Mapa użycia Gecam we Francji

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 27/08/08, 22:31

Och, mój drogi słoniu...o aquazolu mówimy od 1996 roku...
Ten tekst pochodzi z 1998 roku: http://www.industrie.gouv.fr/energie/pe ... e_aqua.htm !

Więc myślę, że dekada wystarczy, prawda?

Jeśli nie wyjdzie, dzieje się tak z powodu problemów technicznych lub finansowych… lub presji ekonomicznej…
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/08/08, 23:22

: Arrow: To ja rozpuściłem informację o "Gamlenie", ale żadnej nie znalazłem. :?

Czytałem dzisiaj w numerze 22 2e2d.info na stronie 40, że przewoźnik autobusowy w Angoulème testuje amerykańskie paliwo o nazwie O2Diesel. Paliwo to miałoby zawierać 7.7% etanolu, 0.6% opatentowanego dodatku i 91.7% konwencjonalnego oleju napędowego.

Czy ten produkt ma coś wspólnego z GECAM? :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 28/08/08, 00:49

Założę się, że 0.6% to aceton! : Mrgreen:

Etanol i olej napędowy...:) To dowodzi, że intuicja Maloche'a ze swoim SP95 w GO była bardzo dobra...
https://www.econologie.com/forums/voiture-di ... t5849.html
(bez urazy dla profesjonalistów, którzy „wiedzą”, że jest źle...)

Myślę, że jedynym połączeniem jest lepsze spalanie i niższa emisja...
0 x
maksym22
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/08/08, 16:00
Lokalizacja: Paryż




przez maksym22 » 28/08/08, 12:07

Masz rację Christophe, to wcale nie jest problem wtryskiwaczy, pomyliłem to z czymś innym...

Myślę, że to raczej fałszywy pretekst, aby nie sprzedawać go osobom fizycznym...lub że nie są one pewne swojego produktu (stabilność długoterminowa)...nie bez powodu aquazol nigdy nie przedarł się we Francji.. .


Istnieją dwa powody uzasadniające, że Gecam nie jest dostępny dla pojazdów prywatnych:
1/ Zwolnienie z podatku: paliwo to jest dystrybuowane za pośrednictwem specjalnej logistyki i jest szczególnie korzystne, ponieważ podlega obniżce TIPP. Ma on na celu redukcję szkodliwych emisji z najbardziej zanieczyszczających rodzajów transportu (autobusy, autokary, pojazdy ciężarowe). Jeśli chcemy udostępnić ją pompie, musimy stworzyć ogólnokrajowe zaopatrzenie. Ponieważ emulsja woda-diesel jest stabilna przez 3 miesiące, nie można jej przechowywać tak długo, jak długo konwencjonalny olej napędowy i koszty dystrybucji mogłyby być droższe. Ostatecznie będzie to kosztować tyle samo, co stary, dobry olej napędowy, ale przy nadmiernym zużyciu wynoszącym około 8%... Zwolnienie podatkowe firmy Gecam jest środkiem zachęty ze strony państwa do rozwijania transportu publicznego, a nie korzystania z prywatnego samochodu!
2/Problem techniczny silników o małej pojemności (nie jest to uogólnione, zależy od typu pojazdu): wymagana jest minimalna objętość, aby reakcja spalania woda-diesel-powietrze mogła przebiegać optymalnie, bez zbytniego wpływu na osiągi silnika , a co za tym idzie, osiągi Twojego pojazdu.

Dla Twojej informacji: w Europie na Gecam jeździ ponad 10 000 pojazdów z silnikiem Diesla (autobusy, autokary, pojazdy ciężarowe, śmieciarki, pojazdy rolnicze) bez żadnych problemów z niezawodnością.
Różnica pomiędzy Aquazole i Gecam polega na proporcjach wody i oleju napędowego (Gecam: 89% GO i 9,3% wody, Aquazole: 85% GO i 13%). To drugie powinno generować więcej problemów technicznych, bo Total wycofał się z tego produktu.
0 x
Maksym
Alternatywne energie

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 85