Testowanie / TX do UTT

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Blasil10
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 20/11/04, 16:37




przez Blasil10 » 23/06/05, 22:59

Dobry wieczór ,

za zgodą dwóch studentów, którzy przeprowadzili testy z moim pantonizowanym generatorem, który Makharov zna z tego, że jakiś czas temu widział, jak działa.
(„podstawowy”: usunięto gaźnik i wykonano klasyczny reaktor oraz bełkotkę.....)
wyniki są dość zaskakujące :o .
Pojemność bełkotki: 1/3 benzyny i 2/3 wody Główne niespodzianki:
1/ badania zanieczyszczeń z Pantone lub bez: zgodnie z ich badaniami w centrum kontroli technicznej
nie ma różnicy: ...ale z jednej strony jest wydech wolny (sterowanie zostało umieszczone w środku) a w wersji bez: jest wydech na tłumik... Dane do doprecyzowania...
2/ Przeprowadzono analizy spektralne, które wykazały, że pozostałość w bełkotce odpowiadająca niewykorzystanej benzynie jest bardzo zanieczyszczona i cięższa niż czysta benzyna, a woda ma to samo pH, ale jest również bardzo zanieczyszczona. Dane do szczegółowego omówienia...

Grupa biegła za każdym razem, aż zawartość benzyny spadła do około 9%, po czym zatrzymywała się.

Wniosek: Wydaje się, że Pantone wymaga dwóch różnych środków wejściowych: benzyny i wody, ponieważ parowanie nie jest takie samo, gdy znajdują się w tym samym barboterze i w tym przypadku użyto TYLKO benzyny...


Więc OK dla pojazdu... ale wydaje się przydatne dla grupy zobaczenie zasady, która działa bardzo dobrze, ale w celu walki z zanieczyszczeniami.. <_< Z drugiej strony, niestety, nie ma testu, aby dowiedzieć się, czy przy równoważnym wkładzie merytorycznym grupa pracuje dłużej z Pantone..

Także inne wnioski, ale zobaczymy później!!

Myślę, że jest możliwe, że przedstawili swoje wnioski...tutaj bardziej "naukowe"...

Twoja opinia ? @+
0 x
Niewydolność
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 10/03/05, 13:05




przez Niewydolność » 08/09/05, 21:44

Cześć wszystkim, to wszystko. Możecie uzyskać dostęp do pełnego raportu, który przeprowadziliśmy z moją przyjaciółką RiRi (nawet jeśli ja nie mam do niego dostępu!!).
Naprawię to!!

https://www.econologie.com/moteur-panton ... -1741.html


Do zobaczenia wkrótce
Niewydolność
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/09/05, 00:11

Witaj, bazylio10
Test z powrotem spalin do bełkotki nie uwzględnia wody, która znajdowała się w powietrzu zasysanym przez silnik, a nie jest to coś bez znaczenia, gdy na zewnątrz jest 30°C przy określonej wilgotności. Woda ta skrapla się na wylocie spalin w bełkotce.
Zespół który Ci polecam i który będzie dla Ciebie łatwy do modyfikacji do momentu w którym jesteś to mały gaźnik który zasilasz benzyną i powietrzem z gaźnika szeregowo z bełkotką wody z wlotem powietrza, tam będziesz mieć dokładnie tyle zużytego paliwa i wody, a ponadto benzynę można zastąpić olejem opałowym, alkoholem lub innym lotnym produktem. W przypadku oleju to już inna historia, ale jeśli jesteś zainteresowany, podam szczegóły. Jeśli nie rozumiesz, zrobię ci zdjęcia.
Mam taką konfigurację i mogę powiedzieć, że zużywa ona wodę, od 8 do 10% w zależności od temperatury wody.
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 114