Odpady kuchenne> metan> energia

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Odpady kuchenne> metan> energia




przez Christophe » 05/09/05, 18:16

claude07 napisał:bardzo ładna instalacja rolnika !!

Tak, uwielbiam ten fragment:

Ale w styczniu 99 r. urzędnik z Ministerstwa Środowiska skontaktował się ze mną ponownie, aby powiedzieć, że muszę zapłacić TIPP i że on przyjedzie i zainstaluje licznik do mojego pieca i bojlera! „Och, mój chłopcze, jeśli przyjdziesz, znajdziesz się w zbiorniku!”.
nie przyszedł.


Z drugiej strony ten jest trochę "duży".

Gazu było dużo. Mógłbym nawet uruchomić z nim samochód. Ale stan powiedział mi, że muszę zapłacić TIPP: podatek wewnętrzny od produktów ropopochodnych. Ponieważ nie chciałem (normalnie, mam krowy, a nie szyb naftowy!) cofnęli dotację na instalację!

Jak wycofać dotację?
0 x
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 05/09/05, 21:55

Jak wycofać dotację?

po szoku naftowym w 78 roku chodziło o wytwarzanie metanu w gospodarstwach rolnych, a potem najwyraźniej w 1981 roku wszystko ustało, żadnych dotacji, wielu musiało płacić za instalację lub porzucić ją w połowie zbudowaną. . ale co mogło się stać w 81 ??? ach tak, te prezydenckie, to musiało nie być w guście nowego rządu tamtych czasów.

i chyba użył wymówki auto lpg żeby mu powiedzieć "NIE"

W każdym razie to działa! w wiadomościach pokazał farmę kaczek, na której produkowano biogaz.

inaczej strona, która produkuje biogaz i sprzedaje energię elektryczną firmie edf:
http://migneville.site.voila.fr/biogaz/pre...resentation.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 06/09/05, 09:50

„Jak wypłacić dotację?”
po prostu nie kwalifikując się już! :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 06/09/05, 14:08

Cóż, jeśli jest to dotacja inwestycyjna… Nie widzę ademe (lub innego) przychodzącego z prośbą do rolnika o zwrot…

Jeśli to dotacja na zakup prądu to oczywiście łatwo...
0 x
biros09
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 08/09/05, 12:09
Lokalizacja: IDF i 09




przez biros09 » 08/09/05, 12:25

Sztuczka polegająca na stworzeniu komory fermentacyjnej polega na tym, że jest to po prostu ulepszony szambo z mieszadłem i systemem grzewczym.

szambo wytwarza metan, ale ponieważ produkcja jest powolna, gaz się nie gromadzi.

jednak nie zaleca się zbliżania tam meczów.

w przypadku fermentatorów fermentacja odbywa się w 3 fazach.
-hydroliza celulozy do węglowodanów, cukrów itp.
- przemiana węglowodanów w kwasy organiczne.
- przemiana kwasów organicznych w metan.

jedną fazę, która grozi zablokowaniem pozostałych.
jeśli połączysz skrobię i celulozę, skrobia szybciej rozpadnie się na kwas, który może zablokować degradację celulozy.

Lepiej jest używać jednorodnych materiałów.

Paweł
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 247