studnia kanadyjska

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 23/06/05, 21:37

Re rulian :)

Na planie był plan kanadyjskiej studni forum gdzieś, ale nie mogę tego znaleźć ...

W zamian za to bardzo interesująca strona na ten temat: http://www.herzog.nom.fr/html/modules.php?...=article&sid=32

ps: ponieważ od dawna rozmawiamy o tym dobrze, nie będę zwlekać z utworzeniem strony na ten temat na stronie (wymiana silnika wiatrowego :) HEIN rulian!)
0 x
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 23/06/05, 22:14

econology napisał:W zamian za to bardzo interesująca strona na ten temat: http://www.herzog.nom.fr/html/modules.php?...=article&sid=32

Dziękuję, ta strona jest niesamowita !! Myślę, że wkrótce będę kopał w ogrodzie moich rodziców: rolleyes:
Pomysł od forum z tej strony: dlaczego nie zrobić drugiego obwodu w zimie, który nie jest pochowany, ale na dachu, aby odzyskać energię ze słońca i tym samym lepiej się ogrzać (rodzaj panelu słonecznego, który nie podgrzewa wody, ale powietrze) ... Przy wlocie powietrza do uprzednio ogrzanego do ziemi obwodu do 4 °. Co myślisz
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 23/09/05, 14:49

W końcu stworzyłem (w końcu głównie pompowałem :P ) strona studni kanadyjskiej.

C'est par ici: https://www.econologie.com/le-puits-cana ... -1827.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 04 / 15, 12: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Dconomie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 37
Rejestracja: 05/09/05, 22:08




przez Dconomie » 25/09/05, 21:41

W GAC istnieje system „podwójnego przepływu termodynamicznego”.
W połączeniu z prowansalską studnią nie wygląda źle ...

Czy ktoś już tego próbował?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/09/05, 22:07

Witam,
to zabawne, mieszkam w Kanadzie i nigdy nie widziałem kanadyjskiej studni,
z drugiej strony wiele domów ma zewnętrzny obieg powietrza z wymiennikiem, tj. zużyte gorące powietrze, które opuszcza dom i jest zastępowane świeżym powietrzem zewnętrznym, które przechodzi przez wymiennik
kilka firm, aby wymienić najsłynniejszy Venemar, między wymianą występuje strata 10c, gdy na zewnątrz jest -20, co jest znaczące.
Mówiąc o 4c w ziemi, jest bardziej stabilny niż 12c, to liczby, które mierzyłem od kilku lat z wodą, którą pompuję na głębokości 4,5 metra, przypuszczam, że zajmuje to temperaturę z ziemi
na szczęście tak jest, w przeciwnym razie zimą w 4c nie byłbym w stanie wydobyć ciepła, aby je ogrzać.
Po przejściu przez pompę ciepła woda wytwarza 12c i wychodzi w 5 do 6c
od 20 do 25 litrów na minutę, to pompowany przyrost ciepła.
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 190