Dokonywanie gospodarczego rower elektryczny

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Chartum
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 29/12/04, 23:43

Dokonywanie gospodarczego rower elektryczny




przez Chartum » 15/09/05, 23:03

Witajcie majsterkowicze.

Chciałbym uruchomić projekt dotyczący produkcji roweru elektrycznego z elementami do odzyskiwania.

- Więc jeśli masz pomysł na to, co może być wykorzystane jako silnik (auto alternator, auto starter?),

- obliczenia, które należy wykonać w odniesieniu do rozmiaru baterii (wykorzystanie baterii NiMh wydaje mi się najbardziej spójne),

- rzeczy do wykorzystania do ładowania,

- obliczenia rozmiaru koła pasowego,

- Ect ...

Zrobilibyśmy autonomię 10 Km przy 100 kg obciążenia i prędkości 30 Km / h.


Myślę, że jest to wykonalne, ponieważ biorąc pod uwagę liczbę nielicencjonowanych skuterów elektrycznych, które się poruszają

bezkarnie w mieście !!! W dodatku sam fakt poruszania się „ekologicznym” środkiem transportu sprawia, że ​​jesteśmy

prawie nietykalny.

Pomysł przyszedł do mnie, gdy rektorat usunął parking kolegium, aby umieścić swoich pracowników (GRRRR !!!)

Jestem teraz zobowiązany, lub zapłacić parkometr, albo zaparkować poza miastem i zapłacić *

autobus (potrójny bilet 1.30 Euro GRRRR + utrata mobilności, którą generuje).

Oczywiście, w większości przypadków energia elektryczna pozostanie jądrowa, ale jednocześnie nasze płuca

pozostanie czysty.

Mam tutaj nadzieję, że zainspiruje to niektóre mózgi, ponieważ ekologia nie powinna pozostać cnotą

czysto wiejskie ... (Możemy majstrować przy rowerze w jego mieszkaniu, a nie wielkim zadymionym diézou).

Chodzi o to, umieść pantone na rowerze elektrycznym, nie jestem pewien, czy jest on zbyt wydajny :D
0 x
CX jest Bo ... Ale to zardzewiałe !!! :(
Podania
x 17




przez Podania » 15/09/05, 23:06

To coś, co mam już od kilku miesięcy :)

Dla silnika myślę, że użyję rozrusznika silnika (zmodyfikowanego), ma on kilka piekieł. Pozostaje popychać go, by podnosił go stopniowo w wieżach i bez użycia zintegrowanego elektromagnesu, który jest zbyt brutalny.
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 15/09/05, 23:12

osobiście
Mam wielką pracę do wykonania (mój dom z dzieckiem na szybkim podejściu przez dwa do trzech tygodni)

Myślę, że kierowanie zasilaczem jest możliwe do zagrania.

Czy jeden z was ma pod ręką starter?
Najprostszym testem jest użycie ściemniacza lampy halogenowej do sprawdzenia ...
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Podania
x 17




przez Podania » 15/09/05, 23:18

Mam tak. Z drugiej strony jest to 12v, więc nie widzę, jak używać tego ściemniacza halogenowego (220v). A starter zużywa również wzmacniacze ++ :) Musi być użyty bardzo gruby mosfet, co o tym sądzisz?
0 x
suugi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 29/08/05, 19:41




przez suugi » 16/09/05, 11:15

Witam,
Widziałem w handlu koło, którego piasta jest w rzeczywistości silnikiem elektrycznym. jest to pakiet z baterią, bardzo łatwo dostosowujący się do każdego roweru, od 20 do 26 cali.
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 16/09/05, 11:40

Cześć, dlaczego chcesz używać rozrusznika samochodowego, chodzi o 4kw wystarczy, aby przejść do 45kmh koszyka
silnik 500 Watt jest w dużej mierze wystarczający, sportowiec, który sprawia, że ​​rower odpowiada 300W
dużo roweru elektrycznego ma silnik 250

ten rodzaj silnika kosztuje 40 euro za wat 250, ale tylko euro 15, jeśli kupisz inflator samochodowy.
aby uzyskać 500w nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć dwa silniki 250 w, odbywa się to dla samochodów wyścigowych asynchronicznych silników elek 2 45kw.

jeśli nie zdecydujesz się na wkrętarkę akumulatorową, oprócz tego jest już regulator, po prostu włóż baterię, aby zwiększyć autonomię

tutaj mam nadzieję, że mam pomysły

http://www.ae.ch/Motorisation.html
0 x
Podania
x 17




przez Podania » 16/09/05, 11:43

Niezły pomysł na akumulatorowy wkrętak, dzięki!
0 x
jelupan
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 25
Rejestracja: 31/07/05, 11:00




przez jelupan » 16/09/05, 18:27

TAK i jeździsz na przednim widelcu jako solex z wałkiem treningowym! :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chartum
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 29/12/04, 23:43




przez Chartum » 16/09/05, 21:15

Witam,
Chciałem po prostu podzielić się tym pomysłem ... a potem z rozczarowaniem zx "Pantonisé", czy muszę udać się do sprawy ekologicznej KèK;)

Ja silnik Widzę więcej z tyłu za pomocą kół pasowych 2 i alternatora pasowego.
Myślę, że koło pasowe wału korbowego Ax i koło pasowe alternatora, musi już dawać odpowiednią przekładnię.
Jeśli chodzi o silnik wiertniczy 12v, czy jesteś pewien, że to wystarczy?
wisi ręcznie tego typu sprzętu.
Oprócz tej samej ceny, którą ma rozrusznik, ma on przewagę, jak wspomniano wcześniej, aby mieć duży moment rozruchowy, nagle rower staje się elektrycznym motorowerem.

Jeśli nie, pomysły na liczbę akumulatorów R20 NiMh, których należy użyć w celu zapewnienia odpowiedniej autonomii?

> aidiv
 Napisane w piątek 16 Wrzesień 2005, 10: 40 Cześć, dlaczego chcesz korzystać z rozrusznika samochodowego, wystarczy 4kw, aby przejść do 45kmh koszyka
silnik 500 Watt jest w dużej mierze wystarczający, sportowiec, który sprawia, że ​​rower odpowiada 300W
dużo roweru elektrycznego ma silnik 250


Cóż, dzięki 4Kw mamy elektryczny mop i możemy iść na zakupy :D
0 x
CX jest Bo ... Ale to zardzewiałe !!! :(
Podania
x 17




przez Podania » 16/09/05, 21:57

Myślę, że najprostszym sposobem jest użycie ołowiowych baterii na początku: łatwe do znalezienia, tanie, łatwe w użyciu.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 179