Państwo a spadek paliw

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Państwo a spadek paliw




przez SixK » 22/09/05, 12:39

Oto bardzo interesujący temat znaleziony na blogu Michela Edouarda Leclerca (MEL):
19 września 2005
Ceny paliw: kulisy okrągłego stołu

Pozwólcie, że przedstawię wam małe wyobrażenie o aktorach: Państwo, Total i inni...

Podam Ci bezpośredni link, ale przejrzyj reklamę Google na górze tej strony. forum :

http://www.michel-edouard-leclerc.com/b ... /index.php

Trzeba szukać wiadomości z 19 września 2005

MEL, przeczytaj komentarze i odpowiedz! :) To okazja, aby wywrzeć na nim presję, aby dodał biopaliwa do swojej ropy!

SixK
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 26/09/05, 22:31

Oto odpowiedź Michela Edouarda Leclerca na temat przyszłego wykorzystania biopaliw w benzynie Leclerca:

MEL napisała:Re SixK (22)

Tak, jak najbardziej, włączymy się w debatę publiczną na temat biopaliw. Jesteśmy już znacznie do przodu, ponieważ sprzedajemy 50% biopaliw sprzedawanych w supermarketach. Wrócę do tego tematu w tym tygodniu w notatce, aby wyjaśnić trudności związane z zrobieniem więcej.


GMS=Sprzedaż w domach towarowych

Czy to nie dobra wiadomość? ;)
Tak, wiem, że nie wygrano, oczywiście nadal są blokady...

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 26/09/05, 22:54

MEL wmawia nam, że sprzedaż tanich olejów lub alkoholi w jej sklepach z „twardymi dyskontami” służy jako paliwa organiczne?
Nie tylko, że nie jest głupcem, ale że jest aktorem?

Myślę, że to niebezpieczny człowiek, bez wiary i prawa, gotowy na wszelką niegodziwość, dla własnego zysku i sławy (zarządzam nawet użytkiem ekologicznym...).
0 x
Wish =>
Potrafi mówić normalnie
bez stale atakowany przez niektórych ludzi, którzy szanują niczego, a to bezkarnie.
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 27/09/05, 09:29

Ja raczej interpretuję to tak:

„Z masy biopaliwa, na którą zezwala państwo, sprzedajemy 50% tego, co sprzedają supermarkety”

innymi słowy, jeśli państwo zezwala na 10%, a supermarkety sprzedają 50% z tych 10%, czyli 5% całości, MEL sprzedaje zatem 50% z tych 5%, czyli 2.5%

należy to porównać z całością paliw sprzedawanych przez MEL, bo jeśli sprzedaje ona 25% paliwa sprzedawanego we Francji, to znaczy, że tak naprawdę nie sprzedaje więcej niż inni...

podążasz?
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 27/09/05, 11:00

Hmm... znasz moją opinię, 50% biopaliwa sprzedawanego w supermarketach nie stanowi nawet 1% paliwa sprzedawanego we Francji.

Ale nie ważne jest to, że MEL jest osobą niezależną, która już próbowała przeforsować sprawę z rządem.

Jeśli zdecyduje się na zużycie większej ilości ropy, niż zaleca (narzuca?) państwo francuskie, debata na temat biopaliw wybuchnie sama!
Obecnie wszystkie strony starannie unikają tej debaty...

Na razie nie ma co się kłócić, ciekawie będzie przeczytać pod koniec tygodnia notatkę MEL na temat: dlaczego we Francji trudno jest dodać więcej biopaliwa do benzyny...

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 27/09/05, 11:07

gegyx napisał:MEL wmawia nam, że sprzedaż tanich olejów lub alkoholi w jej sklepach z „twardymi dyskontami” służy jako paliwa organiczne?
Nie tylko, że nie jest głupcem, ale że jest aktorem?

Myślę, że to niebezpieczny człowiek, bez wiary i prawa, gotowy na wszelką niegodziwość, dla własnego zysku i sławy (zarządzam nawet użytkiem ekologicznym...).

Bez wiary i prawa? Nie wiem, mogę tylko powiedzieć, że pracownicy Leclerca należą do najniżej opłacanych pracowników supermarketów.
W niektórych sklepach (w ogóle?) nadużywa się szkoleń typu work-study, za równoważną pracę (czyli ponad 35 godzin w dużym sklepie) płaci się połowę pensji
Czy to polityka grupy, czy odosobnione działanie kilku menadżerów sklepów?

Myślę, że MEL wynalazł ekonologię :) (Prawie)
Jak zaoszczędzić pieniądze, nie rozdając już plastikowych toreb za darmo... :)
Tymczasem w tym roku wszystkie większe sklepy (lub prawie) poszły za jego przykładem…
Chciałbym teraz, aby dał przykład w sprawie biopaliw :)

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.

Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 27/09/05, 13:47

Odpowiedź na MEL znajduje się w artykule w Le Canard enchainé z dnia 21 (patrz forum biopaliwa, koncerny naftowe i Bercy). Koncerny naftowe starają się uzyskać standardy, aby benzyna nie była zbyt lotna, z wyjątkiem tego, że dodatek etanolu zwiększa jej lotność. Aby spełnić te standardy, muszą zatem udać się i kupić mniej lotną benzynę gdzie indziej (Niemcy, Austria) (której koncerny naftowe nie sprzedają we Francji).
Supermarkety sprzedają 60% paliwa...
Wszystko znajdziesz w artykule Duck!
0 x
DMA
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 23/09/05, 15:00




przez DMA » 28/09/05, 14:40

gegyx napisał:MEL wmawia nam, że sprzedaż tanich olejów lub alkoholi w jej sklepach z „twardymi dyskontami” służy jako paliwa organiczne?
Nie tylko, że nie jest głupcem, ale że jest aktorem?

Myślę, że to niebezpieczny człowiek, bez wiary i prawa, gotowy na wszelką niegodziwość, dla własnego zysku i sławy (zarządzam nawet użytkiem ekologicznym...).

MEL wmawia nam, że sprzedaż tanich olejów lub alkoholi w jej sklepach z „twardymi dyskontami” służy jako paliwa organiczne?
Nie tylko, że nie jest głupcem, ale że jest aktorem?

Myślę, że to niebezpieczny człowiek, bez wiary i prawa, gotowy na wszelką niegodziwość, dla własnego zysku i sławy (zarządzam nawet użytkiem ekologicznym...).


Jeśli równowaga ekologiczna jest w dużej mierze pozytywna dla ropy, to tak, życie, klimat naszej planety jest warte nieposłuszeństwa prawu francuskiemu i posłuszeństwu prawu europejskiemu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 28/09/05, 22:33

Dla informacji GMS = Duże i Średnie Powierzchnie
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 669
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 29/09/05, 00:54

To wszystko, MEL właśnie przedstawiła swoją wizję biopaliw w swojej grupie:
http://www.michel-edouard-leclerc.com/blog...mel/index.php

wyszukaj to:
28 września 2005
Zaangażowanie (i przeszkody) w promocję biopaliw

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.

Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146