Aby przetestować glony paliwowe

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
fil68
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/08/05, 09:30

Aby przetestować glony paliwowe




przez fil68 » 06/08/07, 11:03

Halo

Nowość na ten temat forum i po przejrzeniu go szukam informacji!
Chciałbym spróbować eksperymentalnie wyprodukować olej z wodorostów (w miarę możliwości w słodkiej wodzie). Stworzyłem basen do hodowli spiruliny 02m wysoki 5m długi i 1m szeroki Chciałbym wiedzieć jaki rodzaj glonów, idealna temperatura, pożywki i gdzie mogę znaleźć szczepy do wysiewu mojego basenu. Czytając dokument, mogę stwierdzić, że wydajność oleju wzrosła wraz z „stresem azotowym”, jak możemy sobie z tym poradzić przy minimum technologii.

Chciałbym również wiedzieć Najprostszy możliwy sposób wydobycia ropy majstruję przy Afrykanie dużo odzyskiwania i puszka środków : Lol:
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 06/08/07, 12:35

powitanie
powodzenia za to : Chichot:
kompletna niewiadoma! :płakać:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/08/07, 12:38

Ogromne pytania (w zasadzie zadaję sobie trochę te same pytania)… ale akwakultura to zawód, nie można tak improwizować.

Mam małe doświadczenie w uprawie spiruliny i okrzemek (phaeodactylum, porphyridium...) i monitorowanie pożywki hodowlanej jest niezbędne (powiedziałbym, że delikatniejsze niż w rolnictwie konwencjonalnym).

Najtrudniejsze jest również znalezienie odpowiednich szczepów dla środowiska projektowego. Muzeum Historii Naturalnej ma ich kilka, ale sprzedaje je za fortunę (7000 € z pamięci, ale to oczywiście zależy od szczepu...).

Na tej stronie znajdziesz dużo dokładnej dokumentacji (ale w języku angielskim): https://www.econologie.com/les-micro-alg ... -1860.html

I nie wahaj się skorzystać z wyszukiwarki: Paliwo z alg
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 11/08/07, 12:48

Botryococcus braunii 25–75%
Chlorella sp. 28–32%
Crypthecodinium cohnii 20%
Cylindrotheca sp. 16–37%
Dunaliella Primolecta 23%
Isochrysis sp. 25–33%
sól fizjologiczna Monallanthus >20%
Nannochloris sp. 20–35%
Nannochloropsis sp. 31–68%
Neochloris oleoabundans 35–54%
Nitzschia sp. 45–47%
Phaeodactylum tricornutum 20–30%
Schizochytrium sp. 50–77%
Tetraselmis sueica 15–23%

Niektóre gatunki mikroalg wytwarzają zapasy lipidów do 80% swojej masy, gdy są poddawane stresom, takim jak niedobór azotu lub nagły wzrost światła.

Karmisz je bardziej. Trochę jak my, jeśli się nad tym zastanowić. Analogicznie pozbawienie pożywienia (diety) powoduje, że przybieramy na wadze, ponieważ nasz organizm tworzy rezerwy.

stworzyłeś duży basen!

Dla mnie wziąłbym płytkę z poliwęglanu z aluminiowymi U na końcach.
Rodzaj panelu słonecznego z algami.
Do ekstrakcji oleju sugeruję kilka sposobów.
wirówka
filtr pasmowy
filtr płytkowy



Moim zdaniem najciekawsza jest wirówka.
filtr taśmowy jest przydatny do suszenia, ale nie do odzyskiwania oleju zawartego w komórkach.
Filtr płytkowy wymaga obsługi.

Zgadzam się z Christophem co do tego, że to jest praca i nie można jej improwizować. Powinieneś pracować z innymi ludźmi, aby połączyć swoje umiejętności. Znajdź grupę razem jesteśmy silniejsi!

Mówisz, że robisz to przy pomocy dostępnych środków.

Taki nowy filtr taśmowy jest wart ponad milion franków.
Prawdopodobnie (zobaczymy we wrześniu) zostanie sprzedany za cenę złomu!!!!
Dowiedz się o wyprzedażach fabrycznych, wyburzamy wiele z nich we Francji. :zmarszczyć brwi:
Sprzedają wszystko po każdej cenie... Mogę podać nazwisko i adres. W wiadomości prywatnej.
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 11/08/07, 17:36

Po odkryciu wyjątkowych właściwości energetycznych trawy słoniowej i jej względnej łatwości w uprawie, jestem bardziej niż powściągliwy w stosunku do eksperymentów prowadzonych przez osobników z algami oleistymi... istnieje zbyt wiele ograniczeń technicznych...

https://www.econologie.com/forums/l-herbe-a- ... t3929.html

Jeden ha daje od 5000 do 7000 litrów ekwiwalentu paliwa! „Podstawowe” algi oleiste (a więc teoretycznie nadające się do uprawy w przeciętnych warunkach) niewiele więcej… nie mówiąc już o energii wcielonej, którą trzeba usunąć… W przypadku miskanta jest ona prawie zerowa… w przypadku suszenia na słońcu.

Jeśli chodzi o wirówkę, zgadzam się z Tobą toto, wiodącą marką na rynku jest Westfalia, ale maszyna z ciągłą ekstrakcją kosztuje fortunę (w 1M frs też)... Wirówka bez ciągłej ekstrakcji o pojemności od 5 do 10 kg „suchego” materiału (dobrze, że nadal w dużej mierze mokrego, musisz zrozumieć „odwirowany” materiał) kosztuje około 5000 €… używana, ale dużo prac konserwacyjnych.

Przykład w przypadku glonów z 70% olejem, zakładając, że ekstrahuje się 100% oleju (czysto teoretycznie), centri pełne 10kg dałoby „zaledwie” 33L oleju…

Nie mówię nawet o zużyciu energii przez centrum...twarde twarde...

Oficjalna francuska strona: http://www.westfalia-separator.fr/
0 x
emariro
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 08/05/07, 10:12
x 1

Olejek z Chlorelli




przez emariro » 26/04/08, 12:12

Z Chlorellą jest to możliwe, ale trzeba zrobić fotobioreaktor. Wyjaśnienie: Hodowla w basenie laguny daje dość niski poziom lipidów, aby uzyskać ponad 30%, trzeba „zestresować” wodorosty poprzez nagłe wystawienie ich na intensywne światło lub pozbawienie azotu (trudniejsze dla amatora). Z drugiej strony bardzo ważne jest ograniczenie temperatury do 25 st. C. Do mieszanki odżywek można użyć nawozu pomidorowego, dawka uzależniona jest od ilości i koncentracji glonów. Kupiłem szczepy 45 € za dwa i zrobiłem przeszczepy. Ekstraktorem do oleju (wypożyczonym) udało mi się wydobyć olej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 26/04/08, 12:29

Oj bardzo ciekawe...

Czy możesz nam powiedzieć więcej o ekstrakcji i ekstraktorze?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138