Świetlówki: wyłączyć czy pozostawić włączone?

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 24/09/08, 23:58

Christophe napisał:Więc wyłącz je, a jeśli nadal będzie się zbierać, podaj jej link do tej dyskusji ... : Mrgreen:


Albo policzek w zależności od tego czy lubisz swojego kolegę czy nie... : Twisted:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 25/09/08, 00:22

Christophe napisał:Nadmierne zużycie rozrusznika !! No to powiedz to !! Bez względu na to, co mówi twój kolega ... : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Myślę, że nie ma pojęcia, co mówi, ponieważ wystarczy prosta kalkulacja, aby udowodnić jej błąd.

Załóżmy, że ma rację: lampa o mocy 52 W pracująca przez 15 minut zużyje 52 * 60 * 15 = 46800 elektrycznych dżuli (dla ułatwienia zaniedbuję Cos phi).

Zakładając, że dławik uruchamia się na 2 sekundy, uzyskalibyśmy chwilową moc pobieraną przez dławik 46 800/2 = 23 400 W lub 23,4 kW lub wystarczającą do stopienia statera i przewodu zasilającego dziesięciokrotnie ... i podpalaj laboratorium przy każdym „zapłonie” ... : Mrgreen:

Z drugiej strony, gdzie kolega mógł mieć rację, chodziło o wrażliwość na włączanie / wyłączanie neonów, ale przez 15 minut myślę, że cięcie jest w dużej mierze "opłacalne" ...

ps: możemy wiedzieć, jakie to laboratorium?


Cóż, więc ta plotka pochodzi z lat 70-tych!
Kiedy byłem w pewnym wieku, przyjaciel też mi to przyniósł i nie był ani głupcem, ani aukiem!

Była to bardzo potwierdzona plotka, która dotyczyła 1°: spożywania tzw. „neonów”
I 2°: i żywotność rozruszników czasu.

Znajomy elektryk powiedział mi, że lepiej wymienić parę rozruszników, neonową, niż jedną i drugą.
Co z tym?

Dzięki Obraz aby zatrzymać wojnę, uprzejmość jest główną cnotą w Econologie, ani Christophe, ani ja nie powiem czegoś przeciwnego (dla jasności, moje prawdziwe imię również brzmi Christophe)

Dostojne i braterskie pozdrowienia od Lietseu

Dziękuję za ten kurs energii elektrycznej Tof!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 25/09/08, 08:46

cześć
Złe rozruszniki powodują przedwczesne starzenie się włókien na końcu rurek. Najlepsza jest ich regularna wymiana, zwłaszcza jeśli występują częste cykle włączania i wyłączania. po co zalecać wymianę pary świetlówka/rozrusznik, proste, ponieważ bardzo często użytkownicy starają się zużyć, aż świetlówka przestanie się świecić: wtedy jest już za późno, żarniki nie są spalone, ale na granicy.
innym problemem jest to, że w wielu miejscach, gdzie takie tuby są instalowane, jest to miejsce, często na wysokości, niedostępne po prostu przez podniesienie rąk, więc nawet jeśli oznacza to wzięcie drabiny, najlepiej jest zmienić 2, bez martwienia się czy którakolwiek ze zmienionych części jest nadal ważna.
co do tego, czy lepiej wyłączyć, jeśli nie ma Cię na kilka minut, odpowiedziałbym, że tak, bez wątpienia, ale w praktyce niewielu to robi, chyba że w domu, bo w domu dostają rachunek z EDF, nie gdzie indziej; jest to jednak inny rodzaj dyskusji, którą można rozpocząć, na poziomie obywatelskim, a nie tylko ekologicznym.

wracając do komputerów PC, które są włączane i wyłączane: elementy, które mogą ulec zniszczeniu w pierwszej kolejności, to kondensatory filtra wejściowego (zasilacz), nic więcej: stopniowo wysychają, a ich pojemność (w faradach) stopniowo maleje, co pogarsza jakość filtracja. aby zrekompensować ten problem, stojąca za nim elektronika regulująca kompensuje straty i stopniowo zbliża się do granic operacyjnych.
dotyczy to wszystkich zasilaczy impulsowych, a nie tych, które nadal współpracują z klasycznym transformatorem.
Jeff


Lietseu: mam zrobić porządek?
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147