Dom drewniany za 30 000 € zmontowany i dostarczony?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Harry Ravi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 18/03/08, 14:30




przez Harry Ravi » 04/09/08, 17:48

Jakiś czas temu znalazłem tę drewnianą chatę.

http://www.nobeleurope.com/

Nie ukrywam, że jestem bardzo zainteresowany tego typu noclegami.

W sekcji opisu opisujemy skład elewacji, czy możesz mi powiedzieć, czy są one wystarczająco izolujące?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Dom drewniany za 30 000 € zmontowany i dostarczony?




przez drwal » 04/09/08, 18:29

Citro napisał:[..] Robiąc MOB-a można obejść się bez fundamentów, wylewek betonowych i pareparingów. : Evil: [...]
Uh... jastrychy, tak, ale fundamenty nie, nie sądzę, żeby to było legalne, ponieważ łączenie drewna nie jest uznawane...

Więc nadal potrzebujesz metalowego łańcucha zintegrowanego z ceglanym lub betonowym blokiem i / lub betonową ścianą oporową.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/09/08, 18:37

Aby nieco spojrzeć na te 30 000 i 50 000 € z perspektywy, oto tradycyjne domy za 80 000 € ... i szybko widzimy, że prawie podwajamy tę cenę, biorąc pod uwagę „wszystko”:

https://www.econologie.com/forums/maisons-ne ... t6040.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Dom drewniany za 30 000 € zmontowany i dostarczony?




przez I Citro » 04/09/08, 22:06

Drwal napisał:
Citro napisał:[..] Robiąc MOB-a można obejść się bez fundamentów, wylewek betonowych i pareparingów. : Evil: [...]
Uh... jastrychy, tak, ale fundamenty nie, nie sądzę, żeby to było legalne, ponieważ łączenie drewna nie jest uznawane...

Więc nadal potrzebujesz metalowego łańcucha zintegrowanego z ceglanym lub betonowym blokiem i / lub betonową ścianą oporową.


Ach, dobrze. :? Drewniany dom kolegi jest po prostu przykręcony do nóg zapieczętowanych na betonowych naparstkach. Więc żadnych metalowych łańcuchów, kości nie są połączone...
Uważam nawet, że zwalnia go to z podatku od nieruchomości, ponieważ dom można „rozebrać” trochę jak przyczepę kempingową.

Wydaje mi się, że widziałem w sieci ostatnie konstrukcje słomiane bez fundamentów złomowych (wybór ideologiczny i techniczny w odniesieniu do fal tellurycznych, "efekty antenowe", feng shui...) wykonane zgodnie z tradycyjną techniką zwaną "cyklopową" opartą na dużych kamiennych blokach...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/09/08, 23:43

Może da się to zrobić we własnym zakresie?

W każdym razie, przechodząc przez zawodowca, uważam, że nie jest to tolerowane...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/09/08, 23:45

Drwal napisał:Może da się to zrobić we własnym zakresie?

W każdym razie, przechodząc przez zawodowca, uważam, że nie jest to tolerowane...


Może ... :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159