Jak zrobić jeszcze? Plany i porady

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 19/08/08, 16:10

Witam,
Jeśli na wylocie skraplacza postawimy naczynie przelewowe i umieścimy w nim skalę alkoholu, będziemy mogli niemal w czasie rzeczywistym kontrolować jakość jego alkoholu. (wylot naczynia przelewowego idący oczywiście w stronę pojemnika z alkoholem, nie powinien być „wyrzucany” jak mówimy!)

Są to przyrządy pomiarowe, termometr (u góry kolumny) i waga alkoholowa, które pozwalają kontrolować jakość wytwarzanych produktów.

@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Baldagadou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 21/07/08, 10:54




przez Baldagadou » 20/08/08, 09:37

Ok, ale na Wikipedii i innych stronach, których źródła nie pamiętam:
„trzeba odciąć główkę i ogon destylacji” innymi słowy pierwsza i ostatnia kropla, ponieważ pierwsze krople to nie etanol, ale metanol, a ostatnie są mniej aromatyczne i mniej alkoholowe.

Gdzie mogę znaleźć licznik alkoholu, aby znaleźć stopień?
0 x
Proszę o naukę;)
Baldagadou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 21/07/08, 10:54




przez Baldagadou » 20/08/08, 09:39

przepraszam, ale zapomniałem podać źródło informacji

http://fr.wikipedia.org/wiki/Bouilleur_de_cru

voila Wiem, że to Wikipedia, ale nawet jeśli każdy może coś spisać, nie znaczy to, że jest niewiarygodna.
0 x
Proszę o naukę;)
EnolaGay
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/08/08, 17:33




przez EnolaGay » 28/08/08, 18:00

Witam, uważnie czytam wszystkie posty i zatrzymuję się na kilka pytań: Metanol! AAAH! Jak chatelot16 wyraźnie wskazałem w poprzednim poście, cytuję: „dobra fermentacja powinna produkować tylko etanol”. Pytanie: Jak zrobić dobrą fermentację!
Kolejne pytanie: skąd wiemy, że jesteśmy u kresu destylacji. Ponieważ, jeśli dobrze zrozumiałem, nie powinieneś przekraczać 78 °, aw żadnym wypadku nie przekraczać 90 ° (jeśli nie, gromadzi się woda) czy musisz czekać w 80 ° (w przybliżeniu), aż nic nie zostanie?
Kolejne pytanie: nieco wcześniej przeczytałem, że możemy dodać drożdże. Które?
Merci d'avance wlać vos réponses.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 28/08/08, 18:28

Christophe napisał:: Arrow: Nie dokonać alkohol bardziej, że to nielegalne! : Arrowl:


Nie obchodzi nas to, jesteśmy spragnieni ... : Lol:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 29/08/08, 09:47

EnolaGay napisał:Witam,
... Skąd wiemy, że jesteśmy u kresu destylacji. Ponieważ, jeśli dobrze zrozumiałem, nie powinieneś przekraczać 78 °, aw żadnym wypadku nie przekraczać 90 ° (jeśli nie, gromadzi się woda) czy musisz czekać w 80 ° (w przybliżeniu), aż nic nie zostanie?
Kolejne pytanie: nieco wcześniej przeczytałem, że możemy dodać drożdże. Które?
Merci d'avance wlać vos réponses.


Witam,
Wraz z postępem destylacji wraz ze spadkiem zawartości alkoholu temperatura oparów wzrośnie na wylocie kolumny, więc termometr ostrzega o zakończeniu destylacji.

Drożdże należy przed destylacją włożyć do słodkiego soku, drożdże piwowarskie działają bardzo dobrze.
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Boblamouche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 07/09/08, 11:29
Lokalizacja: Ardeche




przez Boblamouche » 24/01/09, 18:04

Witam wszystkich!
voila, zabrałem się za realizację fotos, stąd „odkopanie” tego wpisu ... www.fairesagnole.eu .

Wszystko szło dobrze do dzisiejszego popołudnia: szukałem miedzianych elementów ... Fatche, że to jest drogie !!

A także niemożliwe jest znalezienie takich średnic w sklepach dla majsterkowiczów ... Mogłem znaleźć miernik 22mm, który przyniósł mi 16euros. Muszę iść do profesjonalnego sklepu, cóż, to nie problem.

Problem pochodzi z rurki 56mm, która sprawi, że moja kolumna ... Szacuję to dobrze 40euros m, jeśli dokonam ekstrapolacji na wziętym 22mm.
- Wiedząc, że mam w budżecie „tylko” 150 euro i że jeszcze muszę znaleźć kocioł, przyłącze kołnierzowe i wszystkie przyłącza… Szybko go przekroczę!

Więc wszystko wymaga następujących odpowiedzi: czy zamiast tego mogę użyć rurki aluminiowej lub ze stali nierdzewnej? lub znalazłeś i jak spawasz (lub lutujesz) te materiały?

oto plan mojego urządzenia:

Obraz

dziękuję za odpowiedzi, nie mogę się doczekać, aby zacząć! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 24/01/09, 21:52

miedź nie jest dobrym materiałem na małą kolumnę, jest zbyt dobrym przewodnikiem ciepła

celem wypełnienia kolumny jest umożliwienie parom wodnym skroplenia się i zejścia bez osiągania szczytu: dlatego dolna część kolumny jest cieplejsza niż górna

kolumny do destylacji w chemii szkła, a nawet z podwójną ścianą w celu poprawy izolacji termicznej

nie trzeba marnować czasu, aby mała kolumna była nieskuteczna: tyle samo zadowolenia z bezpośredniego połączenia drobnego wymiaru z cewką

miedź może być dobrym materiałem na bardzo dużą kolumnę

u mnie kolumny są wykonane z fluorescencyjnych cięć (neonowych) ciętych i mytych w celu usunięcia proszku fluorescencyjnego ca wykonanego z wolnej szklanej rurki: wykonuję połączenia z końcami rur silikonowych

do napełniania wewnątrz kolumny służy kula ze stali nierdzewnej do czyszczenia patelni
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 24/01/09, 22:26

Neon jako rurka destylacyjna !! :)
Naprawdę istnieje zainteresowanie dobrym zdejmowaniem rurki. : Mrgreen:

Podczas destylacji pamiętaj, że zapach alkoholu będzie pachniał w całej okolicy, jeśli jesteś w mieście ....

W przeciwnym razie unikaj picia napojów bezpośrednio z destylatora ... Dobry alkohol potrzebuje kilku lat, aby naprawdę można było go pić. Chyba że chcesz spalić żołądek eterem i innymi zanieczyszczeniami.

SixK
0 x
Boblamouche
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 07/09/08, 11:29
Lokalizacja: Ardeche




przez Boblamouche » 25/01/09, 17:45

chatelot16 napisał:miedź nie jest dobrym materiałem na małą kolumnę, jest zbyt dobrym przewodnikiem ciepła

celem wypełnienia kolumny jest umożliwienie parom wodnym skroplenia się i zejścia bez osiągania szczytu: dlatego dolna część kolumny jest cieplejsza niż górna

kolumny do destylacji w chemii szkła, a nawet z podwójną ścianą w celu poprawy izolacji termicznej

nie trzeba marnować czasu, aby mała kolumna była nieskuteczna: tyle samo zadowolenia z bezpośredniego połączenia drobnego wymiaru z cewką

miedź może być dobrym materiałem na bardzo dużą kolumnę

u mnie kolumny są wykonane z fluorescencyjnych cięć (neonowych) ciętych i mytych w celu usunięcia proszku fluorescencyjnego ca wykonanego z wolnej szklanej rurki: wykonuję połączenia z końcami rur silikonowych

do napełniania wewnątrz kolumny służy kula ze stali nierdzewnej do czyszczenia patelni


OK, rozumiem! ale świetlówka ... niełatwa w obsłudze i transporcie! ... co sądzisz o aluminiowej rurce chłodzonej u góry przez owiniętą cewkę rurki z PCV? Musiałbym tylko włączyć go do obwodu chłodzenia skraplacza!
Czy PCW zatrzyma ciepło?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 129