Światło dzienne z Solatube

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Światło dzienne z Solatube




przez gegyx » 03/12/05, 13:02

Światło dzienne z Solatube

Pochodząca z Australii „Solatube”: kopuła na dachu przechwytuje światło dzienne; jest przesyłany dużą, dobrze odbijającą rurą przez strych, a następnie rozprowadzany do sufitu wewnętrznego pomieszczenia.

http://www.solatube.fr/
http://www.vilumine.com/
http://colipin.free.fr/

Rura odblaskowa to bardziej podstawowa technologia transportu światła niż technologia włókna szklanego; na strychu może być uciążliwie; system przyjęła sieć hipermarketów; Dotyczy to sufitów podwieszanych o dużej powierzchni, aby zaoszczędzić świetlówki.
W domu latem boję się, że stanie się radiatorem.

Myślę, że czujnik dachowy jest typu „soczewka Fresnela”, który zbiera pośrednie światło naturalne; dystrybutor sufitowy, równoważny sprzęt do rozpraszania we wszystkich kierunkach.

Technologia „lustra Fresnela” na płaskiej powierzchni z pewnością rozwinie się w nadchodzących latach. Duża powierzchnia zbierająca pozwala na skupienie światła słonecznego, skierowanie go i skupienie w kierunku ogniw fotowoltaicznych, zajmujących mniejszą powierzchnię i zdolnych do pracy w wyższych temperaturach.

Gegyx
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 16/07/08, 22:13

Solatuba, podobnie jak inne urządzenia do przenoszenia światła przez tunele, to zarówno pułapki świetlne, jak i pułapki termiczne, niestety niekorzystne latem, jak się wydaje zimą!

Rzeczywiście, jeśli spojrzymy na specyfikacje termiczne, poszczególne otwory mają parametry termiczne porównywalne z pojedynczymi szybami, być może ze względu na ich długą wymianę z powietrzem wewnętrznym. Efekty te są mniej szkodliwe w przypadku czujników światłowodowych... Ale te ostatnie są dziś zawyżone...

Nie wahaj się mnie poprawić... Od tych ostatecznie atrakcyjnych produktów oczekuję jedynie lepszej wydajności...
0 x
Eva
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/09/08, 18:46

Izolacja




przez Eva » 12/09/08, 08:57

Bonjour à tous,

Odnośnie tych solatub chciałbym się dowiedzieć jaki rodzaj izolacji zastosować do zaizolowania przewodu przechodzącego przez nieogrzewane poddasze. Czy masz jakieś informacje lub uwagi? Czy izolacja może się „nagrzać” po dociśnięciu jej do rury osłonowej?

Z góry dziękuję, jeśli możesz mi pomóc,
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 92