Asso Econo, twoje pytania dotyczące przygotowania FAQ

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975

Asso Econo, twoje pytania dotyczące przygotowania FAQ




przez Christophe » 25/11/09, 10:37

W celu przygotowania tematu wyjaśnienia funkcjonowania stowarzyszenia (por https://www.econologie.com/forums/post149185.html#149185 ) i na widok "ciężkości" statutów i RI (to nie żart) pomyślałem sobie, że zrobienie FAQ byłoby dobrym pomysłem. Co więcej, jest to tak powszechne w sieci.

Tak więc ten temat ma na celu przygotowanie z jednej strony tego tematu wyjaśniającego, az drugiej strony ogólnego FAQ stowarzyszenia. (który prawdopodobnie będzie miał również wersję papierową)

Miałem kilka próśb o wyjaśnienia przez posła, więc chciałbym, żebyśmy zrobili to tutaj razem lista pytań i pytań, które sobie zadajesz (lub możesz sobie zadać) na temat stowarzyszenia.

Tutaj wszystko zależy od Ciebie!

ps: normalnie członkowie zarządu nie mają prawa zadawać pytań bo mają wiedzieć "wszystko" o operacji ale dla uproszczenia powiemy że jest to możliwe...
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 12 / 14, 22: 09, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 25/11/09, 16:15

nie pytanie tylko sugestia:
dobrze byłoby mieć licznik wskazujący liczbę członków
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/11/09, 18:57

Proponuję zrobić bardzo prostą stronę z linkami pdf do statutu, listy administratorów, ROI i formularza członkowskiego (a zwłaszcza IBAN numeru konta : Mrgreen: ) To już byłby dobry początek.

Oddzielna nazwa domeny w .org (6 euro/rok w ovh) może być odpowiednia
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 26/11/09, 10:08

Licznik: musisz o tym porozmawiać z CA, co jest trudne do zautomatyzowania, ponieważ musisz sprawdzić każdą subskrypcję.

.org: Mam już jeden w magazynie, econologies.org musi sprawdzić, czy działa z obrotem. Tymczasem proponuję "podstronę" taką jak: https://www.econologie.com/calculateur-ampoules.html

Z linkiem do paypal i / lub google checkout (jeśli jest dostępny we Francji, muszę jeszcze poszukać) do płatności członkostwa lub darowizn.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/11/09, 10:18

link do paypala???? nie szalony ???? Chcemy, aby numer IBAN był bezpłatny! : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 26/11/09, 10:33

Witaj słoniu,

Rzeczywiście będzie numer IBAN, ponieważ będzie numer konta.

Nie jestem też fanem paypal, ale musisz zrozumieć, że Francuzi nie są przyzwyczajeni do płacenia przelewem bankowym i często zapominają wysłać czeki. Z Paypal, kilka kliknięć i załatwione.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 26/11/09, 10:37

Słoń napisał:link do paypala???? nie szalony ???? Chcemy, aby numer IBAN był bezpłatny! : Evil:


+1 nie jestem fanem, ale 4 lub 5 chciało... Wiem, że koszty są wysokie, ale członkostwo przez paypal, nawet „za opłatą”, jest lepsze niż brak członkostwa, prawda?

Przyjrzę się temu, co oferuje Google… jeśli znasz inne alternatywy, które oferują to samo, co paypal (z wyłączeniem banku TPE)…

Oto ten temat jest już HS!! :zmarszczyć brwi:

Nie prosiłem o debatę sugestii, ale o pytania, jak to działa, aby pomóc mi lepiej na nie odpowiedzieć ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 26/11/09, 11:39

więc próbuję zmienić ostrość ...
to nawet jako umiejętność pasywna : Chichot: , Chciałbym wyrazić opinię (głos?) Na temat przyszłych projektów, czy nie?
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.

(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/11/09, 11:56

Christophe napisał:

Nie prosiłem o debatę sugestii, ale o pytania, jak to działa, aby pomóc mi lepiej na nie odpowiedzieć ...


Jak chcesz, żebyśmy zadawali pytania? Opublikuj statut i ROI, a wtedy zobaczymy, czy jest powód do zadawania (lub sugerowania) pytań. Normalnie, jeśli moje uwagi zostały uwzględnione w statucie, to powinno być jasne :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 26/11/09, 12:03

Ale słoń, znasz statuty i RI… odkąd masz dostęp do części CA forum gdzie oni są! :zaszokować: Dla pozostałych opublikuję je w najbliższych dniach...

Ale właśnie po to, żebym nie musiał wpisywać pełnego tekstu tych dwóch dokumentów, chciałem poznać twoje pytania, aby szybciej na nie odpowiedzieć!

Istnieje wiele ogólnych pytań, które niektórzy ludzie zadają sobie / stowarzyszeniu, prawda?

W przeciwnym razie się myliłem, nic wielkiego…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 199