SPAD produkuje przemysłowo

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 30/10/06, 20:35

gegyx napisał:To odpowiada na pytanie lio74, „Dlaczego pantone i / lub system G nie są uprzemysłowione?”
---
Nie złość się Christophe !
http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES ... a_eau1.htm


hummmouee!
Rozumiem... to pierwszy zarodek marketingu!
to początek...zobaczymy jak to wyjdzie... : Chichot: :| : Chichot:

ale zacząłem lepiej rozumieć różne problemy, które utrudniają uprzemysłowienie lub komercjalizację (w zależności od upodobań każdego).

dla Pitmix: ben andre dobrze to wyjaśnia: stabilna prędkość pozwala na dokonywanie tylko minimalnych korekt, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć odpowiednie parametry pracy

ale myślę trochę jak ty, każdy montaż (pracuje jak najlepiej) jest specyficzna dla każdego silnika... głównie temp. spalin + ssanie silnika
zwłaszcza w przypadku samochodów... można by prawie powiedzieć: 2 silniki (tej samej marki, tego samego samochodu) nie mają tego samego optymalne parametry pracy (ponieważ niekoniecznie postarzały się w ten sam sposób)

dla SPAD jest łatwiej... nie ma problemu z bałaganem i silnikami, które pracują prawie cały czas na pełnych obrotach... więc dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu byli w stanie zadekretować średni rozmiar bełkotki i inne średnie pomiarowe na zespoły, które działały dobrze i ....... wskakuj tam ....... MAGIS oszczędzanie paliwa, które działa
poza tym nie szaleją dają zakres ekonomiczny od 30 do 60% i ''' jeśli silnik jest kompatybilny""

więc działa, raczej przeciętnie, ale ma tę zaletę, że działa i zanieczyszcza mniej!!! :D : Chichot: :D
więc nawet BRAVO, wszystko w ciągu 2 lat prototypowania i badań...
jeszcze raz + BRAWO jeśli część zysków zostanie przeznaczona na sfinansowanie studiów na ten temat... na przykład pilni i pełni pasji studenci... : Lol: :D

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 30/10/06, 23:12

I myślisz, że będzie „zadowolony lub zwrócony”, ponieważ w rzeczywistości, jeśli nie możesz tego naprawić (przejrzyj post z pit mixem), masz to..

Facet z soleol, którego christophe nie mógł zadowolić, był w moich oczach uczciwy i nie szukał pieniędzy. Zdarzyło się, że przejął zestaw, nie wiem kto na forum?

Dziękuję Andrzeju za te wyjaśnienia.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 04/11/06, 19:40

Christophe napisał:
PITMIX napisał:Rzeczywiście Christophe.
Bez względu na cenę 1200 lub 2000 euro, jeśli opłacalność pozwala rolnikom wystarczająco szybko amortyzować inwestycję.


Zwrot z inwestycji w dziedzinie energetyki wynosi zwykle od 10 do 15 lat....tak więc dla 30% gwarancji na silnik o mocy 100 KM, który pracuje 1000h rocznie, cóż, ta cena nie jest w dużej mierze przesadzona...Pozwolę ci zrobić matematykę ;)



Doping wodą ma skutki zwłaszcza na nieco starszych ciągnikach i generalnie te, które robią 1000h (licznik motogodzin, czyli ponad 1000h na godzinę) robią to nie z kupami złomu, ale z maszynami, które mają maksymalnie 5 lat (to jest średnia) .
W przypadku gospodarstwa lepiej liczyć około 500 godzin rocznie dla starego ciągnika, który ma co najmniej 20 lat, słynnego parobka.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/11/06, 20:42

Christophe napisał:Cytuję Petit: „ten system zwiększania wydajności spalania poprzez katalizę elektrodynamiczną”

„Podobnie jak w przypadku chmury burzowej, ta mgła jest ładowana elektrycznością. Następnie jest mieszana z paliwem oleju napędowego. Pole elektryczne wytwarzane przez mikrokropelki rozbija długie cząsteczki paliwa, zwiększając wydajność spalania i zmniejszenie zanieczyszczenia poprzez uwalnianie niespalonego materiału. "


Ponownie: to jest Czysta spekulacja (jak zwykle w przypadku Petita) albo musisz to udowodnić testami… nie mów mi, że nie ma zdolności (relacje techniczne)… dla byłego dyrektora badawczego musi mieć relacje…[ ...]
Próbuje wyjaśnić w dalszej części artykułu ...
W rzeczywistości traktuję to bardziej jako podsumowanie jego hipotezy refleksyjnej... Trochę jak podsumowanie, które znajduje się w każdym artykule naukowym, na początku.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 05/11/06, 11:28

Za to, że omówiłem to wokół mnie, nie znam do tej pory żadnego kolegi, który byłby gotów włożyć taką sumę do pudełka na losowe wyniki.. i Bóg jeden wie, czy zrobiłem rozgłos na korzyść otaczającego mnie pantone!

Z drugiej strony, dając plany budowy dla tych, którzy nie mają internetu i rzetelnych porad, klientów jest trochę więcej.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 04/01/08, 07:27

Tak, spad, który może osiągnąć 60% oszczędności :D

Kod: wybierać

http://www.biort.com/energie.htm
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/01/08, 10:01

Ale tak, ale tak... to tylko sprzedawca...
0 x
eologia
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/04/08, 13:19
Lokalizacja: Lille

a wy panowie?




przez eologia » 22/04/08, 13:50

Witam,

...i serdeczne pozdrowienia dla wszystkich eksperymentatorów i animatorów tej strony.

Tytułem prezentacji kawałek historii: szukając informacji o biopaliwach z mikroalg, pomyślałem, że zacznę tworzyć pudełko, w międzyczasie pojawił się projekt shamack, już mi nie potrzebny. A potem, śledząc regularnie jego postępy, kilka miesięcy temu odkryłam proces Gillier Pantone (tak, wiem, że trwało to bardzo długo). Mówię sobie, że jeśli to zadziała, to jest super, że w końcu pozwoli mi iść rano do pracy bez wpatrywania się we wskaźnik „natychmiastowej konsumpcji”. Jestem inżynierem, ale nie mechanikiem, więc mówię sobie, że go kupię. I niezbyt poważne rzeczy do sprzedania, a zwłaszcza tylko nieubezpieczone, ale czytając cię, wydaje się, że to działa i może być uprzemysłowione, niezawodne, zoptymalizowane itp.


Wydaje mi się jednak, że jeśli naprawdę chcemy mieć pozytywne działanie i realny wpływ na środowisko, to 200 pojedynczych samochodów i traktorów nie wystarczy. Poza demokratyzacją i upowszechnieniem tego rodzaju procesu, który nawet jeśli jest prosty, pozostaje techniczny, będzie się to odbywało jedynie poprzez sprzedawanie go w „zestawie”.
To wy rozpowszechniacie i rozwijacie tę ideę we Francji, a zatem macie legitymację. Dlaczego nie zrobić tego całkowicie?

Jeśli przeraża Cię myśl o stworzeniu firmy, wielu (w tym ja) może Ci pomóc, nie kwestionując bezpłatnego udostępniania (znasz bardzo dobrze zasadę patentu, ponieważ go tutaj rozpowszechniasz).

Proszę o kontakt w tej sprawie.
0 x
spójrzmy na siebie z uśmiechem w lustrze: posprzątajmy!

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 238