Drewniana konstrukcja ze sznurka

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1

Drewniana konstrukcja ze sznurka




przez Christine » 05/09/08, 12:52

No cóż, przyznam, że to pytanie chodziło mi po głowie już od dawna, jednak nigdy nie odważyłam się go zadać. No dalej, obejmuję swoją „blond” stronę:

„Dlaczego w budownictwie tzw. „drewna sznurowego” bale układane są w kierunku prostopadłym do ściany? Czy nie jest to szkodliwe dla izolacji, jeśli włókna ułożone są na całej szerokości?”

Wiem, że drewno łatwiej – i taniej – układać w ten sposób (jak „lina”), ale czy to naprawdę jedyna zaleta tej techniki?

opis techniki: http://fr.ekopedia.org/Bois_cord%C3%A9
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 05/09/08, 13:07

Oprócz korzyści polegającej na łatwiejszym układaniu w stosy, wystarczy przyciąć je na odpowiednią szerokość.
Wtedy zgniłe drewno jest mniej szybko odsłonięte na końcu, niż na polu. Belki nośne podłogi mojego domu, który ma 200 lat, są widoczne na końcu, a mimo to nie zmniejszyły się.
Wilgoć jest również znacznie łatwiej usuwana, nawet jeśli z drugiej strony również przedostaje się do środka.
To nasuwa mi pytanie
W jaki sposób stawy wspomagają ekspansję?
Ponieważ dla drewna nadal jest to bardzo ważne, pęcznieje pod wpływem wody.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 72