Czy diesel mniej zanieczyszczeń niż benzyny ??

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

diesel




przez tigrou_838 » 29/05/08, 16:28

jeszcze jedna mała rzecz dotycząca mojej tyrady: nigdy nie jeździłem dieslem Exelium ani niczym innym innych marek, zawsze mam najtańszy, jaki znajduję, super/hipermarket, dowolnej marki.


Słyszałem już opinie, że po zastosowaniu superdiesla danej marki ich auto jeździ gorzej i w dodatku jest dużo droższe.

więc przed przerwą w Marei miałem Bravę 1,9jtd 105 KM, trzymałem przez 1 rok i sprzedałem z przebiegiem ponad 45 tys. km.

a teraz stilo kombi 120KM 1,9jtd.

w trzech Fiatach nie ma problemu i zawsze ta sama baza silnika, taka sama jak w Alfie 159 o mocy 170 lub 200 KM w zależności od modelu, myślę, że istnieje pewien margines niezawodności silnika.

pozdrowienia słoneczne.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/05/08, 20:00

ecolo[man] napisał:To trochę jak porównywać dżumę i cholerę, ale olej napędowy to nadal surowiec (tuż przed olejem opałowym), więc benzyna niewątpliwie jest trochę lepsza...
A więc ? Jaka jest wiadomość? :zaszokować:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/05/08, 20:06

martien007 napisał:
Nie jest to żadna nowość, odkąd istniał Diesel, jest to rodzaj silnika droższy w produkcji i droższy w naprawie niż benzyna...

Silniki z wtryskiem bezpośrednim (bardzo wysokie ciśnienie) są bardzo delikatne w przeciwieństwie do starych, dobrych, powolnych, ale bardzo solidnych silników wysokoprężnych.[...]
Niekoniecznie zgadzam się z tym bardzo obelżywym uogólnieniem, ale to nie stoi na przeszkodzie, aby to, co powiedziałem, pozostało aktualne: technologia diesla zawsze była droższa, zarówno w produkcji, jak i naprawie, nawet jeśli tendencja ta wzrasta.
W każdym razie złożoność jest głównym trendem w motoryzacji, a benzyny szybko zaczynają się pojawiać...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 232