Pantone zimą?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
V8zielony
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/03/08, 20:20
Lokalizacja: Montreal

Pantone zimą?




przez V8zielony » 27/03/08, 18:52

Jestem w tym nowy forum...

Mam nadzieję, że temat mojego posta trafił w odpowiednie miejsce, ale z góry dziękuję wszystkim, którzy mogą mi pomóc :D

Od jakiegoś czasu przeglądam to, co zostało powiedziane, opisane i przeanalizowane na setkach stron dotyczących pantone. Przyznaję, że nie udało mi się jeszcze wszystkiego przeczytać, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na pewne pytanie, które wydawało mi się dość proste!

Chcę zacząć od instalacji systemu pantone w kamperze znajomego. Ten pojazd jest wyposażony w duży silnik V8 o pojemności 440 cali sześciennych... Ponieważ jesteśmy w Quebecu, a zima trwa długo, moje największe pytanie brzmi, czy uda mi się sprawić, by ten system działał zimą!

Oto moje pytania:

- Czytałem, że do benzyny można dodać nawet 75% wody, inni mówią mniej... Jaka jest prawdziwa miara, która może być możliwa zimą?

- Czy podczas tankowania wlewasz wodę i benzynę bezpośrednio do tego samego zbiornika paliwa?

- Czytałem też, że w reaktorze mogą wystąpić problemy z zamarzaniem, prawda czy fałsz?

- Czy pełny system wodorowy, taki jak Meyer, byłby lepiej przystosowany do zimy?

Jestem dobrym mechanikiem i majsterkowiczem, ale nie znam się na chemii!Mogę mieć inne pytania dotyczące gazów, ale poczekam na wasze odpowiedzi, zanim przejdę dalej... : Idea:

Dziękuję wszystkim i Christophe'owi, który pomógł mi z moim problemem z rejestracją! : Chichot:
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155