adresu (kurier zajrzał do spisu, zwany "drugim", który nic nie powiedział i odebrał przesyłkę bez zadawania pytań...); pusta skrzynka (mój sekretariat miał nieszczęście podpisać bez otwierania przesyłki, która została przesunięta; palmtop zniknął; żadne odwołanie nie przyniosło skutku!)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79362
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 26/03/11, 16:25

Colissimo to droga usługa, której należy unikać.


To wielka bzdura, bo miałeś problem (z prywatnym operatorem mogłeś stracić pokój na zawsze...)

Więc mówię: bzdura! (jeśli nie, powiedz nam, co robi konkurencja dla małych opakowań: po prostu NIC nie ma na rynku!)

Jako „właściciele” cybersklepu ( https://www.econologie.com/shop/ ) jesteśmy po drugiej stronie „lustra”: wysłaliśmy tysiące colissimo w ciągu 4 lat!

Rzeczywiście, od 1 stycznia 2011 roku nastąpiła degradacja usługi Colissimo, z tego co się dowiedzieliśmy poczta PODWYKONAŁA niektóre swoje dostawy końcowe i są bandyci! (paczka wskazana jako dostarczona, gdy nigdy nie została odebrana lub zawiadomienie o przejściu).

Powtarzające się problemy w 92 i 06, zwłaszcza w 06!

Teraz jesteśmy daleko od 1% problemów, innymi słowy masz ponad 99% szans, że nie masz problemu z paczką.

Żaden konkurent nie radzi sobie lepiej pod względem stosunku jakości do ceny niż Colissimo w przypadku paczek poniżej 20 kg (to znaczy, jak sądzę, ponad 80% paczek w tranzycie we Francji)!

La Poste jest trochę jak energia jądrowa: kiedy działa, działa dobrze… kiedy jest do bani, cóż, jest do bani…

Dział sporów jest jednak otwarty i przyjazny (ale coraz mniej, z powodu deprywacji), pod warunkiem, że jesteś cierpliwy i nalegasz wystarczająco...

Tak, krzyczymy na służbę publiczną, ale prywatyzacja służby publicznej bardzo często jest równoznaczna ze spadkiem jakości usług przy jednoczesnym wzroście cen...cqfd!

Dla Manet42: jeśli popełniłeś błąd w adresie, przepraszam, ale to dla twojego jabłka. To zależy od tego, czy trafisz na sumiennego agenta, który zada sobie trud, czy nie, aby wyszukać adres… Nie znam metody, ale poczta kilkakrotnie skutecznie poprawiała błędny adres (jeśli błąd nie Szkoda).

ps: Did67, colissimo to nie marketing, to podstawowy pakiet stosowany we Francji. Jest pakiet Colissimo do przyklejenia na kartonie i dołączone opakowanie kartonowe Colissimo (oczywiście droższe niż pakiet). Od 2010 roku pojawia się również kontynuacja Letter Max, interesująca dla małych lekkich i płaskich obiektów.

reps: poza kotłownią nie bardzo widzę związek tej tematyki z ekonologią...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/03/11, 17:04

Christophe napisał:
ps: Did67, colissimo to nie marketing, to podstawowy pakiet stosowany we Francji. ...


Nie zrozumieliśmy się, byłem niezdarny. Chciałem powiedzieć to samo, bardziej „seksowną” „marką” jest nadanie komercyjnej nazwy starej, dobrej „paczce pocztowej”.

Zgadzam się również z Tobą co do degradacji usług La Poste: wysyłamy dużo mailingów, w pracy. Stopa zwrotu eksploduje, z łatwą wzmianką „niezidentyfikowane pudełko”. Czasami za trafienie 15c na szczycie ulicy zamiast 15a, to wraca! Nie wspominając już o rosnącej liczbie osób, które zarzucają nam, że nie otrzymaliśmy takiego listu, kiedy były w aktach pocztowych. Brak liter!
0 x
Avatar de l'utilisateur
manet42
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 631
Rejestracja: 22/11/08, 17:40
Lokalizacja: Lorraine




przez manet42 » 26/03/11, 18:22

Moja krytyka dotyczy głównie:
Prosty błąd w kodzie pocztowym (**7** zamiast **2**) i od 4 do 5 tygodni na zwrot do nadawcy z obowiązkiem otwarcia pliku. Dla mnie jest to niedopuszczalne. Przepraszam.

Usługa powinna być: błędny adres, zwrot do nadawcy.
Oszczędność czasu, papieru i pieniędzy (bez agenta).
Wreszcie niech żyje stary dobry normalny pakiet.

Połączenie ? Jestem w dziale "rant".

JC
0 x
Stale staramy, w końcu się uda. Więc dalej się nie uda, tym bardziej prawdopodobne jest to, że działa.
zielony
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 83
Rejestracja: 10/10/10, 18:44




przez zielony » 26/03/11, 19:19

Tutaj (w górach) osoby prywatne mają problem z dojazdem, więc paczka zostaje w centrum pod pretekstem niedoręczenia: dostawa przesunięta przez odbiorcę, i to do momentu, gdy uzbiera się tyle paczek, żeby objechać.
Nigdy nie miałem problemu z pocztą, jak doręcza listonosz, to niekoniecznie dowozi pod wskazany adres, ale np. na moją budowę, a jak mnie nie ma to podrzuca do sąsiada, nawet jeśli nic nie jest określone.
Jeśli to osoba prywatna (tutaj zawsze ta sama), która dostarcza z poczty tutaj, dzwoni, aby dowiedzieć się, gdzie dokładnie i na czas dostarczyć.
Ogranicz, żeby nie krzyczał, gdy klient nie może odebrać paczki :zaszokować:
Dla mnie poczta jest zdecydowanie najskuteczniejszym dostawcą.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6527
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 28/03/11, 09:16

+1 dla collissimo de la poste .... Dziesiątki części samochodowych wysłanych i otrzymanych w moim domu od początku mojej działalności w cyberprzestrzeni w 2005 roku ... WSZYSTKO SIĘ STAŁO ...

Do colissimo nie musisz kupować gotowego kartonu, pakujesz swój przedmiot, osłaniasz go i przyklejasz paski, które wypełniasz według jego wagi... Basta bywa...
0 x

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 254