Problem z filtrowaniem zużytego oleju do smażenia!

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
szkoda12
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 25/07/08, 13:04




przez szkoda12 » 01/08/08, 20:51

od tego czasu zapytałem i dowiedziałem się, że olej palmowy zamarza w okolicach 30-35 ° C, więc może trochę stamtąd pochodzić
a ponieważ w oleju do smażenia jest dużo oleju palmowego !!!!!!!!!!!!! : Evil:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 01/08/08, 20:57

pitivie12 napisał:cześć, co masz jako filtr pompy?
wkładasz to do odsysania? czy wydalenie? filtr
przy uruchomieniu rano pali czarną przez 5 sekund, potem trochę kaszle z powodu 70% oleju, ale pozwalam mu pracować bezczynnie jedną lub dwie minuty po c niquelu
zimą stawiam około 25%, bo ona śpi w garażu
z drugiej strony nie mam ani pompy do prania wstępnego, ani grzałki
Spróbowałem grzejnika elektrycznego, ale to nie wystarczyło, jego ogrzewanie nie było wystarczająco szybkie
tutaj jest gespere, który odpowiedział na twoje pytania?
: Chichot:

Tutaj znajdziesz zdjęcia filtra i montażu:
https://www.econologie.com/forums/fabricatio ... t5466.html
Wkładam filtr za pompą z mano, więc mogę zobaczyć czy filtr nie jest zapchany; kiedy przefiltrowałem moje 200 litrów ciśnienie wzrosło o 30 gramów (ale olej osiadł przez 45 dni)
A na dodatek w mojej puszce głównej było 550 litrów (zassałem olej z góry który był „prawie przefiltrowany”
Filtruje filtr przemysłowy, który odzyskałem w koszu (ze stali nierdzewnej 5 mikronów)
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
między sobą
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/06/08, 06:04

osad w oleju do smażenia




przez między sobą » 01/08/08, 21:54

osad nazywa się gumą, jest żółtawy i gruby. lepiej nie mieć tego we wtryskiwaczu, to je zatyka, nie mówiąc o pompie wtryskowej. ponadto po odkażeniu należy powoli wlewać olej, aby przefiltrować i dokładnie odkazić 1 lub 2 tygodnie, aby usunąć ten gomme.bonne luck.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 04/08/08, 13:16

jakaś "guma"?
bez obaw! czy to na ołówki? : Lol:

nie, to skrobia ziemniaków + cząsteczki wody, które zatrzymują olej, poprzez ich kruszenie lub podgrzewanie odzyskujesz olej.

pod każdym względem nic nie idzie we wtryskiwaczach: przed pompą wtryskową jest filtr paliwa, to on będzie wcześniej zapchany.
Nie ma sensu ponownie dekantować oleju lub wlewać go powoli, a to nie kwestia szczęścia.

Ponownie wykorzystuję skrobię z trocinami do produkcji „biobuches”:
http://www.nrjrealiste.fr/oil/filtration.html
0 x
między sobą
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/06/08, 06:04

żółty depozyt




przez między sobą » 06/08/08, 00:49

Chcę odpowiedzieć jonule
żółtawy osad, który nazywam gumą, jest wyrazem, na pewno nie gumą do żucia ani gumą jodłową.
ten żółtawy osad w przeciwieństwie do tego, co mówisz, jest podgrzewany, przechodzi przez filtr i zbiera się w twoich wtryskiwaczach i pompie. Prawda, nie zatyka się nagle, ale na dłuższą metę będzie cię to kosztować dużo pieniędzy.
przejdźmy do kolejnej przerwy i miłego dnia w jonule
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12

Re: żółty depozyt




przez Andre » 06/08/08, 03:40

Halo
moipaslautre napisał:Chcę odpowiedzieć jonule
żółtawy osad, który nazywam gumą, jest wyrazem, na pewno nie gumą do żucia ani gumą jodłową.
ten żółtawy osad w przeciwieństwie do tego, co mówisz, jest podgrzewany, przechodzi przez filtr i zbiera się w twoich wtryskiwaczach i pompie. Prawda, nie zatyka się nagle, ale na dłuższą metę będzie cię to kosztować dużo pieniędzy.
przejdźmy do kolejnej przerwy i miłego dnia w jonule


Nieważne, jaką nazwę nadasz dnie beczki, czasami jest białawy, czasami czerwonawy, jest bardziej lepki i gęstszy
czy to gliceryna czy tłuszcz zwierzęcy, po podgrzaniu przechodzi przez 5 mikronowy filtr oleju napędowego, nie zatyka wtryskiwaczy jako takich, ale powoduje ich lenistwo, gdy je podajesz przy pompie igły już się nie ślizgają, tak trudno jest wydostać się z ich obudowy, większość pompy to smoliste krople i krople.
ich czyszczenie wymaga działania mechanicznego i najczęściej wymiany dysz.

Jeśli podgrzejesz ten białawy olej po zimnej dekantacji, nadal zbierzesz trochę oleju, ale reszta na dnie stanie się pastą, która ma trudności z spaleniem w kominku
Personellemnt Uważam, że lepiej nie przepuszczać funduszy w silniku, bardziej problem niż cokolwiek innego.

Jeśli chodzi o filtry oleju napędowego w pojazdach, większość jest umieszczona na ssaniu, ale niektóre pompy rzędowe są umieszczane za pompą niskiego ciśnienia, dlatego należy uważać, aby przez filtr przechodził skrobia lub inne drobne cząstki.

André
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11

Re: żółty depozyt




przez jonule » 06/08/08, 10:20

moipaslautre napisał:Chcę odpowiedzieć jonule
żółtawy osad, który nazywam gumą, jest wyrazem, na pewno nie gumą do żucia ani gumą jodłową.
ten żółtawy osad w przeciwieństwie do tego, co mówisz, jest podgrzewany, przechodzi przez filtr i zbiera się w twoich wtryskiwaczach i pompie. Prawda, nie zatyka się nagle, ale na dłuższą metę będzie cię to kosztować dużo pieniędzy.
przejdźmy do kolejnej przerwy i miłego dnia w jonule


tak, nie martw się, nie rozumiem tego źle, to tylko słowo „gumka”, nie pozwól mu się kręcić, to zagmatwane ;-)

więc tak, żółtawy osad, aby dobrze go filtrować i że nie pojawia się w obwodzie paliwowym, należy go przefiltrować bez podgrzewania, najlepiej w temperaturze 15 ° C.
przefiltrowane w ten sposób, nie pojawi się ponownie, więc nie ma problemu! -)
bo jak przechodzi przez filtr paliwa to przechodzi przez wtryskiwacze i pompę wtryskową ;-)

w każdym razie wolę złogi tłuszczu na mojej linii wtryskowej niż smolisty osad złej destylacji ropy naftowej ;-)

tobie też dobry dzień.

dla wtryskiwaczy André sprawdziłem też, że wtryskiwacze skalibrowane przy 135 prętach podstawowych i opóźnione przy 180 bar kończą się trochę w czasie ... nie sprawdzałem nowej kalibracji ale widziałem że nie wystartowały dokładnie na 100% olej w środku zimy o -10 ° C w Peugeot 106.

z drugiej strony moje wtryskiwacze na 405 które mają 175 barów pochodzenia, bez obaw!
Radzę więc włożyć oryginalne szalone, przy zerwaniu auta nic nie jest warte ;-)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/08/08, 16:36

Halo

dla wtryskiwaczy André sprawdziłem też, że wtryskiwacze skalibrowane przy 135 prętach podstawowych i opóźnione przy 180 bar kończą się trochę w czasie ... nie sprawdzałem nowej kalibracji ale widziałem że nie wystartowały dokładnie na 100% olej w środku zimy o -10 ° C w Peugeot 106.



Pierwotnie na cylindrze 300D 5 są wytarowane przy 135 barach Zresetowałem je do 155 bar Nie chciałem podnosić do 175 b ponieważ od czasu do czasu po prostu jeżdżę na oleju napędowym, aby wykonać testy dopingu wody (to zniekształca pomiary przedmuchów i osadów z gasiolem ) mała trasa 300 km tylko z pełnym olejem napędowym jest bardziej precyzyjna.

Układ z obejściem nagrzewnicy gdy jeżdżę na dieslu, nawet rozpięty idzie do 78C i więcej w zbyt gorącym ruchu diesla występuje spowolnienie wibracjami.

W moim przypadku z ropą prawie wszystkie drobne niedogodności są rozwiązane, po prostu brakuje jakościowego zaopatrzenia restauracji, coraz częściej używają środków czyszczących i za dużo wody, opróżniają całą beczkę, trudniej jest mieć dobry olej .

Największe doświadczenie z wtryskiwaczami ma syn VW Jetta, który jeździ w jednym zbiorniku i czasami jest to 80%, więc często mam wtryskiwacze w ręku, tutaj naprawdę jesteśmy na dość ciężkim użytkowaniu ...
Dla Chatmana Te modele Mercedesa nie są palaczami
czy to olej napędowy, 100% olej, prawie nie pali
zapach oleju jest obecny nawet po dodaniu niewielkiej ilości oleju

300 TD Break nie należy mylić z 300 turbo serii 123W specjalnym dla importu z USA, które są rzadkością w Europie
Turbo KKK z systemem opóźnienia otwierania pompy wtryskowej, co sprawia, że ​​silnik jest trochę tchórzliwy, podczas gdy turbosprężarka nie podnosi ciśnienia w menbrane (doświadczeni majsterkowicze wiedzą, jak regulować menbrane, pompa wtryskowa ma szybszą reakcję : Mrgreen: )

André
0 x
między sobą
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/06/08, 06:04

mercedes (amerykański-) penton




przez między sobą » 06/08/08, 23:28

Właśnie zmodyfikowałem mercedes e300diesel z 1995 roku, z olejem i wodą
moje pierwsze rezultaty z olejem i wodą są zachęcające. (7.2 l / 100 km) śródmiejska droga główna w połowie drogi bez autostrady, a także 7.6 l / 100 km bez wody na autostradzie przy prędkości od 110 do 120 km / h, wkrótce spróbuję na autostradzie na długiej odległość c bardziej precyzyjna
Ktoś może mi powiedzieć co mam zrobić, żeby mój mercedes, który ma tylko 200 tys.km miał więcej mocy, szczególnie na górkach, to naprawdę tchórzostwo ale potem wszystko jest w porządku jak już się rozpędzi
Myślisz, że jak zwiększę ciśnienie wtryskiwaczy to będę miał więcej mocy w żebrach?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 07/08/08, 10:43

bonjour,
zwiększenie nastawy wtryskiwacza nie daje większej mocy, ale lepsze rozpylenie / spalanie (drobniejsze i bardziej jednorodne).
jeśli wypuścisz więcej mocy, będziesz musiał wstrzyknąć gaz z butli, taki jak tuning doładowania nitro : Chichot:
jakie są zmiany na olej i wodę?
zestaw olejowy czy pojedynczy zbiornik?
reaktor pantone na wylocie wydechowym silnika, bełkotce czy grocie?
dzięki.

Andrew napisał:Układ z obejściem nagrzewnicy gdy jeżdżę na dieslu, nawet rozpięty idzie do 78C i więcej w zbyt gorącym ruchu diesla występuje spowolnienie wibracjami.

cześć André, jak udaje ci się ominąć podgrzewacz oleju napędowego?
dla WW Jetta, czy to TD?
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 177