Szukam osoby z 44 (Loire-Atlantique) dla wspaniałego Pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
vanpoulle.frederic@lapost
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 17/09/08, 10:42

woreczek pantonowy




przez vanpoulle.frederic@lapost » 21/09/08, 12:24

to nie jest moja instalacja,
przyjdź zobaczyć Pochona w Guichen... 11 października (35).
i to zależy od samochodu. To obok zasysania powietrza musi być skrzyżowanie przepływów.
Jacques pracuje nad pisemnym opisem, mam nadzieję, że niedługo go otrzymamy
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne

Re: torebka pantone




przez coucou789456 » 21/09/08, 13:50

vanpoulle.frederic@lapost napisał:to nie jest moja instalacja,
przyjdź zobaczyć Pochona w Guichen... 11 października (35).
......


Chciałbym, ale widocznie nie widzieliście, że jestem z Narbonne, do przejścia zostało już tylko około 840 km + powrót
i znowu, tutaj mówię tylko w imieniu mojego jabłka, ale co mogę powiedzieć o tych, którzy przychodzą tu na forum ale kto pozostaje po drugiej stronie Atlantyku!

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne

Re: Temperatura reaktora Pantone nie jest wysoka




przez coucou789456 » 22/09/08, 01:57

vanpoulle.frederic@lapost napisał:W wariancie Pochon, barbotaż ma na celu osiągnięcie temperatury 40°C...

...Reaktor jest coraz bardziej uproszczony, bez zewnętrznej powłoki....

....Mówię, że to pozostaje kapryśne, ponieważ kilka stosunkowo blisko położonych instalacji tak naprawdę nie zadziałało, z wyjątkiem zmniejszenia emisji CO, a w samochodzie Jacques'a waha się to od średnich wyników (25 lub 30%) do znacznie więcej ....



Ta odpowiedź mnie niepokoi, „uruchomienie” reaktora być może nie byłoby spowodowane ciepłem gazów spalinowych, ale raczej plazmą, która musi wytworzyć się w środku. ponadto zapowiedź oszczędności na poziomie 25 do 30%, a to w przypadku przeciętnej eksploatacji, dziwne, nie sądzisz?

pytanie do zorientowanych pantonistów, być może moglibyśmy rozważyć przetestowanie reaktora poza maską silnika, symulację zasysania powietrza mocnym odkurzaczem i obserwację zmian temperatury i pola magnetycznego układu (z pewnością proporcjonalnego do jakości pracy), łatwiej testować i regulować

Jeff
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 179