330d pantonizował i toczył się po HPP w rajdzie FIA

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
roll123
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 30/01/07, 13:03
Lokalizacja: Belgique

330d pantonizował i toczył się po HPP w rajdzie FIA




przez roll123 » 01/03/07, 22:15

Bonjour à tous,
Nazywam się Olivier i mieszkam w Belgii.
Moją pierwszą pasją jest rajd. Drugi, ekologia. Dziwne, że mówisz ... A jednak kompatybilny!
Będąc z wykształcenia agronomem, od ponad 15 lat pasjonuję się paliwami pochodzenia roślinnego.
W tym roku moim projektem jest uruchomienie podczas kilku rund rajdowych mistrzostw Belgii pojazdu o mocy 100% pvp i wyposażonego w reaktor pantone.
Ten proces działa już na moim pojeździe drogowym (mam BMW 318tds pantonisée i 325tds, oba jadące w HVP).
Zamontowałem na nim również reaktor pantone, co pozwoliło mi obniżyć zużycie podczas długich podróży po autostradzie, a także zmniejszyć zapach spalin.
W tym sezonie przygotowywany przez nas pojazd to 330d (tylko olej napędowy od BMW zatwierdzony przez FIA).
Udało mi się przekonać federację belgijską do zaakceptowania faktu, że moglibyśmy biec w HVP i z reaktorem pantone, dla bardziej sceptycznych po prostu wejdź na stronę www.asaf.be gdzie są wszystkie informacje.
Planuję wziąć udział: w rajdzie Walonii, rajdzie Condroz w Belgii i międzynarodowym rajdzie Burgundii we Francji. Zrobię też wiece regionalne, które jeszcze nie zostały określone.
Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się ze mną skontaktować.
Do zobaczenia wkrótce
Oliwkowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
j333t
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/08/05, 14:54
Lokalizacja: FRANCJA, Aisne




przez j333t » 09/06/08, 13:51

Witam Olivier,
Jestem we Francji (Nord / Aisne) i pasjonuję się wszystkim, co ogólnie może uratować planetę, a jeśli oprócz tego, że jest ekologiczne, rozwiązanie jest motywujące ekonomicznie, więc wybieram to !!!
Ponadto, w twoim przypadku, ten pomysł naprawdę wydaje się świetny, łącząc 2 systemy, które sprawiają, że + i + mówią o nich!
Tak bardzo, że zastanawiam się nawet, dlaczego po ponad 3 miesiącach twoja interwencja nie otrzymała jeszcze najmniejszej reakcji! Nie ważne, dla mnie to kapelusz! Z mojej strony, nie ma BM, jeszcze przynajmniej (waham się 330d lub 530d), ale najpierw muszę zrzucić benzynę (VoyagerIII, V6 3.3L 15L / 100KM cicho! I Toyota Prius dla Madame, galanteria zobowiązuje, 3.9 l / 100 km w lecie i 5.5 w zimie, akumulator jest mniej wydajny na zimno).
Ale w tych czasach absolutnie musimy przejść na olej, więc na razie, jak widać, nie jest to jeszcze odpowiedni pojazd!
Oto, w jaki sposób twój post również do mnie przemawia:
Niedawno skontaktowałem się z ATG w sprawie zestawu dwupaliwowego i czekam, aż wielki szef wróci, aby poznać tajniki (jest w ruchu), ponieważ możesz sobie wyobrazić, że mój ojczym jedzie 407 i diesel tym razem i że z nosa wychodzi cena oleju napędowego, a na dodatek powtarzam mu: „to dopiero początek!”
Więc dał mi carte blanche, aby znaleźć wskazówkę, oto historia, opowiedziałem mu o rozwiązaniu ATG, ale teraz, gdy ślinisz się z pantone + HVP, to jest zamach stanu!
Z drugiej strony, jego 407, lubi go tak jak ja, gdybym go miał, trzymałbym się mojego BM, więc możemy być całkowicie pewni tej instalacji, ty jesteś pionierem w tej dziedzinie, doświadczonym z twoim wkrótce trzecim pojazdem co polecasz
A+
Jérôme
Ostatnio edytowane przez j333t 16 / 06 / 08, 11: 09, 1 edytowany raz.
0 x
„Nasza planeta zasługuje na szacunek ...
Nie dziedziczymy Ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych Dzieci! ”
(Antoine De Saint-Exupéry)
Avatar de l'utilisateur
j333t
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/08/05, 14:54
Lokalizacja: FRANCJA, Aisne




przez j333t » 09/06/08, 13:55

sprostowanie, twoja wiadomość pochodzi z 2007 roku!
22 LIPCA: Edytuję tę wiadomość, aby zasygnalizować, że to wielki dzień!
W końcu otrzymałem BM 530 D. i zamierzam sprawić, by posmakował oleju, a może też go spanonizować!
Więc Olivier, wciąż w sieci forum?
Naprawdę musimy się skontaktować, ponieważ ATG czeka na BM z otwartymi ramionami, aby umieścić zestaw (spotkanie możliwe w sierpniu)
Powinienem być w stanie zobaczyć naoliwione 330D, pantonizowane, aby osądzić, co robić. Myślę, że spróbuję posła, ponieważ ta sprawa staje się teraz zbyt pilna, a ATG jest przytłoczona, nie mogę się doczekać, kiedy pozwolę mi przejść termin, który mi zaproponowali!
Ostatnio edytowane przez j333t 22 / 07 / 08, 10: 16, 2 edytowany raz.
0 x
„Nasza planeta zasługuje na szacunek ...

Nie dziedziczymy Ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych Dzieci! ”

(Antoine De Saint-Exupéry)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 09/06/08, 13:59

No cóż, ten post kopania jest dobry: gdzie to jest?

Nie jestem daleko od condroz, moglibyśmy się spotkać!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 179