Konstrukcja z betonu komórkowego 36,5 cm

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
nitroki
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/05/08, 17:32
Lokalizacja: Dolna Normandia

Konstrukcja z betonu komórkowego 36,5 cm




przez nitroki » 13/06/08, 20:11

Witam wszystkich!

Wyjaśnię Ci pytania, które zadaję sobie od momentu uruchomienia projektu (155m² SHON).

Jestem kierownikiem projektu na budowie w Dolnej Normandii. Znalazłem rzemieślnika, któremu doradziło kilku naszych znajomych, który zajmuje się betonem komórkowym od ponad 15 lat. (jako pierwsza go proszę o 36,5cm)

Konstrukcja dobrze nasłoneczniona, wentylowana będzie studnią kanadyjską + VMC Double Flux HR. Potrójne szyby w oknach, bo tata negocjuje (10m² na południu, 9m² na zachodzie i 3,5 m² na północy => muszę!)

BC wynosi 36,5 cm w 400Kg/m0,10, obliczeniowy współczynnik przewodzenia ciepła λUi wynosi 3,7 W/mK, tj. R= XNUMX m²K/w

Czy oprócz BC (R= 4 m²K/w) konieczny jest montaż okładziny drewnianej + 5,1 cm izolacji od strony północnej?
(FYI, przeważają wiatry północno-zachodnie)
Na wschodzie mam garaż, a na zachodzie Béton C pozostaje taki jak na południu.


Ogrzewanie, ciężko mi się zdecydować, bo nie mogę postawić pompy ciepła, więc mam drewno lub fotowoltaikę.
Lubię drewno, ale ciężko znaleźć kocioł małej mocy. Myślę, że 3KW mi wystarczy, ale nie znalazłem takiego systemu (jeśli w piecu na drewno ale produkcja ciepłej wody pozostaje problemem)
W przypadku energii słonecznej i tak będziesz potrzebować systemu rezerwowego, więc...

Jedną z moich największych zmartwień jest to, czy będę zużywać dużo energii na tego typu budowę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/06/08, 21:00

Jeśli jest jeszcze czas, skonsultuj się z firmą ekonomiczną z Gembloux (Belgia). Nie jest jeszcze tak daleko, gdy znamy różnicę w cenach belgijskich i francuskich rzemieślników budowlanych. Pod budynkiem znajduje się system paneli słonecznych magazynujących energię. System ten jest zarządzany przez pompę ciepła, która odzyskuje nawet ciepło z VMC.

www.econo.be (nie, to nie firma mnie zatrudnia, zajmuję się tylko fotowoltaiką i to nie w tym samym regionie)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 13/06/08, 21:03

Słoń napisał:www.econo.be (nie, to nie ta firma mnie zatrudnia, zajmuję się tylko fotowoltaiką i to nie w tym samym regionie)


Z okazji targów
„Batibouw” i „Drewno i siedlisko”

- 5.45 € / wat w cenie szczytowej instalacji!


Cóż za ciekawa oferta: czy specjalnie na targi podwajamy ceny? Chyba, że ​​to efekt Solwatta… (chyba, że ​​jest to cena all-inclusive (bez baterii))

Oto CENY jakie powinny być: https://www.econologie.com/forums/evolution- ... t5504.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115