Jakość wody do domieszkowania wody w silniku?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia

Jakość wody do domieszkowania wody w silniku?




przez ak » 15/02/08, 18:38

Witam,
jesteśmy w trakcie tworzenia reaktora i GV, aby „pantomizować” Citroena c15... wspaniała przygoda.
Szukam wszelkich możliwych informacji na stronie oraz na stronie QuantHomme, poprzez liczne eksperymenty i ulepszenia (lub ciekawe niepowodzenia).
Nie widzę nic na temat rodzaju użytej wody (może nie szukałem wystarczająco uważnie?).
Czy chciałbyś skierować nas do dostępnych informacji lub po prostu odpowiedzieć na nasze pytania:
Tutaj ta na kranie jest mocno wapienna i głupio mi się wydaje blokowanie całości wapieniem...
Czy wodę deszczową można wykorzystać przy użyciu małego filtra, czy istnieje ryzyko zablokowania dopływu wody lub wprowadzenia zanieczyszczeń do SG? W przeciwnym razie co pozostanie: woda destylowana? Czego używasz?

Dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Alain i Dan
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 15/02/08, 20:03

Halo

różnica w jakości wody jest niewielka

Jednak kamień wapienny i osady w wodzie nie są wadą, powiedziałbym nawet, że w okresach (docierania) ten osad na pręcie i w przewodach czyni go izolującym, może to tylko poprawić system.
Używam wody deszczowej, roztopionego śniegu, źródlanej lub wypompowanej ze studni i często wody, której sam bym nie wypił.
Unikam wody destylowanej. filtruj wodę pitną, wodę z kranu zawierającą chlor.
Do wody dodaję odrobinę octu w niewielkiej ilości
Ci, którzy pracują z bełkotką na dłuższą metę, tworzą osad na dnie bełkotki, nie jest to niewygodne.

Tego wszystkiego dowiesz się próbując, a jest to bardzo długie i trudne do zmierzenia, szczególnie jeśli różnica w wydajności jest niewielka.
udaje mi się przypisać to wodzie lub innym zmianom, temperaturze drogi itp. Trudno więc być kategorycznym, ale kiedy masz dobry wynik w podróży, próbujesz powtórzyć ten sam przepis

Zatykanie układu jest niewielkie po 10 000 km, tworzy w rurach małą szarą warstwę, ale nie więcej.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 15/02/08, 22:11

Cześć Ak

Na stronie wiele osób mówiło o brudzie i innych niezidentyfikowanych osadach, które zawsze kończą się zatykaniem dysz i innymi drobnymi ograniczeniami. Jeśli twój zespół go używa, nie zapomnij o filtrze, który działa dobrze w górę. Zaoszczędzi to dużo jazdy, z której nie możemy wyciągnąć żadnych wniosków, ponieważ spowodowało to zmianę parametrów bez Twojej wiedzy i woli. : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 16/02/08, 22:56

Bonjour à tous

Ponieważ dodałem trochę octu (białe wino z estragonem : Mrgreen: ) w wodzie i przepuściłem przez filtr do kawy, wytworzyło się w białawej zawiesinie mnóstwo brudu, którego nie miałem przed używaniem wyłącznie wody destylowanej. Mam jednak małą metalową powierzchnię styku z wodą i jej octem (2 mosiężne łączniki, kawałek miedzianego drutu i być może część pompki wycieraczki), cała reszta jest plastikowa.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia




przez ak » 17/02/08, 11:07

Witam,
Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi. Jeśli chodzi o chlor w wodzie dystrybucyjnej, nie sądzę, że stanowi to problem, ponieważ wystarczy pozostawić tę wodę na noc w powietrzu, aby chlor odparował. Z drugiej strony osadzający się kamień wydaje mi się być znacznie większym problemem, szczególnie w przypadku systemu G+ z pierścieniową wytwornicą pary, która szybko napełniałaby się.
Myślę, że będziemy używać wody deszczowej, wypompowanej na powierzchnię zbiornika, nawet jeśli będzie się to wiązało z jej niewielkim przefiltrowaniem, a przede wszystkim unikaniem zbyt długiego stagnacji w zbiorniku, aby uniknąć rozwoju glonów czy bakterii. Rezultat zobaczymy w odwadniaczu kotłowym, który w zasadzie pozostanie łatwiej dostępny.
Jeśli chodzi o ocet, to jestem trochę zdziwiony: osobiście nie odważyłbym się dobrowolnie wprowadzać kwasu do obiegu (z drugiej strony woda deszczowa może być z natury lekko kwaśna). Jaki jest z tego pożytek?

Jeszcze raz dziękuję za Wasze świadectwa i dyskusje oraz za tę stronę i forums które pozwalają na te pytania i wymianę zdań.
0 x
Alain i Dan
ak
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 09/02/08, 09:03
Lokalizacja: Kościół Mesnil (Houyet) - południowa Belgia




przez ak » 17/02/08, 12:57

Witam ponownie,

Jeśli chodzi o ocet, to jestem trochę zdziwiony: osobiście nie odważyłbym się dobrowolnie wprowadzać kwasu do obiegu (z drugiej strony woda deszczowa może być z natury lekko kwaśna). Jaki jest z tego pożytek?


Cóż, czytając lepiej, wyobrażam sobie, że odpowiedź znajduje się w tekstach i wiadomościach na temat „jonizacji pary wodnej”? Trochę ciężko mi to odczytać, ale wynik Twoich testów jest taki, że woda kwaśna byłaby bardziej „interesująca” niż woda zasadowa? A może używasz go na etapie testów?
Dziękuję.
0 x
Alain i Dan
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/02/08, 17:52

Halo
Myślę, że będziemy używać wody deszczowej, wypompowanej na powierzchnię zbiornika, nawet jeśli będzie się to wiązało z jej niewielkim przefiltrowaniem, a przede wszystkim unikaniem zbyt długiego stagnacji w zbiorniku, aby uniknąć rozwoju glonów czy bakterii.

zużytą wodę należy zużyć, jeśli zalega w zbiorniku podczas upału, zatyka małe otwory i rury, staje się galaretowata
Problem o którym nie wiemy w przypadku bubblera, chociaż na dnie bubblera znajduje się osad.

wyjaśnienie jakości wody nie wiem, postępuję metodą badania i eliminacji, noszę ze sobą zapas wody, jeśli mi się skończy, czasami zbieram ją do rowu przy drodze, a czasami zimą Zbieram śnieg bezpośrednio do bełkotki.

Nie jestem fanem rafinowanych, oczyszczonych materiałów
czasami to zanieczyszczenia tworzą jakość..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 18/02/08, 23:18

Bonjour à tous

Kara octem, zła manipulacja i chmiel szklanką octu rozlaną na dywanik samochodu..... Lepsze to niż smród wymiocin, ale i tak niepokojący po południu spędzonym na słońcu.... : Mrgreen: André, czy naprawdę jesteś pewien, że działa lepiej z octem???? : Mrgreen:

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79