Prawdziwy wpływ ogrzewania drewnem?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
Pouz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 13/09/05, 11:47




przez Pouz » 09/10/05, 10:32

A2E napisał:prawie wszyscy nie dbają o ekologię, o ile zanieczyszczenie nie ma realnych skutków dla populacji, a zwłaszcza, że ​​nie wpływa to na ich portfele, wszystko jest w najlepszym ze światów! ;)
Pracuję – zarabiam – konsumuję, bo warto! :migać:
a potem zanieczyszczenie, to prawda, powinniśmy zrobić to czy tamto, a potem zapominamy... :(

skoro ekonomia jest motorem wszelkich zmian, to zamiast narzekać na ten stan rzeczy, powinniśmy raczej pomyśleć o tym, żeby to wykorzystać, prawda?
Jak wszyscy inni, boli mnie tyłek, gdy wydaje 1.18 euro za galon oleju napędowego. Zwłaszcza, że ​​ten stan meeeeerde jest zresztą w 70% słodzony.
Więc tak, wzrost cen ropy w dużej mierze przyczynił się do tego, że zacząłem szukać alternatyw dla ropy.
Więc tak, myślę, że powinniśmy skorzystać z tego wzrostu, aby zachęcić ludzi do innej jazdy / zachowania.

Liczenie na dobrą wolę i idylliczne ideały w celu zreformowania społeczeństwa jest w dużej mierze utopijne.
Przypomina mi się zdanie naukowca badającego bioróżnorodność Madagaskaru:
Wcześniej mówiliśmy, że musimy chronić przyrodę, bo jest piękna.
Nie działało.
Potem powiedzieliśmy, że musimy chronić przyrodę, bo stawką jest nasze przetrwanie.
Nadal nie działało.
Teraz mówią, że ochrona przyrody może
raport coś.
I tam zaczyna interesować ludzi
.

Dlaczego więc nie wykorzystać naturalnej chciwości naszego wspaniałego społeczeństwa, aby wstrząsnąć sytuacją?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/10/05, 13:44

Pouz napisał:Wcześniej mówiliśmy, że musimy chronić przyrodę, bo jest piękna.
Nie działało.
Potem powiedzieliśmy, że musimy chronić przyrodę, bo stawką jest nasze przetrwanie.
Nadal nie działało.
Teraz mówią, że ochrona przyrody może
raport coś.
I tam zaczyna interesować ludzi
.

Uważam, że ten ostatni punkt jest częścią definicji ekonologii… prawda? :rolleyes:
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 10/10/05, 13:57

Dziękuję Pouz za tak szybkie podsumowanie ogólnego celu tej strony! :rolleyes:

Nie obchodzi mnie to ani trochę, to prawda... Ale całkowicie się z tobą zgadzam.
Jedynym sposobem na efektywne uprawianie ekologii jest zarabianie pieniędzy!!

Szkoda ale tak jest.

Muszę więc zbić fortunę, ja!! :D :D
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116