Globalny zielony wzrost gospodarczy

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Globalny zielony wzrost gospodarczy




przez lejustemilieu » 15/07/08, 11:57

Witam, :D
Odpalam nowy temat, który moim zdaniem zasługuje na refleksję:
Oczywiste jest, że globalizacja postępuje, że duże firmy pożerają małe.
Zadzwonię do tego dinozauryzm.
Oznacza to, że liczba ludzi kierujących światem gospodarczym jest ograniczona...
To znaczy że garstka ludzi może rządzić światem w tym czy innym sensie.
Wzrost gospodarczy : taki jest cel wszystkich „biznesów”. »
Pewnego dnia widziałem, jak komputery przejmują rynek światowy...
W ślad za komputerami, wydajniejsze komputery…
Za późno, wielu ludzie uzależnili się od tej technologii, to było konieczne zmień komputer…to samo dla firm….
W tym czasie wzrost był dobry.
Małe gry były kontynuowane, z dodanie drukarek (zawsze wydajniej, stąd nowe zakupy)
Dodaj skanery, aparaty cyfrowe, kamery internetowe itp.
W jednym punkcie, technologia komputerowa uległa stagnacji, klienci byli zadowoleni, mania komputerowa nie była już sukcesem…Cholera, musieliśmy sprzedać coś innego do osób średnio zamożnych...ponieważ biedni kupują szybciej i trudniej.
I tak na rynku europejskim (nie wiem jak w USA) pojawiła się cała masa sprzętu, który wcześniej był drogi:
Na przykład wiertarki kolumnowe, kalkulatory, piły łańcuchowe, młotki, telefony bezprzewodowe, pudełka ze śrubami, skarpetki, generatory, garnki itp.
Wszystko to w „tanich” supermarketach.
Widziałem, jak liderzy biznesu opróżniali je tanie supermarkety swoich produktów...
Krótko mówiąc, zauważam, że tak przez…ho!, 20 lat , ciągłe poszukiwanie nowych produktów do sprzedaży ludziom którzy mają pieniądze (i także „biednym”)
Mam wrażenie, że teraz ci finansiści, twórcy nowych produktów do sprzedaży i mający obsesję na punkcie wzrostu gospodarczego, wreszcie to odkryli planeta jest w niebezpieczeństwie...
Ani jeden, ani dwaj, znaleźli rozwiązanie, aby rozwiązać swoje dwa problemy.
Cel: wzrost gospodarczy i redukcja zanieczyszczeń.
Instrukcja użycia: podnieść cenę ropy, co doprowadzi do badań nad alternatywnymi źródłami energii i ożywienia rynku gospodarczego (potem kupujemy patenty i tyle)
Takie jest moje głębokie przekonanie...
Mój najlepszy przyjaciel ma 82 lata, jest analfabetą, ale nauczył mnie, jak to robić obserwator…Jeśli moja logika jest poprawna, nadejdą alternatywne energie... jest to finansowe i ekologiczne.Następny gadżet? robot!!!tak, dla domu; to nadchodzi (za 15 lat)
0 x
gege13
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 15/07/08, 16:00

Nadaj priorytet odzyskaniu (JEDONNETOUT.COM)




przez gege13 » 15/07/08, 16:06

Osobiście uważam, że to pewna forma upadku
będzie nieuniknione dla naszych (bogatych) krajów i właśnie się to dzieje
nawet już na nas spada, niezależnie od tego, czy to wybraliśmy, czy nie.
Proste rozwiązania, takie jak odzysk lub wynajem, lub
co więcej, wspólne podróżowanie będzie musiało stać się odruchem dla wszystkich.
Spójrz na:
http://JELOUETOUT.COM
http://JEDONNETOUT.COM
http://COVOITURAGE.FR
Cześć wszystkim !
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 15/07/08, 16:31

Nie dewzrost, a recesja!

Ludzie nie są gotowi na logikę alterglobalizacji, nie są gotowi wyobrazić sobie rynku, który nie będzie nastawiony wyłącznie na wzrost... Nie są gotowi na dewzrost w sensie odpowiedzialnego i częściowo dobrowolnego podejścia.

Będzie to raczej upadek wieży eko-babel, który nastąpi w „bogatych” regionach mimowolnie, poprzez migracje i inne mechanizmy regulacji potrzeb, pragnień i podaży…
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 15/07/08, 16:35

Jeśli chodzi o alternatywne źródła energii, są one przygotowywane od lat, ale mamy ogromne trudności z ich wypuszczeniem... Najpierw musimy stworzyć cały rynek, abyśmy mogli na nich zarabiać...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 222