Jeżdżę na E85, benzynowym kabriolecie

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Internet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/06/08, 23:19

Jeżdżę na E85, benzynowym kabriolecie




przez Internet » 25/06/08, 23:50

:zaszokować: Mam rezerwę, muszę zatankować...
pojawia się stacja nie patrzę na cenę za litr bo to zawsze boli...
tu z ciekawości robią bioetanol cena za litr 0.83 ct
Więc przychodzi mi do głowy pewien pomysł...
ponieważ mój szafran składa się w 80% z rzepaku, nigdy nie miałem żadnego problemu, czy moje benzynowe coupe kabriolet będzie zasilane bioetanolem?
Musi mi zostać 5 litrów w rezerwie.Wyłączam silnik i dolewam 5 litrów E85 potem 5 litrów E95.
Idealny początek, idę do kasy.
Wychodzę ze stacji bezpośrednio na obwodnicę. Przyspieszenie miga, miga, już go nie ma...
przez pierwsze dziesięć km nic się nie zmieni...
żadnego dodatkowego hałasu
ani mniej, ani więcej dymu niż wcześniej
na pierwszy rzut oka nie widać utraty mocy
ale uśmiech w kącikach ust
Wracam do domu 35 km później, nie mam nic do powiedzenia
Następnego dnia zimny start, 16°, sucha pogoda idealna i przejechane 10 km, tak przy okazji, jak zwykle w zwolnionym tempie...
następny krok, zatankuj 40% E85, ciąg dalszy...


Jeśli masz jakieś uwagi lub rady, nie wahaj się...
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

Re: Jeżdżę na E85




przez martien007 » 26/06/08, 00:49

Z którego roku jest Twój Szafran? jaki silnik (wtrysk elektroniczny)? nie użyłeś zestawu i działa on w 80%? bez klikania? ..... zwróć uwagę na zawory, powinieneś dodać taki dodatek jak "dodatek do benzyny super bezołowiowej" stosowany w starych silnikach zasilanych superołowiem, w przeciwnym razie ryzykujesz przypaleniem gniazd zaworowych.

Sprawdź forums gdzie mówią o E85.

Tutaj jest temat o gaźnikowych Peugeotach 205 które jeżdżą na 100% E85 bez zestawu ale modyfikują dyszę i wyprzedzenie zapłonu ale tego nie da się zrobić na wtrysku elektronicznym czyli kalkulator jest bardzo inteligentny i koryguje wtrysk bioetanolu sam w sobie odgrywa niemal rolę flexfuel samochodów brazylijskich lub niektórych prawdopodobnie bardzo rzadkich samochodów francuskich.

PS: co do Safrane myliłem się!!! Czy jeśli jeździsz na rzepaku, to jest to diesel? Nie będę wszystkiego przepisywać, ale działa to w przypadku twojego benzynowego kabrioletu coupe... jakie jest coupe (elektroniczny wtrysk?).
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 26/06/08, 10:16

już niedługo wskażemy wałki kukurydziane!

A tak przy okazji, czy wiesz, gdzie ta kukurydza jest sadzona i jakiej wody i pestycydów GMO (BT) potrzebuje, aby rosnąć?
jak długo rośnie, czego nie można zamiast tego zasadzić, jaki metan uwalnia do fermentacji alkoholowej, moc grzewczą do destylacji, w końcu paliwo do transportu i tak dalej?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/06/08, 10:25

uspokój się, przeczytaj mój ostatni post tutaj: https://www.econologie.com/forums/post85550.html#85550

Co do pytania tematycznego: możesz jeździć od 40 do 50% E85 BEZ ZESTAWU

Było już kilka tematów na ten temat: https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110