Plan instalacji kotła na drewno z bali Vigas 25S

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jc-tergal
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 98
Rejestracja: 12/03/07, 00:53




przez jc-tergal » 03/10/08, 19:49

ulyssesourd napisała:Nie potrzeba 2 wlotów i 2 wylotów zbiornika i tych wszystkich zaworów... bo do optymalnej pracy kotła podczas ogrzewania ORAZ ładowania 1000L zbiornika potrzebujesz:

wlot do zbiornika z ŁĄCZNIKIEM do cyrkulatora/3 drogi, a także wylot ze zbiornika do kotła z ŁĄCZNIKIEM na powrocie grzejników.

Jest to zawór 3-drogowy, który będzie sterował priorytetowym kierunkiem przepływu ciepłej wody z kotła i/lub zasobnika.


Dziękuję za uwagi, z wyjątkiem tego, że możesz zrobić mi rysunek, ponieważ nic nie rozumiem : Chichot:

Powoli będę robić testy. Próbuję zrozumieć podstawowe rzeczy...

I dziękuję temu, który zintegrował zdjęcia w poście, a nie w linkach
0 x
ulyssesourd
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 60
Rejestracja: 17/04/08, 12:44
Lokalizacja: Jura




przez ulyssesourd » 04/10/08, 16:11

0 x
djangoe
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 15/04/08, 11:36




przez djangoe » 08/10/08, 14:52

Cześć, cześć wam. Cieszę się, że Twoja konfiguracja działa. Mam nadzieję, że moje dokumenty były dla Ciebie przydatne.
Zgadzam się z powyższymi opiniami i powiem Ci z doświadczenia (mam taki sam kocioł), że przy zastosowaniu termostatu pokojowego oszczędność drewna jest znaczna. Z łatwością oszczędzam od 30 do 40% drewna
0 x
xavbav
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/09/08, 20:34
Lokalizacja: Doubs




przez xavbav » 22/10/08, 20:45

Witam wszystkich i gratuluję JC, ponieważ twój biznes z kłamliwymi balonami nie jest łatwy.
Zgadzam się ze schematem Ulyssourda, nie trzeba krzyżować piłki przed pójściem do kaloryferów, ale to prawda, że ​​niektórzy producenci schematów tak robią, nie widzę sensu. ..
W każdym razie na pewno będziesz potrzebować trochę czasu, aby wszystko to działało z „małą cebulką” (pierwotny i wtórny ciąg, zawory trójdrożne, cyrkulatory, programowanie kotła ...), więc bądź odważny.
Ja mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się nad instalacją bo w solarbayer brak zbiorników buforowych.. kulek, to już 5 tygodni minęło odkąd wszystko zostało zamówione i chyba tyle mam jeszcze do czekania.. .ale hej, lampa lutownicza już szalała.....
: Chichot:
@+
0 x
Rób swoje drewno, ogrzeje Cię kilka razy...
błądzić
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 23/10/08, 18:12




przez błądzić » 23/10/08, 18:17

powitanie

Kupiłem ten sam kocioł, ale w solarbayer i instrukcja jest po niemiecku, nie miałbyś instrukcji technicznej po francusku??
0 x
xavbav
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/09/08, 20:34
Lokalizacja: Doubs




przez xavbav » 23/10/08, 20:31

powitanie
nie, nie po francusku, ale po angielsku.. jeśli jesteś zainteresowany?..
Czy masz już swoje?
@+
0 x
Rób swoje drewno, ogrzeje Cię kilka razy...
manitou22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 19/12/07, 22:37
Lokalizacja: Bretagne




przez manitou22 » 29/10/08, 21:13


Jest to zawór 3-drogowy, który będzie sterował priorytetowym kierunkiem przepływu ciepłej wody z kotła i/lub zasobnika.

Dobry wieczór,
ulysseourd, czy możesz określić, w jaki sposób sterowany jest twój zawór trójdrożny (rodzaj regulacji, na którym kotle, t°ext?)
dziękuję
A+
0 x
turbozender
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 18/12/06, 14:24




przez turbozender » 16/11/08, 09:11

Witam wszystkich


Planuję kupić ten sam zestaw w serwisie eBay, ale który kosztuje 300 euro więcej + kolejne 250 przesyłek

gdzie kupiłeś kocioł w tej cenie?



pytanie, które nie ma nic wspólnego z...

moja kotłownia jest z dala od domu i ma dostęp przez ogród (a ty masz podobno piwnicę
jak tam zmieścić kocioł 430 kg?

dziękuję
0 x
błądzić
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 18/11/08, 20:29




przez błądzić » 18/11/08, 20:38

Witam wszystkich!!
Zwykle zgadzam się z planem ulysseourda, chociaż martwi mnie jedna lub dwie rzeczy, ale to nie jest śmierć!!
do regulacji obiegu mieszanego jest jego http://cgi.ebay.fr/REGULATION-electroni ... 8001r20365
i trochę taniej w Niemczech
http://cgi.ebay.de/Viessmann-Novamatik- ... 240%3A1318
może po prostu zdecydować się na zawór mieszający firmy viessmann
0 x
turbozender
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 18/12/06, 14:24




przez turbozender » 19/11/08, 14:58

czyli znajdziemy go czy ten kocioł w tej cenie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 250