Recenzje ciągnik 37 (valtra)

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados

Recenzje ciągnik 37 (valtra)




przez Phil 14 » 26/05/07, 23:24

Dobry wieczór wszystkim,
Mam ciągnik tej samej marki co ciągnik 37 i planuję go zmodyfikować w nadchodzących miesiącach.
Chciałbym zasięgnąć opinii ekspertów na temat tego zespołu, co trochę mnie zaskakuje, dotyczące między innymi odległości między wylotem spalin silnika a reaktorem.
Reaktor zasilany jest przez barbotaż.
Wysłałem e-mail do projektanta, który mi nie odpowiedział.
Załączam mój montaż zdjęć
dziękuję
Phil 14

Obraz
Ostatnio edytowane przez Phil 14 27 / 05 / 07, 18: 56, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/05/07, 04:36

Halo
Byłbym bardzo niezdecydowany, aby dokonać takiego montażu
najpierw jest to turbosprężarka, gaz wydechowy przechodzi przez tłumik, a następnie odbiera resztę ciepła w przewymiarowanym kanale e tuner podgrzany do LDR

Nie wiadomo, czy jest to silnik wielostrumieniowy, który ma powiększony kolektor wydechowy?

tak długo, jak umieszczę reaktor w tym miejscu, będę wywiercić dwa okrągłe otwory w dwóch latach 90. i postawić prosty prosty reaktor tylko dwie spoiny do wykonania.
Po umieszczeniu reaktora na takim silniku umieściłem go bezpośrednio na wylocie turbosprężarki w rurze wydechowej wewnątrz tłumika, zmodyfikowałem tłumik na głębokość, ale reaktor musi znajdować się przed tłumikiem,
reszta jest do gustu GV, bełkot podgrzewany do spalin lub do LDR
przed zrobieniem prawdziwej kopii tego zestawu upewnij się, że działa dobrze, nawet jeśli oznacza to sprawdzenie.
Może w ciągniku, który zmusza go do znacznego nagrzania, ale chciałbym wykonać pomiary temperatury spalin w tym miejscu, aby to sprawdzić, tracimy 100c z kluczem turbo, a przy tłumiku zgodnie z jego wielkością od 150c do 200c nadal jest dużo ewoluować, ale nie w wysokiej temperaturze, co najmniej równoważyć, że udało się sprawić, aby reaktor pracował w niskiej temperaturze? stanie się to interesujące dla naszych samochodów ...
Jeśli nie masz nic do zmierzenia, rzuć linią cyny na wyjściu tłumika, a zobaczysz, czy stopi się
u wylotu turbo drut aluminiowy z niewielką izolacją
(sprzedaje kolorowe ołówki, by sprawdzić temperaturę żelaznych prętów)

możesz również umieścić krótszy tłumik i umieścić reaktor przed tłumikiem, ale instalacja w kanale i tłumiku zwalnia cię z izolacji termicznej, chociaż nie wymaga to więcej pracy. W każdym przypadku należy pomyśleć na długo przedtem wyciąć układ wydechowy.

André
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 27/05/07, 19:18

Dobranoc Andrew
Całkowicie się z tobą zgadzam, a odległość od reaktora do spustu jest nieco dłuższa.
Nawiasem mówiąc, czy dysza jest we właściwym miejscu (turbo wlot)?
Jeśli jest to zestaw produkowany na północy, jest to bełkot podgrzewany przez LDR, z 2 lub 3 reaktorami.
Dziękuję za twój rysunek, myślę, że wezmę to pod uwagę w mojej edycji, zamiast przesuwać pulę z powodu pytania o miejsce.
Waham się między dobrze znanym miotaczem (bardziej nieporęczny) a generatorem pary umieszczonym w rurze wylotowej garnka (brak referencji dotyczących objętości i pomiarów GV, aby uzyskać wystarczającą ilość pary do zasilania 3 reaktorów, takich jak w zestawie).
dziękuję
Phil 14
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/05/07, 19:35

Halo
waha się między znanym mi barboterem (bardziej kłopotliwy) a generatorem pary umieszczonym w rurze wylotowej garnka (brak referencji dotyczących objętości i pomiarów GV, aby uzyskać wystarczającą ilość pary do zasilania 3 reaktorów jak w kit).


Do gwintowania c, jest właściwe miejsce tuż przed turbo, nie ma innego miejsca c, es tun eendroit retreci, które zwiększa zasysanie przewodu, który wchodzi do węża przez jego kształt, zwiększa obniżenie.
W przypadku GV nie mogę ci dać rady, Michel nie mógł o tym więcej mówić.
zobacz, co jest dla ciebie prostsze, w twoim przypadku nie jesteś niczym samochód często podróżowany i zatrzymywany przez małe dzieci
ponadto często chodzisz z ładunkiem, aby traktor nie pochlebiał trawnika.
masz kilka opcji, reaktor działa dobrze i definitywnie na początku, GV lub barbotaż ogrzewa wydech lub LDR jest akcesorium do reaktora, ale który determinuje prawidłową pracę. chociaż w ciągu życia należy przewidzieć łatwą zmianę tych metod, ponieważ po uruchomieniu reaktora zawsze dąży się do większej wydajności, dlatego należy zapewnić łatwe zmiany.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 27/05/07, 20:37

Nie sądzę, że turbo jest tak szkodliwe dla prawidłowego funkcjonowania dopingu, oto kolejny przykład montażu: https://www.econologie.com/montage-sur-u ... s-847.html

Z drugiej strony dość szkodliwe jest ponowne wstrzyknięcie przed możliwym intercoolerem ...
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados

zespoły ciągników




przez Phil 14 » 20/12/07, 21:30

Dobry wieczór wszystkim,
Powiesz: duch!
Tak, po bardzo złym sezonie ogrodniczym (zła pogoda) wróciłem do Econology, aby nadrobić stracony czas, jak wszystkie zimy.
Zaatakowałem zgromadzenie na mojej wysoce zmotywowanej Valtra po tym, jak usłyszałem, że zespół pęcherzyków + reaktory (Vulcano) zbliżają się do 3000 euro.
Jest coś, czego nie rozumiem w tych zespołach (wulkanu), jest to umiejscowienie, w większości przypadków, reaktorów w rurze wydechowej, za bełkotką, przed pedałami hamulca ciągników. Gazy spalinowe przechodzą przez turbosprężarkę, a następnie wydech i przesuwają 1 m i więcej żelaznej rury przed dotarciem do reaktorów! Wszystko w ciągłym przepływie powietrza z wentylatora chłodnicy.
Co pozostaje jako ciepło w reaktorach, aby uzyskać zapowiedziane oszczędności w wysokości 20–25% paliwa?
Jedyną zaletą jest bardzo mała odległość między wylotem barbotera i wlotem reaktora.
Co myślisz ??
0 x
Phil 14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 27/06/05, 12:28
Lokalizacja: Calvados




przez Phil 14 » 10/01/08, 09:21

Witam wszystkich.
Zapomniałem przekazać wiadomości o poprzednich montażach, co może wyjaśnia liczbę odpowiedzi na poprzedni post!
Jeśli chodzi o moją ciężarówkę B70, nie udało mi się dokonać żadnej poprawy pod względem zużycia, ale działa ona dobrze i zawsze ciągnie trochę więcej.
Dla generatora mojego przyjaciela jeszcze nie odważył się wykonać montażu.
Wracam do mojego ciągnika Valtra.
Wczoraj wykonałem testy odczytów temperatury przy pełnym obciążeniu na poziomie pierwszej rury wylotowej wylotowej S i rury wydechowej (metoda André z drutami termoparowymi przyspawanymi do części)
- wylot garnka: około 250 °
- na rurze wydechowej: około 290 °
Jestem zaskoczony małą różnicą.
Ponownie przeczytałem wszystkie rady z kilkunastu lat poświęcone ekonologii dotyczące wymiarów reaktora i postanowiłem zrobić prosty reaktor (pręt o średnicy 19.5 mm i długości 100 mm w rurze 22.5 mm w środku), aby leczyć jak najwięcej przed i za reaktorem. Planuję umieścić go w pierwszym garnku wylotowym S na pierwszą próbę, zanim pokroję go, aby zbliżyć go do turbo. Stosuję się do wszystkich rad André, na które dziękuję.
Chciałem zapytać Christophe'a, czy mogę otworzyć inny temat, aby podać szczegóły mojego montażu (w celu zmiany tytułu)
a+
Phil 14
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235