Ekologia społeczeństwa, nasze kozły ofiarne dla środowiska

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 28/03/08, 18:22

No cóż, mówiąc, że społeczeństwo za bardzo atakuje pojazdy 4x4 i „gdzie indziej są gorsze”, obawiam się, że tak, Jmenfoutyści nie czują się wzmocnieni w swoich przekonaniach…

Christophe napisał:
indy49 napisał:Krótko mówiąc, dajesz powód wielu ludziom, którzy mogliby, gdyby chcieli, uratować kilka elektrowni i kilka baryłek ropy... Dajesz im usprawiedliwienie dla dalszego przymykania oczu na własne zachowanie. :płakać:


Kto? Nie wiem, do kogo celujesz, ale jeśli to do mnie, to masz na myśli, że oskarżając rządy o nic nie robienie, legitymizuję ludowy „menfoutisme”?

Zapłata: tak, czemu nie?
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 28/03/08, 18:32

Bonjour à tous

Niewielu ludzi zwraca uwagę na wszystko co robi... a na co dzień... jeśli chodzi o różne i różnorodne odpady... Zawsze możemy starać się ulepszać i myśleć o tym tak często jak to możliwe. Staram się nie przegapić „dużych” punktów (oczywiście w mojej skali : Mrgreen: ).

Ostatni „dobry” punkt, przy odnawianiu rozwijającej się maszyny, jak mi przysługiwał rozdział, naprawdę naciskałem na hierarchię, aby kupowała nie najtańszą maszynę (prawie o połowę tańszą), ale tę bardziej ekonomiczną w użyciu (oszczędność na zużyciu wody ( zużycie/3!na 90 l/godz. 16 godz./dzień przez cały rok...możemy oglądać : Mrgreen: )

Zwykle nie jest to dla niego w ogóle kryterium (nie obciążają go koszty eksploatacji).... (w stylu: „Mój maleńki, mam budżet do przestrzegania i inne priorytety... ! ) i tak kupił odpowiednią maszynę. Tak!!!!!!

Jest jeszcze jedna kwestia, która przychodzi mi do głowy. W dużej zautomatyzowanej instalacji znajduje się piekarnik elektryczny o mocy 150 kW, który działa godzinami, nawet gdy jest pusty. Wszystko to dlatego, że zarządzanie programem automatu zostało maksymalnie uproszczone, aby szybko oddać go do użytku.

Przy następnej awarii, gdy inżynier automatyk będzie miał ręce w programie, będę miał mu do przekazania sugestie... to jest ten typ, przy 2-3 linijkach kodu opracowanych w pół godziny zaoszczędzimy kilka godzin pracy ogrzewanie dziennie bez ryzyka dla maszyny i procesu. Trzeba po prostu zapytać..bo nikogo to nie obchodzi....:zmarszczyć brwi:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 28/03/08, 18:36

indy49 napisał:No cóż, mówiąc, że społeczeństwo za bardzo atakuje pojazdy 4x4 i „gdzie indziej są gorsze”, obawiam się, że tak, Jmenfoutyści nie czują się wzmocnieni w swoich przekonaniach…


:? :? :?

No cóż, właśnie to chcę potępić. poprzez kozły ofiarne „my” (= media) „odświadomiliśmy” większość populacji!!!

Innymi słowy: WSZYSCY jesteśmy odpowiedzialni i winni... niektórzy bardziej niż inni, to wszystko...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 28/03/08, 18:46

Christophe napisał:
Zapłata: tak, czemu nie?


+1
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 28/03/08, 19:33

Utworzenie Fundacji Ekologicznej... to piękny i ambitny projekt... wymagający refleksji : Idea: ale na pewno warto 8)
0 x
Obraz
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 29/03/08, 15:29

Brawo Flytox!

Christophe napisał:No cóż, właśnie to chcę potępić. poprzez kozły ofiarne „my” (= media) „odświadomiliśmy” większość populacji!!!


Tak, rozumiem Twój punkt widzenia, ale nie powinniśmy też (moim zdaniem) mówić, że 4x4 nie zanieczyszczają środowiska, bo jest ich niewiele... Nie mówisz tego wprost, ale właściciel 4x4 będzie zachwycony zinterpretować to z strony, która mu odpowiada... Nie sądzisz?

(bez wrogości)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/03/08, 15:56

No tak, ale hej... zawsze możesz obrócić argument na swoją korzyść...

Nie przeszkadza to jednak w indywidualnym podejściu do 4x4 = większego gówna niż „klasyczny” samochód…Po prostu na poziomie globalnym są gorsze...


Ale nie możemy zadowolić wszystkich...Problem w tym, że mówiąc smutną (?) prawdę i strzelając do wszystkich, ryzykujemy, że zostaniemy...samotni... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arthur_64
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 224
Rejestracja: 16/12/07, 13:49
Lokalizacja: Pau




przez Arthur_64 » 29/03/08, 16:12

Mimo to Łada Niva, prawdopodobnie pantonizowana, nie jest gorsza niż R25 V12!

Wszystko zależy od użytkowania. Tak, SUV-y używane tylko w mieście to herezja. Ale HiLux znajomego rolnika, który jest także leśnikiem na ponad 100 ha, ma większy sens niż te same podróże Massey-Fergusonem!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/03/08, 16:44

Oczywiście… mówimy o miejskich SUV-ach… które NIE są pojazdami miejskimi ze względu na ich specyfikację…

Myślę, że obecnie 80% sprzedawanych SUV-ów/4x4 to pojazdy miejskie...
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 29/03/08, 19:24

Christophe napisał:Nie zapobiega to 4x4 = większemu gównu niż „klasyczny” samochód na poziomie indywidualnym…[b]Po prostu na poziomie globalnym jest gorzej.


Cóż, zgadzamy się :D
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 220