Nowy sub forum: wycena i pomoc w wyborze technologii?

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.

Moneta forum „cytat” mógłby brzmieć:

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Nowy sub forum: wycena i pomoc w wyborze technologii?




przez Christophe » 02/08/08, 09:43

Co sądzisz o założeniu nowego suba? forum „Wyceny, ceny i pomoc w wyborze technologii” w kategorii „Dom, siedlisko i ogród”, aby doradzać członkom, jakie dokładne wyceny by otrzymali?

Zapobiegłoby to rozwojowi (niewielkiej) eskrologii...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/08/08, 11:51

wydaje mi się, że byłoby to trochę powielaniem w przypadku wielu innych tematów, a jeśli chodzi o „eskrologię”, niektórzy dostawcy są czasami drodzy, ale nie zawsze jest to bez powodu: wymagania jednego nie są takie same, jak inne: niektórzy napędzają Dacię i są z niej zadowoleni, inni wolą droższe pojazdy i są z nich zadowoleni.
Myślę, że nasi czytelnicy mają wystarczające możliwości obrony czasami przeciwstawnych stanowisk, widzieliśmy to niedawno w artykule „Czy fotowoltaika jest za droga?”
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/08/08, 09:43

:D Witam, pomysł Christophe'a wydaje mi się słuszny, ponieważ wiele osób „nie ma już zaufania” ze względu na złożoność sprawy; wymagałoby to współpracy poważnych instalatorów.
To powiedziawszy, niedawno byłem w poczekalni mojego nowego osteopaty i odkryłem ogłoszenie, które brzmiało następująco:
Kiedy idę do restauracji, lubię mieć wysokiej jakości dania, to się opłaca.
To samo dotyczy moich usług, są one wysokiej jakości.
I to prawda, zostałem potraktowany jako pięciogwiazdkowa obsługa (stary osteopata miał dwie gwiazdki, a cena była o połowę tańsza)
Są w życiu rzeczy, których nie da się uniknąć :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/08/08, 12:45

Bonjour Christophe

Bardzo dobry pomysł. 8)
Mogłoby być:
- Spis pytań, na które wymagana jest precyzyjna odpowiedź od producenta/sprzedawcy. Do czego powinien się zobowiązać itp.
- Rząd wielkości cen, żeby nie dać się zwieść.
- Kilka celnych pytań, aby sprawdzić, czy sprzedawca coś rozumie lub stara się przekazać jakieś bzdury.
- Miniargument w obronie naszej pozycji jako konsumentów bez konieczności streszczania 20 postów, w których istotne informacje są rozmyte na stronach.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 04/08/08, 11:09

Powiedziałbym nawet więcej za pomocą przycisku „Przekaż darowiznę”… na co Ty (nie liczę się w tym) możesz je uratować: na przykład 10% (na cały okres istnienia witryny) różnicy między początkową a końcową cytat
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 04/08/08, 11:16

Cieszę się że to lubisz.

Dla mnie celem tej sekcji nie byłoby łączenie i promowanie niektórych instalatorów (chciałbym i chciałbym, aby dane kontaktowe profesjonalistów z oczywistych powodów były anonimowe w sensie reklamowym, podobnie jak w innych antyreklamach, my już otrzymali pogróżki...)...

Celem jest sprawdzenie, czy wycena jest prawidłowa i czy członek może podpisać z pełnym zaufaniem... czy też nie i poszukać gdzie indziej!

Dlatego +1 z Flytox
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/08/08, 23:45

Myślę, że to byłoby przydatne.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 29/08/08, 23:50

Skonfiguruję to jutro i uzupełnię kilkoma tematami, które „pasują” do tematu... Dodam też sub forum „autokonstrukcja” (w skrócie: pytania i prezentacja swoich osiągnięć...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/09/08, 12:02

To wszystko, nowy sub forum:

Pomoc w wycenach i praca w domu: wybór odpowiedniego profesjonalisty

Zmieniłem trochę moje podstawowe wyobrażenie o wyborach technologicznych, ponieważ duplikowałoby się i w związku z tym kolidowałoby z innymi subwooferami forum jako:
https://www.econologie.com/forums/confort-th ... -vf67.html
ou https://www.econologie.com/forums/les-energi ... -vf39.html

Le forum wycena będzie zatem poświęcona jedynie przeglądowi wycen, a nie wyborowi rozwiązania.

Innymi słowy: będziemy porównywać wyceny tego samego rozwiązania, a nie wyceny kilku rozwiązań.

Poprawny przykład: porównać izolację poddaszy utraconych pomiędzy izolacją celulozową i izolacją z wełny szklanej.

Niepoprawny przykład: porównaj obniżkę ceny pompy ciepła i układu fotowoltaicznego. Tego typu tematyka powinna być w tym ujęta forum: https://www.econologie.com/forums/confort-th ... -vf67.html

Mam nadzieję, że niuanse są jasne dla wszystkich. Teraz ten wybór nie jest wyryty w kamieniu i można go zmienić… ale jedno jest pewne w forum cytat Porozmawiamy o szczawiu, pieniądzach, pszenicy....i prawie TYLKO o tym!

Oto kilka krótkich wyjaśnień:
https://www.econologie.com/forums/aide-pour- ... t6020.html
(jeśli masz jakieś sugestie, prawdopodobnie o czymś zapomniałem)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 263