Nietolerancja religijna

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 31/05/08, 01:19

gegyx napisał:[…] Tam sprawiedliwość zostaje wykolejona:

„Francuski sąd unieważnił małżeństwo, ponieważ żona skłamała na temat swojego dziewictwa. Najpierw sądowa. »
http://www.leparisien.fr/home/info/vivr ... _298532505
[..]
Musimy zachować trochę krytycyzmu wobec tego, co mówią media... To małżeństwo zostało unieważnione na prośbę obojga małżonków...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 31/05/08, 13:11

Tak, zamieściłem wieczór z wiadomościami opublikowanymi 29-go.
Od tego czasu ewoluowało.
Wydało mi się to dziwne, połączenie „unieważnienia i braku dziewictwa”…

To właśnie użycie tego artykułu prawnego (kłamstwo dotyczące podstawowych cech) rodzi pytania, które mogą ewoluować.

To nierozważny wyrok sędziego, który wykorzystał tę przyczynę do kłamstwa.
Nie ma równości (dziewictwo u mężczyzn jest nieweryfikowalne) i oczywistego związku z religiami (państwo świeckie).

W tej historii wyrok ten „zapobiegł” rozwodowi za obopólną zgodą.
Każdemu to odpowiadało.
A kobiecie jest znacznie lepiej, gdy jest oddzielona od tego nędzarza.

Unieważnienie małżeństwa wymuszonego jest powszechne.

Nie przeszkodziło to w stanowisku Elisabeth Badinter, ministrów Morano, Valérie Létard, Fadela Amara.

Sekretarz stanu ds. polityki miejskiej Fadela Amara nie waha się mówić o „prawdziwej fatwie przeciwko emancypacji kobiet”. „To prawdziwy skandal (…) Myślałam, że mówimy o wyroku wydanym w Kandaharze” – oświadczyła. "Istnieją mechanizmy - przyp. red.: w prawie - które pozwalają na wydawanie tego typu orzeczeń - powtarzała - należy je zmienić. Jeśli istnieje możliwość odwołania, to oczywiście z niej skorzystam" - dodała.

http://tempsreel.nouvelobs.com/actualit ... tions.html

Co więcej, skierowanie sprawy do Sądu Kasacyjnego „w interesie prawa” nie będzie w stanie podważyć wyroku sądu w Lille unieważniającego małżeństwo, a jedynie prawdopodobnie zmieni orzecznictwo, podało w piątek źródło. sądowy.

---

Niezadeklarowanie poważnej choroby przyszłemu współmałżonkowi może wywołać refleksję, ale w jakim stopniu???

Podam przykład: dobrze widzący mężczyzna ożeni się z kobietą noszącą okulary (astygmatyzm, jak twierdzi).
W rzeczywistości jest to krótkowzroczność. Dzieci, zwłaszcza chłopcy, są prawdopodobnie krótkowzroczne. Gdyby to nie pasowało przyszłemu małżonkowi, nie ożeniłby się. I może unieważnić małżeństwo za kłamstwo.

---

Opowiem anegdotę z dzisiejszego dnia, kiedy to para świętowała przed burmistrzem diamentową rocznicę ślubu.
W czasie swojego przemówienia Burmistrz zwraca się do pana młodego:
„OK, Jeannot, nie podsuwaj mi pomysłu unieważnienia twojego małżeństwa z powodu braku dziewictwa twojej żony! »

: Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar




przez kwarc » 31/05/08, 13:43

Bonjour à tous, :D

Tutaj wkraczamy w ukryte problemy związane ze zużyciem i śrubami!!
Czy będziesz mógł zaatakować swojego współmałżonka 15 lat po ślubie za to, że przekazał potomstwu niezbyt świeże geny???

Podejrzewam, że amerykańscy prawnicy już studiują porady prawne na ten temat, są w stanie zrobić wszystko, żeby zgarnąć 1 dolara.

Miłego dnia w każdym razie.
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.
strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 31/05/08, 15:13

Masz rację, Gegix, problemem jest nie tyle kłamstwo, ile to, do czego się odnosi, i to właśnie w tej kwestii można debatować nad orzecznictwem. Pojęcie „istotnej jakości” zakłada coś istotnego i stosunkowo obiektywnego, uważam, że tak przyznaje orzecznictwo, w przeciwnym razie należałoby je zrewidować w tym sensie.
Zgadzam się z Twoją opinią, z jedną uwagą:
…i oczywisty związek z religiami (państwo świeckie).

Kwestia dziewictwa kobiety nawiązuje do problemu pokrewieństwa ze strony ojca w archaicznych społeczeństwach patriarchalnych. Jest to pogląd, który na długo poprzedza islam i inne religie. Jest zatem zewnętrzny w stosunku do tych religii, nawet jeśli niektórzy go zintegrowali.
Choć jest to z mojej strony czysta spekulacja, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta kobieta, okłamując, a potem ujawniając prawdę, musiała mieć przekonanie, że jej mąż (a może teściowie?) potrafi być wyrozumiały. Dlatego też moim zdaniem unieważnienie małżeństwa powinno wynikać nie tyle z częściowego kłamstwa żony, ile z zacofania męża.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 31/05/08, 19:20

Bonjour à tous
Drwal napisał:.. Małżeństwo to zostało unieważnione na wniosek obojga małżonków...


Należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną zmienną: czy żona miała „pistolet przy głowie”, żeby powiedzieć, że zgodziła się na unieważnienie małżeństwa? Zwykle religie, które operują takimi archaicznymi „koncepcjami” (dziewictwo), nie szanują kobiet zbyt wiele i nie dają im wielu praw, poza posłuszeństwem mężczyznom, mężom, ojcom, braciom itp.…:zmarszczyć brwi:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 31/05/08, 19:51

pozostaje zdefiniować dziewictwo : Chichot:

Będę trochę zuchwały : Chichot:

Któregoś dnia rozmawiałem z czarną stopą, na tyle dorosłą, by ganiać za dziewczynami na początku lat 60-tych...
religia to nie jego sprawa…ale lubił spotykać się z młodymi dziewczętami ze społeczności żydowskiej, które musiały wychodzić za mąż jako dziewice…ale jak powiedział, „inne otwory były często używane” .. .
jak wszystko jest względne : Chichot:
najważniejsze pytanie brzmi, czy lekarskie zaświadczenie o dziewictwie może zastąpić obawę o ludzkie cechy danej osoby...

niemniej jednak zastanawiam się, jaką minę zrobiłby facet, gdyby jego żona powiedziała mu, że jest dziewicą, ale zarabia na życie klęcząc w toalecie : Chichot:

To zabawne, gdy w sprawę zaangażowany jest muzułmanin, jakie to wywołuje kontrowersje : Chichot:
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 02/06/08, 14:47

Witam,
W każdym razie jest popularny wśród chirurgów rekonstrukcyjnych błony dziewiczej! : Mrgreen:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 02/06/08, 22:52

Rachida Dati, Minister Sprawiedliwości, nie zwróciła się do prokuratury o złożenie apelacji?

Ach, zgodziła się dopiero 2 miesiące później.
Muszą istnieć bariery kulturowe!

http://tempsreel.nouvelobs.com/actualit ... aire_.html
-----
Kiedy w Orleanie wypuszczono żniwiarzy GMO, ówczesny minister nie czekał 4 godzin na złożenie apelacji. Później zostali surowo potępieni.
: Evil:
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 02/06/08, 23:17

to nie 2 miesiące, ale 3 dni : Chichot:
Przypomnę, że od jakiegoś czasu nie istnieje nic, co nie ukazało się w prasie : Chichot:
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 03/06/08, 10:17

Halo

To wznowienie decyzji sądu przez media wygląda bardzo podobnie do odkopania „postu” zawartego za obopólną zgodą, mającego na celu podekscytowanie nas czymś innym niż cena ropy

Ciao
0 x
PIF PAF POUM

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 411