Pralka Rainwater VS

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
vassago076
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 14/09/05, 22:19

Pralka Rainwater VS




przez vassago076 » 15/02/08, 17:47

cześć wszystkim
wielu używa wody deszczowej do toalet, ale chciałbym wiedzieć, co z pralką? czy możemy nosić ubrania do prania z wodą deszczową bez ryzyka, ponieważ woda ma kontakt z dachem, więc bakterie w perspektywie (wróbel fante itp.) ???

dziękuję
0 x
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 15/02/08, 21:06

Podczas odzyskiwania wody deszczowej widziałem w domu ekologicznym rozwiązanie stosowane przez dom w Szwajcarii, które wydawało się szczególnie inteligentne: pierwsze 15 minut ulewy trafiło do kanalizacji lub wody deszczowej i tylko potem, po wymyciu atmosfery i dachu, woda była gromadzona. Wydawało mi się to dobrym pomysłem, aby nie bać się zbyt wielu odchodów i innych zabrudzeń.
Ale jestem świadomy, że tak naprawdę nie odpowiedziałem na twoje pytanie! :|

Dobry wieczór,
Jean-Christophe
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 16/02/08, 08:39

Halo

JCF ma rację, nie możemy odzyskiwać wody od początku deszczu z powodu wszystkich zanieczyszczeń, pyłu, zanieczyszczeń, metali ciężkich itp.
Jeśli chodzi o zastosowanie w sieci mieszkaniowej, jasne jest, że istnieje zagrożenie dla zdrowia z powodu proliferacji bakterii w wodzie, ale jest to inny temat
Problem jest taki sam w przypadku wody ze studni (patrz temat na ten temat forum )

Do użytku w pralce powiedziałbym, że jest lepsza niż twarda woda z sieci, ale potrzebujesz wzmacniacza
W przypadku bakterii uważam, że pranie jest o wiele więcej niż w wodzie (pot, plamy itp.)
W każdym razie uważam, że bakterie nie przeżywają, gdy pranie jest suche i wystawione na słońce na suszarce.

A+
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 16/02/08, 10:01

Kilka lat temu (10 lat?) Francuski wynalazca opracował oszczędzającą wodę pralkę. Zasada polega na przechowywaniu ostatniej wody do płukania w zbiorniku, aby następnie wykorzystać ją jako pierwszą wodę do mycia w kolejnej rundzie detergentu. Zbiornik wody jest zainstalowany w miejsce balastu. Oszczędzamy dwadzieścia litrów na każdej trasie.
Rzeczy zostaną „odkryte na nowo” przez Philipsa lub innego producenta, gdy wynalazek trafi do domeny publicznej ...
0 x
vassago076
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 14/09/05, 22:19




przez vassago076 » 16/02/08, 10:28

dziękuję za pierwszą odpowiedź,

w rzeczywistości już zaplanowałem instalację (w tym booster) : Chichot: ) do wody toaletowej i aby uniknąć kontaktu wody pitnej z wodą deszczową, naleję tylko jeden kran z pływakiem po lewej stronie spłuczki, ponieważ dopływ wody pitnej znajduje się po prawej stronie z tego byłbym cicho co pozwoliłoby mi otwierać i zamykać do woli w zależności od zapasu wody jaki bym miał w swoich zbiornikach z drugiej strony na problem bakterii w wodzie pralki myślałem że włożyć tabletkę wybielacz od czasu do czasu mam zamiar odzyskać 3 plastikowe zbiorniki po 1000 litrów nie wydaje mi się, żeby to było za dużo, a co do cięższych materiałów pomyślałem, że zbiorniki połączę w „kaskady” i spróbuję odtworzyć układ osiadać trochę jak na szamba i założyć pończochę na mój sitko i umieścić w ostatnim zbiorniku to dodam filtr 25 mikronów sprzedawany w handlu na wylocie z booster.

całość nie będzie mnie kosztować od 150 do 200 euro, odkąd dostałem czołgi : Mrgreen:

co myślisz
0 x
turbozender
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 112
Rejestracja: 18/12/06, 14:24




przez turbozender » 16/02/08, 15:08

powitanie
ja minęły 3 lata, że ​​wc i 2 lata, że ​​pralka jest na wodzie mojej studni

z pewnością pb nie jest takie samo, ale miało dać wodę młynie
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 16/02/08, 19:32

Dla vassago076

Widzę, że twój projekt jest już starannie przemyślany
W przypadku przechowywania wody, z dekantacją i zbyt pełnym w następnym zbiorniku, twój pomysł nie jest z góry a priori
Umieszczenie kratki w odległości kilku cm na dnie zbiorników zapobiegnie nadmiernemu mieszaniu się osadów podczas ulewnego deszczu
Przede wszystkim trzymaj czołgi z dala od światła
Konieczne jest inaczej, na ścianach pojawią się glony (mam pb z plastikowym zbiornikiem o pojemności 1000 l umieszczonym na zewnątrz, ale w cieniu, podczas gdy w moim zakopanym zbiorniku nie)
Do dezynfekcji wody nie znam alternatywy dla chloru, musisz przeszukać sieć. Może utwór, dotlenić wodę bełkotem?

Jeśli chodzi o drugi obwód zasilający ze wzmacniacza, jest to idealne rozwiązanie, bez ryzyka pomieszania
Z drugiej strony konieczne będzie od czasu do czasu otwieranie normalnego obwodu, aby uniknąć zbyt długiego zastoju wody na końcach obwodu wodnego.

powodzenia

A+
0 x
mały wróbel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 214
Rejestracja: 30/09/06, 21:23
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez mały wróbel » 16/02/08, 20:42

Witam,

Chciałbym tylko wyjaśnić, że nie jest konieczne uleganie "bakteriofobii pasterowskiej" dotyczącej stosowania w LL lub LV ...

zachowując zdrowy rozsądek ... nie trzeba się trzymać ...

Pozwalam odesłać cię do niektórych moich artykułów na ten temat .. w celu uzyskania różnych szczegółów ..:
> Odzysk wody deszczowej: procedura ...: Krok 2: filtracja wstępna

> Odzysk wody deszczowej: procedura ...: Krok 5: filtracja

Cordialement : Wink:
0 x
również witam ciebie !! ...
vassago076
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 14/09/05, 22:19




przez vassago076 » 20/02/08, 12:14

Dziękuję za ten artykuł, ponieważ to prawda, że ​​zastanawiałem się nad typem filtra do licznika.

Więc jeśli dobrze zrozumiałem, musiałbym umieścić filtr 10µ do użycia w pralce i WC?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 269