rech. Więcej informacji na 200 silnika pantonisé cv

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/09/05, 17:29

Witam Phil
W dieslu zasysane jest tylko powietrze i to w tak dużej ilości, że trochę więcej lub trochę mniej niewiele zmienia.
ta odrobina, która przechodzi przez reaktor, to niewielki procent w porównaniu z 600 kilogramami powietrza na godzinę, które może połknąć silnik o tej wydajności. Czyli 4 czy 5 kilo wody + powietrze, przy tej burzy to znikome.
Jeśli chodzi o zaślepki, to nie ma obowiązku robienia innego montażu, jednak po zamontowaniu nie można już iść i wyjąć drążka.
Chociaż jeśli edycja została dobrze wykonana, nie musisz wracać
pod warunkiem zachowania maksymalnego luzu 1,6 mm i minimalnego 1 mm
W przypadku dużego silnika preferowane jest 1,5 do 1,6 i drążek od 100 mm do 120 mm. Wymiary nie są krytyczne. Rura wylotowa prowadząca do wlotu turbosprężarki musi być wystarczająco duża od 25 do 30 mm. Nie może to stanowić ograniczenia, ograniczenie musi być odbywa się tylko pomiędzy prętem a reaktorem
Zauważysz, że na wszystkich zespołach SPAD rzadko widuje się multireacteurs, nie pozostaje nic innego, jak obserwować miedzianą rurę wylotową, zawsze ma ona 14 mm. Myślę, że idą do najprostszego.
Obliczysz, że duży reaktor jest odpowiednikiem 2 małych na powierzchni resztkowej.
Zamiast tego zajmij się bełkotką, rurociągami i ssaniem przed turbosprężarką, tam właśnie się to dzieje, w reaktorze, jeśli odbiera ciepło, podciśnienie i prędkość gazu, zawsze działa, nawet przy innych wymiarach i różnych materiałach. .
André
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 18/09/05, 19:10

Witam ponownie Andrzeju
Jeśli dobrze cię zrozumiałem, radzisz mi postawić jeden duży reaktor? ale jaka średnica dokładnie??
a+
Phil 14
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/09/05, 19:54

Halo
Za duży reaktor uważa się pręt o średnicy od 19 do 25 mm
rura reaktora musi być o 3 mm dłuższa niż pręt, aby uzyskać odstęp yn wynoszący 1,5 mm. Bierzesz to, co znajdziesz na rynku i dostosowujesz się..
André
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 18/09/05, 23:09

Dobry wieczór André

Za duży reaktor uważa się pręt o średnicy od 19 do 25 mm
rura reaktora musi być o 3 mm dłuższa niż pręt, aby uzyskać odstęp yn wynoszący 1,5 mm. Bierzesz to, co znajdziesz na rynku i dostosowujesz się..
André
OBLICZANIE
średnica rury: 23 mm 415 mm2
średnica pręta: 20 mm 314 mm2
różnica: 101

średnica rury: 18 mm 254 mm2
średnica pręta: 15 mm 176 mm2
różnica: 78 mm2

średnica rury: 28 mm 615 mm2
średnica pręta: 25 mm 490 mm2
różnica: 125 mm2

Być może konieczne będzie zaplanowanie pręta o długości 120 mm, a nie 100 mm w przypadku dużego reaktora, ponieważ mieścimy się w wewnętrznej objętości reaktora w porównaniu do zestawu 2 małych.

dobranoc
a+fil 14
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/09/05, 03:17

Witaj, odpowiedz na phil14
Widzę, że zapomniałem powiedzieć, że przy stosowaniu małych prętów 10 lub 12 mm luz wynosi 1 mm lub mniej, w obliczeniach przekroju dla dużych średnic z luzem 1,5 to robi różnicę,

André
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 21/09/05, 17:31

witam André
Znalazłem skrawki stali nierdzewnej do zrobienia mojego dużego reaktora:
- 1 pręt o średnicy 25 mm
- 1 wzmocniona rura ze stali nierdzewnej o średnicy wewnętrznej 28 mm
i grubość 3 mm. czy nie jest zbyt gęsty, żeby go podgrzać. Temperatura spalin wynosi około 550 stopni.
dziękuję
A+ FILIP 14
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/09/05, 19:52

Witam Phil
ze względu na grubość rury reaktora preferowane jest, z praktycznego punktu widzenia, aby miała ona taką grubość, mniejszy problem ze spawaniem, ponieważ jest to silnik o stałej prędkości obrotowej, temperatura w końcu przekroczy ściankę
Kiedy będziesz spawał rurę wydechową, włóż tam żelazny pręt lub zaciśniętą rurę, w miejscu, w którym będziesz spawać, zapobiegnie to cofaniu się rury ze stali nierdzewnej, ze względu na spawanie, zapobiegnie to późniejszemu przesuwaniu pilnika , nie zapomnij go zdjąć, gdy jest jeszcze gorący, w przeciwnym razie będziesz się z nim męczył.
550c to piosenka dla tego materiału.
André
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 02/10/05, 10:06

Bonjour à tous
Oto plan reaktora o średnicy 25, który zaplanowałem dla silnika GE o mocy 365 KM
Co myślisz???
Jest 30cm od kolektora za turbo????
Wybrałem najłatwiejszy sposób, ponieważ ten odcinek rury rozpada się na obu końcach.
dziękuję
a+
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 08/10/05, 23:25

Dobry wieczór wszystkim
Nie mając odpowiedzi, czuję się trochę zaniepokojony postem członka stowarzyszenia forum który powiedział, że niektórzy poprosili o więcej informacji, niż przekazali, aby przyspieszyć badania nad procesem pantone.
To prawda, że ​​ostatnio zadawałem wiele pytań i korzystam z okazji, aby podziękować między innymi André za wszystkie rady, których mi udzielił.
Mając dopiero czas na zrobienie bubblera pomyślałam, że pokazanie go na zdjęciu nie wniesie nic nowego.
Myślę, że tej zimy będę miał więcej czasu na dokończenie pierwszego montażu w moim ciągniku.Jak tylko będzie gotowy zamieszczę kilka zdjęć i uzyskane rezultaty.
A+
PHIL 14
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92