Doping wodny

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Doping wodny




przez abyssin3 » 08/09/05, 14:46

Wciąż zadaję sobie pytanie dotyczące dopingu wodnego. Czy może to spowodować przedwczesną korozję silnika?

André, wyobrażam sobie, że rozebrałeś już silnik domieszkowany wodą ;-) co to daje? czysty, brudny, zardzewiały?
a do wydechu?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/09/05, 16:51

Cześć, odpowiedz Abyssin3
W przypadku diesla nie mogę wypowiedzieć się tylko na temat wydechu, nie mam stałej różnicy w czystości z reaktorem lub bez,
tylko więcej sadzy na reaktorze niż w pariosach rury wydechowej, bo miałem tendencję do zbyt szybkiego wysyłania wody zanim była gorąca, naprawiłem nowy montaż.
Do montażu silnika benzynowego po kilku miesiącach użytkowania musiałem zdemontować kolektor ssący, w V6 jest zwarty i widać częściowo wszystkie zawory, przewody były bardzo czyste, zawory również z lekkim osadem szarym na grzybach wydech też szaro biały, świece raczej białe..
Jedyna korozja, jaką miałem, dotyczyła zredukowanego gaźnika, którego użyłem 3/8-1/4 z żeliwa, które zastąpiłem stalą nierdzewną.
Miedziana rura wylotowa ma tendencję do utleniania się w środku na czarno
Ale jeśli chodzi o silnik, jeżdżę z nim od tej wiosny.
potrzebne jest, aby system działał tylko wtedy, gdy jest gorąco, co pozwala uniknąć wysyłania wody w kropelkach.
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99