The Bluff on France 2. Jednorazowe społeczeństwo!

filozoficzne debaty i firm.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

The Bluff on France 2. Jednorazowe społeczeństwo!

przez Ahmed » 20/02/10, 14:22

Nikt nie odnosi się do tej kwestii Francja 2 którzy jednak bezpośrednio porusza ważne tematy, więc klej sam!

Podsumowanie dla tych, którzy nie widzieli:
Sprzedawcy łańcuchy supermarkety urządzenia wpływają składki systematycznie kierować klientów do najbardziej rentownych produktów na pudełku.

Osoby zajmujące się naprawami (tych samych pudełek), testowane pod kątem prostej awarii (odłączona wtyczka silnika), zadowalają się 9 razy na 10, aby krótko spojrzeć na urządzenie (zmywarkę), stwierdzić, że jest "martwe" i wystawić fakturę ich występ".

Kwestionując inżynierów produktu, którzy chętnie propagują własne tezy, nagle milczą, gdy dziennikarz opowiada im o celowo skróconej żywotności tych urządzeń (tzw. Planowane starzenie się) i po prostu się jąkają. : „nie komunikujemy się na ten temat”.

W stosunku punkcie przedstawiono dokładną niezależny warsztat i firmę, która naprawia płaskie ekrany zmieniając tylko uszkodzony element kart elektronicznych i przy rozsądnych kosztach.

Co to dla ciebie inspiracją?

Edycja:

Christophe później w temacie napisał:Tutaj 2 interesujące fragmenty: https://www.econologie.com/fiabilite-de ... -4286.html

(...)

Pełny raport, aby zobaczyć tutaj: https://www.econologie.com/le-grand-blu ... -4312.html


Czytaj także na ten temat: przemysłowe-przestarzałe-historia-o-oszustwa-t9854.html

Re-Edit, usunięte i Ytube Codziennie:
Przegląd tutaj wideo: http://envoye-special.france2.fr/les-re ... bluff.html

I kolejny raport transmisji na Arte początku 2011: gotów rzucić historii starzenie przemysłowej: https://www.econologie.com/telechargeme ... rogrammee/
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

przez Sen-no-sen » 20/02/10, 15:54

Salut!
Więc myślę, że to odzwierciedla ideologiczną centralny naszej firmy: w celu zaspokojenia wzrostu.
Ta sama praktyka istnieje w dziedzinie motoryzacji (m.in. ...) lub możemy zastąpić Yes lub No = znaczny napływ pieniędzy dla producentów OEM!
Wyrzucenie społeczeństwo ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

przez słoń » 20/02/10, 16:31

Jest dobre trzydzieści lat, recenzja „Test-Achat” opublikowała budującą ankietę, więc na super prostą awarię (wyłącznik główny telewizora) była budująca.

Z drugiej strony, mój znajomy „staromodny” program do rozwiązywania problemów mówi mi, że i tak robi się to bolesne: wykrywanie wielu usterek w najnowszym sprzęcie staje się trudne i zmiana podzespołu (są tylko trzy telewizor z płaskim ekranem) staje się bolesny:
cena za pokój (w 2 3 czasów pierwotnej ceny) + zysk + koszty wysyłki + pracy = 3 / 4 cenie nowego.
Należy również regularnie w sieci, ponieważ instrukcje serwisowe są drogie
Bądźmy teraz realistycznie przy pewnych urządzeń: pierwszy VHS Magnetowid że sprzedawany był $ 1979 56000 FB (albo 1400 2,2 euro pomnożone przez równowartość 3080 euro): to było absolutnie konieczne do naprawy. Podstawowym DVD jest wyceniany 59 79 euro, pracując godzinę, aby otworzyć i postawić diagnozę jest handel między 30 i 50 euro.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

przez Sen-no-sen » 20/02/10, 16:57

Słoń napisał:Bądźmy teraz realistycznie przy pewnych urządzeń: pierwszy VHS Magnetowid że sprzedawany był $ 1979 56000 FB (albo 1400 2,2 euro pomnożone przez równowartość 3080 euro): to było absolutnie konieczne do naprawy. Podstawowym DVD jest wyceniany 59 79 euro, pracując godzinę, aby otworzyć i postawić diagnozę jest handel między 30 i 50 euro.


Podany przez ciebie przykład jest całkiem poprawny, niemniej prawie cały sprzęt elektroniczny pochodzi obecnie z Azji, kraju praktykującego „dumping socjalny”.
Tak więc w rzeczywistości z czysto ekonomicznego punktu widzenia, aby zastąpić tańsze (w tym obszarze, a jednak ... tani olej, nie na długo ...), ale z perspektywy ekologicznej c jest to wada!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

przez słoń » 20/02/10, 17:31

Są lepsze:

Przepisy wymagają Region Walonii recyklingu komputera rząd biegów pod koniec życia, to znaczy zniszczyć ją w celu odzyskania materiałów (metale, tworzywa sztuczne)
Flamandowie są bardziej inteligentne: rządy mogą sprzedawać, które można odzyskać po prostu przestarzały sprzęt w cenie bez konkurencji.
W tej samej linii: Wspólnoty Europejskie wyrażą starego sprzętu (w 4 10 lat) do Oxfam, która dokonuje renowacji: ty i znaleźć starego komputera, silny użytkowej biuro na 150 euro.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

przez Ahmed » 20/02/10, 20:00

@ słoń:
Ostatnia część pierwszego postu słusznie eksponuje jak powstaje prąd problem w kategoriach czysto ekonomicznych. Z pewnością jest to istotne, ale pozwala rozważyć rzeczy że w określonym systemieNie widząc go szerzej.

Ciągły wzrost produktywności (produkcja) stopniowo prowadzi do odpowiedniego obniżenia ceny sprzedaży, która sama wymaga zwiększenia produktywności (= automatyzację dalszych, bardziej intensywnej pracy ludzkiej i / lub mniej płatną) utrzymanie wewnętrzna stopa zwrotu wystarczające.
Inne konsekwencje to degradacja jakości i poszukiwanie nowych źródeł zysku związanych ze sprzedażą produktu: nadmierne zyski z części zamiennych, dodanie wyróżniającego atrybutu „puszka”, np. 50 programów na pralce, prezent ” bonux ”, pasta do zębów w paski, moda (zmiana funkcji) ...

Kwestia części zamiennych nie przewartościowane, które mogą powstać w przypadku dużych urządzeń, takich jak motoryzacja, w innych dziedzinach, nie jestem pewien, że producenci są najmniej zainteresowani ...
W raporcie, widzimy, że do interwencji na elektronicznej mapie wymaga znacznych oprzyrządowanie i integracji Rosnąco elementy oporowe, wkrótce będzie to niemożliwe, aby to zrobić.
Dawno temu naprawiać przedmioty, znalazłem ten rozwój: często nie ma możliwości uzyskania odszkodowania, a to zdarzyło mi się ostatnio, aby spróbować przywrócić nowy obiekt (pierwszy uszkodzony poszedł jako zabezpieczenie, a drugie nie było dużo lepsze, z powodu wadliwej konstrukcji)!

To wstyd (ale to jest granica gatunku telewizyjnego: pozostaje show), raport przedstawia te praktyki jako zaskakujące, szokujące, ale na szczęście, są uczciwi i skrupulatnie, aby przeciwdziałać tego stanu rzeczy godne ubolewania.
Jest to moralizatorski punkt widzenia został przyjęty, tym lepiej zapomnieć, że w celu układowy* Czy wartość tylko wymiana (zysk) oraz, że wartość użytkowa (jakie badania kupującego) jest pozostały, Czyli jest tylko pretekstem do realizacji wartości wymiennej.

Oczywiście, rzeczywistość jest złożona i na pewno nie są jeszcze ludzie, którzy nie pracują w całości zgodnie z tą logiką: (! I niezamierzone) są ważne w przewrotny funkcjonowania systemu gospodarczego, ponieważ Diversion tworząc zamieszanie w umysłach.

* I nie tylko sieci supermarketów w pytaniu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

przez słoń » 20/02/10, 22:01

Powiedziano mi, że Mercedes-Benz została finansowania rozwoju badań i rozwoju ..... z części zamiennych!

Dobra, teraz bądźmy szczerzy: Nie zamieniłbym mojego koloru HP A3 lub nawet HP 9XX (A4) żonę wbrew mojej drukarki Radio Shack Daisy 1986: 20 kg i bardziej podstawowe euro 2500 (X 1,6, myślę).
... I mam randkę, rzucone euro 6250 (X2) przenośne kolor materiału wideo do stoczni pojemnika. M ^ mnie kot Lietseu nie chciał grać więcej! Kamera 300 euro dzisiaj jest lepiej!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12

przez zorglub » 21/02/10, 09:22

Zrobić tego samego wniosku! gdyby jeden z nich korzystać ze sprzętu do naprawy temu piętnaście nadal działają na zużycie energii elektrycznej byłaby wyższa jakość, tym niższa wydajność, ilość użytego materiału przełożonego, zanieczyszczenie może być wyższa (czyli generowany przez produkcja, naprawa)
co denerwuje mnie najbardziej w tej chwili jest to, że nie podejmują systematyczne rozwiązanie do odzyskiwania materiału, który jest odrzucany
Obecne kosze są kopalnie złota
o emisji, tam kilka lat temu, odpowiednik został zwolniony, a było już w czasach
Jeśli porównać mój pierwszy film z 80 lat 15 kg ważył dziś waży 1.5à 2 kg (ale nie do naprawy i jednorazowe)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

przez Did67 » 21/02/10, 11:16

Jeden lub inny element:

1) Uzależniający aspekt konsumpcji: „wartość” nie polega na tym, jak się z niej korzysta (jeśli nie, to po co zmieniać telefon komórkowy, skoro działa idealnie?), Ale także na obrazie, który chce się dać siebie ... I tak co 2 lata "efekt wizerunkowy", że przedmiot znika i trzeba kupić jeden droższy, żeby czerpać z niego nową satysfakcję ...

Więc myślę, że jest to „uzależniająca” (jak narkotyk) strona naszego używania. I że musimy się leczyć ... To pilne (dla nas, także dla planety!).

2) Trudność w naprawie z pewnością; koszt pracy z pewnością… Więc oczywiście nie zawsze jest to „opłacalne”!

Ale: a) co z niezintegrowanymi kosztami ekologicznymi? W każdym razie społeczeństwo „wszystkich jednorazowych” gdzieś w ślepym zaułku ...

b) co z prostym, małym załamaniem, którego już nawet nie wykrywamy - nie wolno nam „odchylać” debaty. Faktem ustalonym w raporcie jest to, że 3 osoby zajmujące się naprawami na 4 w programie nie postawiło ultra-prostej diagnozy, „usterki”, którą mogliby wykryć za pomocą prostego systemu Metrix ...

Silnik nie działa? (Wszyscy widzieliśmy) Więc on odbiera moc? Nie podoba? Tam jest wysyłany sok programista? Jak tak! Jak to jest, że to nie przejdzie między tymi dwoma? Tutaj, odłączone złącze ... Wciąż przypomina kolory są kodowane syna!

5 lat temu, tuż po wygaśnięciu gwarancji (dodatkowy), moja zmywarka przecieka. Wróciłem, łącznika, który został przetarł był przebity. Wielki oznacza: silikon, rury rowerów, naszyjniki ... Wszystko dla 10 piłek! 5 lat i sprawia, że ​​to działa!

Jestem przekonany, że oglądał pokaz, że gdybym się do naprawy, to on poradził mi kupić nowy! Jest to nadal pojedyncze lub podwójne życie (jeśli nie umrze).

Nie, są rzeczy skandaliczne! System wynagradzania sprzedawców i osób zajmujących się naprawami i - po części nie do końca im za to winię - rodzaj braku sumienia zawodowego, to oznaka zdegenerowanego społeczeństwa ... (w sensie „braku wartości” ).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

przez Flytox » 21/02/10, 12:00

Jeśli chodzi o elektronikę, ewolucja jest błyskawiczny i porównania są trudne. Na szarym energetycznego punktu widzenia zużycia energii, materiałów odpadowych i toksyczności materiałów stosowanych w krajach azjatyckich, które dostarczają procent coraz ważniejsze dla globalnych elektroniki, najlepsze i najgorsze, często po woli Western klienta.

Przez minusy, w produkcji w krajach zachodnich, to poczyniła wysiłki na wysokości i ilości toksycznych szkodliwych / pracowników, nawet jeśli pozostają w dyspozycji. Zmiana mogło być znacznie gorzej w stosunku do otoczenia.
Najbardziej toksyczny jest metoda handlowa, która ma na celu stworzenie dezaktualizacji u nasady.

Aby zilustrować „jednorazowość”:

Ten woltomierz € 5 kupił wczoraj do pana Bricostoumpf:

Obraz

To działa bardzo dobrze i ma bardzo dobre właściwości w cenie:

Obraz

Gdy bateria jest € 4 .15, będziemy zmieniać baterii lub woltomierz ????
http://www.ldlc.com/fiche/PB00035848.html
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233