Budynek w Szwecji ogrzewany ludzkim ciepłem

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Budynek w Szwecji ogrzewany ludzkim ciepłem




przez Targol » 09/01/08, 16:58

mały powrót, żeby wam to przedstawić:

SZTOKHOLM (AFP) – Ciepło wydzielane przez tysiące ludzi przechodzących codziennie przez główny dworzec kolejowy w Sztokholmie zostanie wykorzystane do częściowego ogrzania nowego budynku znajdującego się w pobliżu, poinformowali w środę przedstawiciele projektu.

„Tak wielu ludzi przechodzi przez Central Station… chcemy zebrać trochę ciepła, które produkują, aby pomóc w ogrzaniu nowego budynku” – powiedział AFP Karl Sundholm z firmy zarządzającej nieruchomościami Jernhuset.

Każdego dnia przez stację przechodzi około 250.000 XNUMX osób.

"Każdy wytwarza ciepło (...) Zamiast otwierać okna i wypuszczać to ciepło, chcemy je wychwycić przez system wentylacji" - wskazał pan Sundholm.

Ciepło wydzielane przez człowieka posłuży do podgrzania wody, która będzie następnie transportowana do nowego budynku, w którym znajdą się biura, mały hotel i sklepy. Jego budowa powinna zakończyć się na początku 2010 roku.

„To stara technologia, ale zastosowana w nowy sposób. To tylko rury, woda i pompy, ale według naszej wiedzy nikt jeszcze w ten sposób tej technologii nie stosował” – kontynuował i dodał, że system powinien obniżyć koszty ogrzewania nawet o 20 %.

Powiedział, że konfiguracja tego systemu nie powinna być skomplikowana, a instalacja rur i pomp powinna kosztować około 200.000 21.200 koron szwedzkich (XNUMX XNUMX euro).

„Jak na duży budynek, który ma kosztować kilkaset milionów koron, to niewiele” – powiedział Sundholm.


Źródło: Wiadomości Yahoo

PS: Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/01/08, 17:39

Mały powrót? zostawiłeś nas? :płakać: To prawda, że ​​widywaliśmy się rzadziej, ale nie sądziłam, że to było zerwanie...

Dla twojej wiadomości: po siku krów w Niemczech, oto regeneracja potu szwedzkich kobiet... Do wyboru wolę drugie rozwiązanie... : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 01 / 08, 18: 08, 1 edytowany raz.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 09/01/08, 18:03

Christophe napisał:Mały powrót? zostawiłeś nas? :płakać:
Nie ...
Christophe napisał:To prawda, że ​​widywaliśmy cię rzadziej
Tak...
Christophe napisał:Ale nie myślałam, że to rozstanie...
Nie ...

: Lol:

Powiedzmy, że przez kilka miesięcy nie było mnie tu zbyt dużo : Oops:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 09/01/08, 18:09

Targol napisał:Powiedzmy, że przez kilka miesięcy nie było mnie tu zbyt dużo : Oops:


Cóż, rzeczywiście!

W tej sprawie właśnie wysłałem Ci PW :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 16/01/08, 13:30

Właśnie pojawił się w wiadomościach FR2 około 13:25.

Jeśli Loxo lub/i Jean zobaczy tę wiadomość...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 16/01/08, 19:06

Właściwie mam wrażenie, że to mega pompa ciepła połączona z dużym dużym VMC o podwójnym przepływie.

Odnawiając powietrze w stacji, odzyskuje się kalorie uwalniane przez osoby w tranzycie na stacji i podgrzewanie wody.

Jak co, wszędzie jest energia do odzyskania.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 16/01/08, 19:17

Tak, myślę tak samo, chociaż podwójny VMC nie potrzebowałby nawet pompy ciepła ...

Biorąc pod uwagę cenę (20 000 € według raportu!) nie jestem pewien, czy istnieje pompa ciepła, wiedząc, że 20 000 € to cena pompy ciepła POWIETRZE-POWIETRZE dla osób indywidualnych... patrz:
https://www.econologie.com/forums/remplaceme ... t4651.html

Hej, widziałeś (na raporcie) rozmiar NAKRĘTEK i śrub wymiennika? Czy ktoś wie dlaczego są takie "duże"? Rozszerzanie się?
0 x
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 03/02/08, 20:16

Nie widziałem raportu, ale wydaje mi się, że jest to pompa ciepła powietrze/woda, której charakterystykę chciałbym mieć. COP musi być wysoki i dość stały.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 208