Czy projekt ekologicznych domów z ikei jest opłacalny we Francji?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 09/01/08, 16:33

Citro napisał:Możliwe są ceny od 20 000 do 50 000 EUR z podatkiem przy bardzo ekonomicznych materiałach, takich jak słoma lub surowa ziemia.


W sumie delta z ceną sprzedaży projektów Ikei = efekt marketingowy...

Nie zaglądałem jeszcze na oficjalną stronę projektu, ale myślę, że trochę mnie to zirytuje... cóż, możemy mieć kilka dobrych niespodzianek...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 09/01/08, 18:32

Citro napisał: : Arrow: I tu znowu nadużycie tego terminu ekologiczny.
Wreszcie, cena prawdziwie ekologicznych konstrukcji, na przykład w ramach drewnianych, surowej ziemi, słomy lub innej izolacji na bazie materiałów roślinnych, oprócz magazynowania CO2, a tym samym umożliwienia ujemnego bilansu CO2 (z wyłączeniem szarej energii) i zapewnienia wyższego komfortu cieplnego dla „tradycyjne” konstrukcje są nieporównywalnie tańsze.

Możliwe są ceny od 20 000 do 50 000 EUR z podatkiem przy bardzo ekonomicznych materiałach, takich jak słoma lub surowa ziemia.

Całkowicie się zgadzam.

Citro napisał:Mój znajomy zbudował swoją główną drewnianą rezydencję za 15 000 euro na gruntach wiejskich (grunty rolne), na które uzyskał pozwolenie na budowę.
Jego "domek" postawiony na betonowych podkładkach, uważany za "zdejmowany" zwalnia go z podatku od nieruchomości!

Czy możesz nam powiedzieć więcej na temat tego fiskalnie „usuwalnego” aspektu? Czy ma to związek z lekkim domem rekreacyjnym? Wiedziałem, że przyczepy kempingowe i domki mobilne są zwolnione z podatku od nieruchomości, ale tam, od momentu wydania pozwolenia na budowę, jest to bardzo zaskakujące!
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 09/01/08, 19:11

witam,
Czy możesz nam powiedzieć więcej na temat tego fiskalnie „usuwalnego” aspektu?

+1

I. Karta informacyjna
mężczyzna ⃥
Między 25 a 35 rokiem życia ⃥

Inne osoby bez aktywności zawodowej

Bac +2
W konkubinacie
- W domu
- Na obszarach wiejskich


4) Uszereguj te kryteria zakupu domu według ważności (1 = najważniejsze, 8 = najmniej ważne)

3Odległość od miejsca pracy ⃥
2Cena Powierzchnia jest łączona, ogólnie jest liczona za m²
8Estetyka mieszkania ⃥
7Okolica ⃥
1Istnienie ogrodu czy nie ⃥
4Komfort/praktyczność

6) Czy jesteś zadowolony ze swojej obecnej sytuacji mieszkaniowej?
tak

III. Ekologia

1. Czy kiedykolwiek słyszałeś o ekologicznych domach?
tak ⃥powłoka


2. Czy kiedykolwiek kupiłeś produkt ekologiczny?
tak ⃥

IV. IKEA

1) Czy znasz markę Ikea?``
tak ⃥
2) Czy produkty Ikea są produktami wysokiej jakości?
nie ⃥
3) Czy powierzyłbyś Ikei budowę domu?
nie ⃥
V.Nasz produkt: eko-domy z prefabrykatów IKEA
1) Czy kiedykolwiek słyszałeś o ekologicznych domach IKEA?
nie ⃥

2) Czy kiedykolwiek słyszałeś o domach z prefabrykatów IKEA?
nie ⃥

3) Dom prefabrykowany z Ikei, którego koszt szacuje się między 148000 222 a 000 XNUMX euro, mieści się w Twoim budżecie
nie, nawet gdybym miał pieniądze, na pewno nie byłaby to IKEA.
IKEA jest jak FNAC, starzejący się wizerunek, nadal ma dobry wizerunek, ale za 5 lat... Będą jak mercedes, samochód dla starych ludzi. To oczywiście o mnie.

4) Czy jesteś gotów zapłacić więcej za dom, jeśli pozwoli Ci to zaoszczędzić energię w perspektywie średnioterminowej?
nie, jeśli energia, którą zmarnuję (energia ucieleśniona) na izolację, nigdy nie zostanie odzyskana.Na przykład izolacja styropianowa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 10/01/08, 20:55

: Arrow: No cóż, będę musiał pamiętać, żeby zapytać o szczegóły osobę zainteresowaną.

Ale z pamięci fakt, że dom jest postawiony i przykręcony (a więc demontowalny) na kołkach, a nie wzniesiony na klasycznych fundamentach, wyjaśnia brak opodatkowania.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 360