Petycja pestycydowa

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24

Petycja pestycydowa




przez vtajmb » 02/10/05, 19:14

Nowość na ten temat forum, Jestem: synem małego winiarza z AOC Sancerre, zbiegi okoliczności i inne potrzeby życiowe zmusiły mnie do opuszczenia rodzinnego gospodarstwa, aby zarabiać w organizacjach (spółdzielniach lub firmach) zajmujących się dystrybucją artykułów rolnych. Dziś jestem konsultantem ds. uprawy winorośli. Moja kariera nauczyła mnie, że producenci pestycydów i nawozów chemicznych nie oszczędzają na kontrprawdach, kłamstwach i innych oszczerstwach w celu gromadzenia zysków! Przykład ? Mówię do Was o czasach, których osoby poniżej dwudziestego roku życia nie mogą poznać...

W 1976 r., kiedy byłem nowy w tej pracy, Ciba Geigy zorganizowała „dzień informacyjny” w spółdzielni, do której dołączyłem przez prawie 20 lat. Poszukiwanie nowych cząsteczek, środki ostrożności podjęte przed wprowadzeniem ich na rynek, wszystko miało zabarwienie anielskie... Firma ta, która w latach pięćdziesiątych zsyntetyzowała większość herbicydów z rodziny triazyn, wyjaśniła nam, że cząsteczki te rozkładają się do węgla , więc nie były substancjami zanieczyszczającymi. Jeśli chodzi o ryzyko zanieczyszczenia wód gruntowych, te substancje aktywne były zbyt słabo rozpuszczalne, aby dotrzeć do nich przed całkowitą degradacją. wszystko to przerywane dystrybucją „werroterii dla tubylców” (skarta T, sztyfty, notesy, zapalniczki itp.)... Jak możemy nie wierzyć tym studniom nauki, które tak hojnie przelały nam swoją wiedzę? Głosiłem więc dobrą nowinę moim klientom zajmującym się uprawą winorośli, powtarzając te bzdury i sprzedałem tysiące litrów tych trucizn... Ponieważ ty i ja widzieliśmy w ciągu ostatniej dekady, że wody gruntowe znajdujące się na obszarach uprawy kukurydzy lub winorośli zostały zanieczyszczone tą rodziną chemiczną. I obecnie jeszcze od wielu lat go zawierają, mimo że zawierające go specjały zostały wycofane ze sprzedaży...

W 2004 roku poznałam niezwykłego człowieka, Georgesa Toutaina. Zamiast recytować jego CV, odsyłam do: http://www.labergerie-villarceaux.net/s ... ab-27.html

był założycielem MDRGF; To samo ; Więc idź i rozejrzyj się, żeby zobaczyć. http://mdrgf.org ; ten diabelski mężczyzna po sześćdziesiątce eksploatuje sad przed Pikardią, który założył na rodzinnym gospodarstwie około dwadzieścia lat temu. Chciałem to pokazać moim klientom zajmującym się uprawą winorośli: oszałamiające zbiory pod względem ilości i zdrowe owoce, bez pestycydów! w 29 r. nowoczesny sad Pikardii przerobiłby 2004 razy... Moi klienci zostali odrzuceni w Virenque: „Czy nas okłamywano?”. Zatem pestycydy nie są nieuniknione?

W swoim życiu zawodowym Georges Toutain zajmował się uprawami oazowymi, aby rolnictwo wolne od pestycydów... i zadziałało! Takie podejście pozwoliło wyprodukować 10 kilogramów kalorii na m²! bez użycia środków (pestycydów i innych nawozów chemicznych) na tych suchych obszarach...

Wprowadzenie na rynek pierwszych pestycydów i nawozów chemicznych datuje się na pierwszą wojnę światową... Przemysłowcy, aby ratować miejsca pracy (dobre dusze!), produkowali nawozy chemiczne w fabrykach zajmujących się materiałami wybuchowymi i pestycydy w miejsce toksycznych gazów, które zatruwały nasze przodkowie w okopach... A jeśli te chemikalia rzeczywiście zwiększały plony, to osłabiały uprawy, czyniąc je jeszcze bardziej zależnymi od pestycydów, a te ostatnie, zamiast niszczyć tylko patogeny, niszczyły także środki pomocnicze, które pozwoliły na ich kontrolę ...

Dziś „nowoczesne rolnictwo” umiera z powodu przeciążenia pestycydami, szkodzi zdrowiu konsumentów i nie rozwiązało ani problemów zatrudnienia, ani głodu na świecie... Uprawy spekulacyjne, uwalnianie ich środowiska naturalnego, wymagają ochrony i wzmożonego nawożenia. Czasami nawet szkodzą gospodarce wodnej: na przykład kukurydza potrzebuje 400 mm (4 000 000 l/ha!) w swoim cyklu wegetacyjnym. Ten szczyt spożycia przypada na środek lata, właśnie wtedy, gdy poziom wód gruntowych spada, a ludzie i rodzima flora mają największe potrzeby! Wystarczy spojrzeć na wyschnięte rzeki na obszarach, gdzie dominują uprawy kukurydzy... A wysychanie Morza Aralskiego w wyniku nawadniania pól bawełny? Czy nadal jesteś przekonany, że producenci pestycydów uchronią ludzi przed głodem, zachowają miejsca pracy i chronią środowisko?

Z mojego podejścia konsultanta wynika, że ​​w ciągu dziesięciu lat zużycie pestycydów wśród moich klientów zostało podzielone przez trzy. Cel na najbliższe dziesięć lat: zero pestycydów, z redukcją miedzi (organiczny środek grzybobójczy), co jest jednocześnie małym Czarnobylem dla życia biomasy... Winorośl w ten sposób współprowadzona produkuje wystarczająco dużo, wino jest lepsze, dżdżownice mają ponownie pojawiło się w ziemi, erozja została zatrzymana (naturalna trawa), ptaki pojawiają się ponownie i zakładają gniazda w winorośli... Zeszłej zimy moi klienci posadzili 3 km żywopłotów, aby poprawić klimat winorośli i zapewnić zakwaterowanie pracownikom pomocniczym. Następnej zimy zostanie zasadzonych co najmniej tyle samo... Podobnie kontrolowana roślinność i coraz zdrowsze winorośle prowadzą do zmniejszenia zużycia węglowodorów... Vigneronnum sacerrum vulgaris zużywa rocznie ponad 700 l/ha paliwa. Niektórzy z moich klientów mają mniej niż 300 litrów!

Nie trać z oczu faktu, że wysokie obroty nie są równoznaczne z dobrymi wynikami księgowymi! Ci, którzy zarządzają budżetami firm lub oszczędzają w gospodarstwach domowych, wiedzą, że to różnica między przychodami i wydatkami prowadzi do rentowności!

Dobrej niedzieli wszystkim

Jean Marie
0 x
JMB
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 02/10/05, 19:57

dziękuję Jean-Marie za te szczegóły!
Wrócę później, żeby szerzej omówić ten temat :rolleyes:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 336