Suche toalety (TLB) w mieszkaniu?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
elekaj34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 23/10/07, 11:23
Lokalizacja: Montpellier
x 1

Suche toalety (TLB) w mieszkaniu?




przez elekaj34 » 27/09/08, 09:49

Witam,

Cóż, dużo czytałem o TLB i chcę tam iść (zmęczony wysyłaniem 30l / dzień w toalecie), ale mam wiele pytań.

Już wentylacja toalet. Słyszałem, że musiał być wentylowany (co mogę sobie wyobrazić), ale niewiele, dużo?
W mojej toalecie CMV ewakuuje 15 m3 / h, czy to wystarczy? w najgorszym przypadku pomyślałem o przeniesieniu CMV bezpośrednio do poziomu TLB, rozsądnie? głupie?

Następnie zużycie trocin / wiórów drzewnych. Jakie zużycie na osobę? Słyszałem o wszystkim, od 100l / rok do 30m3 / rok.
Nawiasem mówiąc, jednostka składowana trocin to „2 do 3 kubków” ... dobrze zrobione, a jednostka standardowa jest tam? (cóż, w tym momencie zamierzam eksperymentować na początku, jak wszyscy)
W przypadku zamówień został rozwiązany.

Wreszcie ostatni punkt. Co zrobić z kompostem? Mogę mieć kilka roślin i sadzarek, ale to nie wystarczy, aby „skonsumować” cały mój kompost. Widziałem kilka „miejskich ogrodów”, ale nie jestem pewien, czy zabiera mi cały kompost. Jak się masz ? (oczywiście gdy jesteś w mieście)

Dziękuję za wyjaśnienia.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 27/09/08, 12:59

Nie będąc w mieszkaniu, nie mogę odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania.
Jeśli chodzi o wentylację, twój vmc będzie więcej niż wystarczający; doprowadzenie go do poziomu pudełka jest technicznie bezużyteczne, ale może być uzasadnione psychologicznie (na przykład wątpliwy małżonek).
Jedna do dwóch garści trocin na „urlop” pozwala oszacować roczne ilości potrzebne.

Zadajesz pytanie o użycie kompostu, w rzeczywistości istnieje terminologia. Zawartość opróżniania TLB jest produktem do kompostu, nie kompost.
Podczas opróżniania wiadra należy zapewnić punkt wody do płukania (niewłaściwe czyszczenie (sic!) Mów).
Ostatni punkt, głównym zainteresowaniem tego rodzaju toalety nie jest ograniczenie zużycia wody, ale unikanie absurdalnego systemu oczyszczania prowadzącego do ślepej uliczki.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 106