PANTONE ARGENTINO Z wytwornica pary WŁĄCZONE

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
rodibruno
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 157
Rejestracja: 06/11/06, 22:19
Lokalizacja: ARGENTYNA
x 6

PANTONE ARGENTINO Z wytwornica pary WŁĄCZONE




przez rodibruno » 10/04/08, 04:27

Przedstawiam do Waszej opinii mój własny pomysł (nie jeśli ktoś już przedstawił coś podobnego):
Co zdaniem specjalistów od wytwarzania pary obejmuje koncentryczną komorę na zewnątrz rury wydechowej, w której mieściłby się reaktor?
Uważam, że jest to bardzo kompaktowy model, nadający się do montażu w ciężarówkach, ciągnikach i tam, gdzie nie ma dużo miejsca na instalację.
Do listu dołączę rysunek objaśniający.
dziękuję
0 x
pombo508
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 04/04/08, 07:49
Lokalizacja: 28




przez pombo508 » 10/04/08, 08:02

cześć rodibruno,

Nie jestem jeszcze ekspertem, ale wyrażę swoją opinię. Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, reaktor musi być umieszczony w obrębie gazów spalinowych, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że proces nie zadziała, w tym sensie, że właśnie na tym polega odzysk energii. Natomiast system waporyzacji możemy wykonać gdziekolwiek chcemy. Ale najlepiej jest poeksperymentować, Twój pomysł może być dobry, ale dowiesz się tego tylko wtedy, gdy spróbujesz.

jeśli brakuje Ci miejsca, czy słyszałeś o „bezpośredniej reakcji” GVI? Jeśli nie, dowiedz się więcej na ten temat, to bardzo interesujące. Ale w przypadku ciężarówki musisz mieć miejsce na wszystkie systemy Pantone.

Życzę powodzenia i nie mogę się doczekać, aż zobaczę Twoje rysunki objaśniające, ponieważ nie jestem pewien, czy w pełni zrozumiałem Twój pomysł.

Bonne Journée
0 x
rodibruno
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 157
Rejestracja: 06/11/06, 22:19
Lokalizacja: ARGENTYNA
x 6

RYSUNEK ZESPOŁU Z INCORPORATED GV




przez rodibruno » 10/04/08, 14:08

pombo508 napisał:cześć rodibruno,

Nie jestem jeszcze ekspertem, ale wyrażę swoją opinię. Jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, reaktor musi być umieszczony w obrębie gazów spalinowych, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że proces nie zadziała, w tym sensie, że właśnie na tym polega odzysk energii. Natomiast system waporyzacji możemy wykonać gdziekolwiek chcemy. Ale najlepiej jest poeksperymentować, Twój pomysł może być dobry, ale dowiesz się tego tylko wtedy, gdy spróbujesz.

jeśli brakuje Ci miejsca, czy słyszałeś o „bezpośredniej reakcji” GVI? Jeśli nie, dowiedz się więcej na ten temat, to bardzo interesujące. Ale w przypadku ciężarówki musisz mieć miejsce na wszystkie systemy Pantone.

Życzę powodzenia i nie mogę się doczekać, aż zobaczę Twoje rysunki objaśniające, ponieważ nie jestem pewien, czy w pełni zrozumiałem Twój pomysł.

Bonne Journée


Cześć Pombo:
Załączam ten rysunek poglądowy na piśmie, co prawda w ciężarówce jest wystarczająco dużo miejsca na cały system Pantone, jednak staram się uprościć montaż. jeśli byłoby to możliwe samodzielnie, potrzebowalibyśmy tego zespołu i zbiornika na wodę, uważam, że byłby on bardziej kompaktowy niż GV oddzielony i podłączony od zewnątrz gumową rurką.
Umieściłem wylot w celu wykonania tamy, równolegle do wlotu wody do zbiornika stałopoziomowego, aby uniknąć przypadkowego zalania komory w przypadku zakleszczenia się pływaka w zbiorniku.
Czekam na komentarze!!
Pombo: jesteśmy w trzecim świecie, w tej chwili mój UP-LOAD jest bardzo niski i nie mogę zamontować archiwów...
Spróbuję ponownie później.

Pozdrowienia
Rodi
https://www.econologie.info/share/partag ... 7J4GNg.jpg

Obraz
0 x
Manix07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 26/02/08, 17:47
Lokalizacja: Aubenas Ardèche




przez Manix07 » 10/04/08, 19:00

Jakiś czas temu wyobraziłem sobie taki system offsetowy.
Obraz

Podobnie jak Ty, dużo myślałam o Pantone i poszukiwaniu idealnego modelu, jednak uważam, że dopóki nie przejdziemy do realizacji, pozostają tylko niepewności.
Zobacz

https://www.econologie.com/forums/dopage-mot ... 83-30.html
0 x
A 18 lat wiedziałem, pieniądze, miłość, róże, a teraz, że rok ma, wiem, że nigdy nie wiadomo. Jean Gabin
Manix07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 26/02/08, 17:47
Lokalizacja: Aubenas Ardèche




przez Manix07 » 10/04/08, 23:14

Obraz reaktora
Obraz
0 x
A 18 lat wiedziałem, pieniądze, miłość, róże, a teraz, że rok ma, wiem, że nigdy nie wiadomo. Jean Gabin
rodibruno
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 157
Rejestracja: 06/11/06, 22:19
Lokalizacja: ARGENTYNA
x 6




przez rodibruno » 11/04/08, 04:26

Manix07 napisał:Obraz reaktora
Obraz



Cześć MANIX:
Rozumiem, że: czy wtryskujesz gaz z nieszczelności wewnątrz reaktora?
Wydaje mi się, że przy wyższych obrotach odczuwalne byłoby większe ukłucie przepustnicy: prawda? Czy umieszczenie motylka w głównym przewodzie nie byłoby odpowiednie, aby przepchnąć większość gazów przez przewód zawierający reaktor?
pozdrowienia
Rodi
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 197